Kadın ve çocuk olmanın zorluklarından bahsetmek istiyorum. Artık hep aynı şeyleri yazmaktan yoruldum. Fakat böyle devam ettiği sürece yorulsam da yine bu konu üzerinde yazmaya çalışacağım.  Çocuklarımıza ve kadınlarımıza yapılan kötülükler karşısında beni ilgilendirmez ne olursa olsun diyemiyorum. Evet belki elimden çok fazla bir şey gelmiyor ama belki bir yetkili okurda etkilenir ve bu yönde çalışmalar yaparlar düşüncesiyle ve o tür şerefsizlere ( çocuklara ve kadınlara tecavüz edenler ) ve o düşüncede olan kendini insan olarak tanımlayanlara bir kaç cümle söylemek istiyorum.  Bu tür haberler çıktığında haberlere dahi izleyesim gelmiyor inanın bana çünkü ceza olarak fazla bir ceza almadıklarını biliyorum en fazla bir kaç yıl paşalar gibi yiyip içip yatıp çıkıyorlar.

Şort Giyen Kadın Olayı

Türkiye’de kadınsanız eğer sokaklarda yalnız başınıza dolaşamazsınız, çünkü hakkınızda aslı astarı olmayan dedikodular çıkarırlar veya kadınsanız eğer ve şort giyiyorsanız her an her dakika tehlike karşısındasınız demektir. Hatırlarsınız, çok değil kurban bayramının 1. gününde İstanbul Maslak’ta iş yerinden dönen 23 yaşındaki kadın hemşire üzerinde  şort var diye kendini insan olarak gören biri yüzünden saldırıya uğradı, neymiş efendim ayağında şort varmışta, şort giyenler şeytanmış, o adama sorsan 4×4 lük Müslümanım der, madem ki Müslümansın o zaman ne diye ve ne hakla karışıyorsun herkese bizim dinimizde zorlama var mı? herkes ne giyerse giyer, sen önce kendinden sorumlusun başkasının giyim kuşamına kimsenin karışmaya hakkı yoktur.
Olan kime oldu tabi ki kadına oldu, kadın yüzüne aldığı darbeyle kaldı, bunu yapan şahıs ise pişmanım diyerek ceza bile almadı. Soruyorum şimdi sizlere, herkese böyle yapılırsa yani ben pişmanım diyen serbest bırakılırsa bir süre sonra herkes birbirine ne yapmaz, insan olan kimseye bir şey yapmaz da insan olmayan bu karakterdeki şahıslar her şey yaparlar bence. Çünkü ceza almayacağını biliyor.

4 Yaşındaki Irmak Kupal Öldürülmesi Olayı

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde yaşayan 4 yaşındaki Irmak bebeğe tecavüz ettikten sonra boğarak öldüren Hikmet A. bakalım ceza alacak mı? veya ceza alırsa ne kadar ceza alacak gerçekten çok merak ediyorum. Bu tür olayların toplumda bu kadar çok artmasının tek nedeni bana göre cezaların çok az olmasından kaynaklanıyor. Çünkü cezalar az olunca bu fenalığı yapacak olan insan şöyle düşünüyor sanırım. ‘Benim yaptığım ortaya çıkmaz, ortaya çıkarsa da fazla ceza almam bir kaç yıl yatar çıkarım‘ gibi düşünüyor bence tabi bu benim kendi kişisel düşüncem. Ben öyle düşündüklerini düşünüyorum.  Çünkü geçmiş haberlere de baktığınızda bu tür olaylarda verilen cezalar bir kaç yıl hatta bazen ceza bile verilmediğini görebiliyoruz. Dilerim ki en yakın zamanda idam cezası gelir ve bu tür suç işleyenler direk olarak idam cezası ile cezalandırılır. Eminim ki bir kişi bu tür suçtan dolayı idam cezası ile cezalandırıldığı zaman bir daha bu tür olaylar olmayacaktır.

Kadınlar için riskli ülkeler  sıralamasında 3. ülkeyiz

Evet yanlış okumadınız, İşte İngiliz Daily Mail Gazetesi bundan yola çıkarak tatile gitmeyi düşünen kadınlar için riskli olabilecek ülkelerin bulunduğu bir liste yayımladı. ( 2015 yılına göre )
Bu listede son aylarda otobüste toplu tecavüz, ağaca asılma, tecavüz edilip gömülme gibi olayların yaşandığı Hindistan birinci, çeteler ve tacizci polislerin çoğunlukta olduğu, tecavüz vakalarının 2009’dan bu yana yüzde 157 artış gösterdiği Brezilya ikinci sırada yer aldı. Bu listenin üçüncü sırasında ise bıçaklandıktan sonra yakılarak öldürülen Özgecan Aslan örnek gösterilerek Türkiye yer aldı.
Eğitim ilk önce ailede başlar, o yüzden evde çocuklarımıza iyiyi ve güzeli devamlı anlatmalıyız, eğer siz, anne baba olarak çocuklar karşısında tartışıyorsanız birbirinize bağırıyor veya kavga ediyorsanız inanın bana o çocukta büyüdüğünde sizden daha beter olacaktır. Unutmayalım ki çocuk ne görürse onu öğrenir, iyi veya kötü olarak ayıramaz ne görürse onu öğrenir, ağaç yaş iken eğilir, siz çocuğunuzu nasıl yetiştirirseniz çocuk o şekilde büyük yani ne ekerseniz onu biçersiniz. O yüzden lütfen çocuk yetiştirirken onlara kulak verelim, onların karşısında tartışmayalım. Onlara iyi ve güzel şeylerden bahsedelim.

E-POSTA ABONELİĞİ

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresini yazarak her yeni makaleden anında haberdar olabilirsin.

Abone Olduğunuz İçin Teşekkür Ederim.

Bir Şeyler Yanlış Gitti Lütfen Tekrar Deneyin.