Kişisel

Bu Tür Haberler Görmekten Utanıyorum.

Ben, çok fazla tv izlemem sadece belgesel veya haberleri izlemeye çalışıyorum. Eğer haberleri tv de izlemediysem o gün akşam internetten haberleri takip etmeyi gündemi takip etmeye çalışırım. Son günlerde o kadar çok mide bulandırıcı haberler görüyorum ki. İnanın bazen kendimden utanıyorum. Nasıl bir toplum olduk, dünya nereye gidiyor diye düşünüyorum kendi kendime. Bu yazı bir iç dökme yazısıdır. Bu konulardaki düşüncelerimi paylaşmak istedim.

Aslında bunlar henüz bildiklerimiz bir de bilmediklerimiz var. Haberlerde görmediğimiz daha o kadar çok olaylar var ki insan düşününce gerçekten çok kötü oluyor. Esra Erol’un programıyla ortaya çıkan bir olay o kadar çok mide bulandırıcı ki insan ne diyeceğini bilemiyor. Komşusunun karısından yıllar önce çocuk yapan adam ve kadın yıllar sonra bu olayın ortaya çıkması ile Esra Erol’un programına katılıyor, bu olay ortaya çıkmış ama kadın halen hiç bir şey olmamış gibi gülebiliyor. Ayrıca kadının kocası yıllarca çocuğun kendinden olduğunu sanıyor.

İlginizi Çekebilir : Türkiye de Yaşanan Kadın Cinayetleri ve Alınabilecek Önlemler

Adam yıllar önce twitter’da öyle bir şey paylaşmış ki inanın o paylaşımı burada paylaşmaktan dahi utanıyorum. İnsanlar neden böyle? Neden herkes birbirinin kuyusunu kazıyor. Allah o kadının kocasına yani yıllarca o çocuğun kendisinden olduğunu sanan adama yardım etsin inşallah.

Kadın Cinayetleri ve Tecavüz Haberler

Artık neredeyse her gün haberlerde karşımıza çıkıyor. Eski eşinden ayrılmak istediği için veya eski eşinden ayrıldığı için, eski eşi tarafından taciz edilen veya öldürülen kadın cinayetlerini neredeyse her gün görür olduk. Sadece kadın cinayetleri değil. Kadına şiddet olaylarının veya tecavüz olaylarının her geçen gün arttığını görüyoruz ve bunun için hiç bir yaptırımın olmadığını görmek insanı gerçekten çok üzüyor.

Daha bugün yine bir haber sitesinde okuduğum bir haber. Lüks bir spor salonunda kadınlar soyunurken kadınları videoya almışlar. İnsanlar neye güveneceklerini bilemez oldular. Bu tür haberlerden gerçekten utanıyorum. Evet utanması gereken o pislikleri yapanlar elbette ama bir insan olarak bu tür şeyleri kaldıramıyorum.

İnsanlar İstediklerini Giyebilir.

İster kadın olsun, ister erkek olsun fark etmez, bence bir insan kendisine neyi yakıştırıyorsa onu giyebilir. Evet zaten bu böyle diyebilirsiniz, fakat bu bazı yerlerde maalesef ki böyle değil. Örnek veriyorum bir kadın mini etek giydiğinde o toplum tarafından kötü gözle görülebiliyor tabi bu her yerde böyle değil ama bazı yerleşim alanlarında özellikle de küçük yerlerde böyle. Kadın açık bir elbisemi giydi, tamam bu kesinlikle kötü bir kadın yakıştırması yapılıyor.

İlginizi Çekebilir : Türkiye’de Kadın ve Çocuk Olmak

Veya şöyle söylemek istiyorum; kadın kısa bir elbise giydiği zaman hemen fiziksel veya sözlü olarak taciz edilebiliyor. Lütfen yapmayın, yapmayalım. Herkes istediğini giyebilir. Bir kadın kısa giyindiği için kimse o kadına dinsiz diyemez. Atalarımızın çok güzel bir sözü vardır. Din ile paranın kimde olduğunu kimse bilemez.

Sonuç Olarak

İçimden geldiği gibi bir şeyler yazmak istedim. Bu konudaki tek isteğim kadının, korkmadan yaşayabilmesi, tecavüz olaylarının artık gerçekten bitmesini istiyorum. Bence, devlet bunun için gereken her önlemi almalıdır sonucu ne olursa olsun. Çünkü küçük çocuklar televizyonda veya ailelerinde neler görürlerse büyüdüklerinde kendi çevrelerine onu yansıtırlar. Kız çocuklarımızı küçükken sen prensessin sen şöylesin veya böylesin diyerek büyütmemek gerekiyor, erkek çocuklarını ise benim olum yapar, benim olum erkek benim olum şöyle böyle diyerek büyütmemek gerekiyor diye düşünüyorum.

Bunun yerine erkek çocuklarına, ileride büyüdüklerinde kızlara veya kadınlara nasıl davranılması gerektiğini öğretmek, toplum için nasıl daha iyi bir birey olabilirim düşüncesini aşılamak gerektiğini düşünüyorum. Umarım her geçen gün geriye doğru değilde ileriye doğru, bilim ve teknoloji daha fazla kullanan bir toplum olabiliriz. Haberler de daha güzel insanı mutlu eden, insana gurur veren haberler görmek umuduyla. Bu yazıda kişisel düşüncelerimi paylaşmak istedim.

İlgili Makaleler

10 Yorum

 1. Maalesef son zamanlarda ülkemizde bu tür olaylar hergeçen gün artıyor umarım bir an önce bu konuda çalışmalar yapılır. Güzel yazınız için teşekkür ederim.

  1. Rica ederim.
   En kısa zamanda bu konularla ilgili kanunlar çıkarılır inşallah.

 2. Çok haklısın Gökhan abi, inan bana ben artık haberlere dahi bakmaya korkar oldum. Ne zaman bir haber görsem içerisinde mutlaka kadına yönelik şiddet haberi oluyor. Bazen gerçekten bu dünyada yaşadığım için kendimden utanıyorum. Umarım bir an önce artık bir şeyler yapılır.

  1. Utanması gereken birileri varsa Dünyayı bu hale getiren sapık zihniyetli insanlardır kardeşim. İnşallah onlarda en yakın zamanda gereken cezaları alırlar.

 3. Giderek cahil bir toplum oluyoruz ve bu hipnoz durumunun en büyük sebebi, siyasilerin toplum üzerindeki etkileri….

  1. Kesinlikle…
   Siyasiler çok ama çok etkili bu konuda, umarım bir an önce onlarda kendi menfaatlerini unutup toplum için bir şeyler yaparlar.

 4. Artık böyle haberler görmeye bizleri alıştırdılar maalesef. Dilerim ki bir ömür boyu bu tür haberler görmeyelim.

  Böyle bir konuda ilgisiz kalmayıp yazdığınız için gönülden teşekkür ederim.

 5. Bu tür haberleri gördüğüm zaman maalesef kanalı kapatıyorum. Evet görmezden gelmek olmuyor ama insan gördüğü zaman da dayanamıyor.

  Güzel yazınız için teşekkür ederim.

  1. Evet maalesef insan dayanamıyor. Umarım daha iyi ve daha güzel haberlerde görmek kısmet olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu