Son günlerde , özellikle de Özgecan'ın vahşice öldürülmesinden sonra sıkça duyduğum ''İdam Getirilsin'' ifadeleri , fakat bir kısım kendini çok çağdaş sananlar. İdam gelirse çağdaş toplum olamayız diyorlar ben onlara düşüncelerine saygı duyuyorum ama ben öyle düşünenler gibi yani idam cezası gelirse. Çağdaş toplum olamayız diyenler gibi düşünmüyorum neden derseniz. Bugüne kadar bir çok  cinayet haberleri , tecavüz eldirilip öldürülmüş kadın cinayetleri haberleri veya ayrıldığı eski kocası tarafından öldürülen kadın cinayetleri haberleri gördüm , okudum. İşte bu yüzden  ''İdam Cezası'' geri getirilmelidir.

 

Şöyle düşünün; Bir katil bir insanı öldürüyor haklı veya haksız sebepten dolayı peki mahkeme nasıl bir karar veriyor diyelim ki 20 yıl hapis cezası veriyor ve daha önce hiç bir olaya karışmadığından dolayı veya başka sebeplerden dolayı 20 yıl olan ceza birkaç koşul ile diyelim ki 10 yıla iniyor.  10 yıl ceza alan bir kişi gerçekten ceza almış mı oluyor  hiç sanmıyorum  neden derseniz Devlet katili ceza evine göndererek haklarını koruyor. Peki ölen kişinin hakları ne oluyor. 10 yıl ceza alan bir kişi 10 yıl sonra hapisten çıktığında özgürlüğüne kavuşuyor, olan yine, öldürülen kişiye oluyor   ve bunun ülkeye en büyük kötülüğü ise ülkedeki insan öldürme Tecavüz gibi suçluluk oranlarının artması oluyor.  Ülkede idam cezası olmayınca suç işleyecek olan kişi şöyle düşünüyor sanırım; Zaten ne yaparsam yapayım biraz içeride yatar çıkarım düşüncesiyle hareker ediyorlar. diye düşünüyorum eğer öyle olmasa bu kadar suçluluk oranı olmaz Türkiye de neredeyse hapishaneler yetmiyor artık.

 
Peki İdam cezası gelirse ne olur , şunu çok iyi biliyorum ki, bu kadar suçluluk oranı olmaz neden derseniz , suç işleyecek olan bir insan hemen şunu düşünür. Adam öldürdüğünde kendisinin de İdam edileceğini bilir ve böylece ikisi de hayatta kalır. Böylece de suç işlenilmemiş olur. Tabi o zaman diğer suçlarında cezalarının yüksek olması gerekiyor. 
 
 
Düşünsenize şimdiki kanunda şöyle bir şey var tam olarak bilmiyorum ama bildiğim kadarıyla anlatayım zaten çoğu kişi biliyordur. Evinize bir hısız geldiğini düşünün , hırsız sisin yatak odanıza girmeden müdahale ederseniz suçlu siz sayılıyorsunuz. Tabi böyle olunca da hırsızlar bunu bildiği için de rahatça hareket ediyorlar. Belki bir çok kişi bana ''Gerici'' diyecek ama kim ne derse desin benim umurumda değil.  ama ben  İdam cezasının geri gelmesinden yanayım. En azından bundan sonraki , Kadın cinayetlerini  ve  Tecavüz suçlarını önlemek için.
 
  

E-POSTA ABONELİĞİ

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresini yazarak her yeni makaleden anında haberdar olabilirsin.

Abone Olduğunuz İçin Teşekkür Ederim.

Bir Şeyler Yanlış Gitti Lütfen Tekrar Deneyin.