GenelKişisel

Bugünlerde Düşüncelerim

 Bugünlerde ben , patlamaya hazır bir volkan gibiyim. Bir şeylere odaklanayım diyorum ;olmuyor. Ülkemdeki haberleri gördükçe yaşamaktan yorulduğumu hissediyorum bazen, 20 yaşındaki bir üniversite öğrencisinin Özgecan Aslan'ın vahşice katledilmesi beni kendimden utandırıyor, insan olduğum için  utanıyorum ve bir erkek olarak Özgecan'dan  özür dilemek istiyorum 
 
 Dünyanın artık yaşanacak bir yer olmadığını düşünüyorum  , bu defa Allah'a isyan ediyormuşum gibi geliyor. Bir türlü odaklanamıyorum bir şeyler yapmaya çalışıyorum, yapamıyorum. Yaptığım işleri yanlış yapar hale geldim ,  artık kadın cinayetlerinin yaşanmamasını istiyorum ve tek dileğim , kadının 2. sınıf gibi görülmediği bir ülkede yaşamak. Çok sinirliyim bugünlerde, kadınlara el kaldıranların ,  2.sınıf insanmış gibi görenlerin, küçük yaştaki çocuklarını zorla evlendirenlerin boğazına yapışıp  boğmak istiyorum. Ama düşünüyorum, bu da çözüm değil.  ''Peki çözüm nedir'' diye soruyorum kendi kendime , tek bir cevap buluyorum; sadece eğitim , eğitim , eğitim…   Başka bir şey gelmiyor aklıma.
 
 Evet bugünlerde canım çok sıkılıyor , bazen bunalıyorum, evden çıkmak istemiyorum , kitap okumak istiyorum fakat elime kitap aldığım zaman aklıma Özgecan geliyor onun öğrenci olması geliyor. Ailesini düşünüyorum ''İnsan bu acı ile nasıl yaşar'' diyorum ve ''Allah yardım etsin'' demek den başka bir şey gelmiyor elimden bir şeyler yapmak istiyorum ama ne yapabilirim bilemiyorum.   Düşünüyorum,  dünya zalimlerin dünyası mı,  dünyada yaşamak için illaki kötü mü olmak gerekiyor veya illaki erkek mi olmak gerekiyor   yaşamak için, kadınların onurlu bir şekilde erkekler tarafından öldürülmeden yaşamaya hakkı yok mu  ,  üniversite okumak için illaki erkek mi olmak gerekiyor bu ülkede veya illa ki güçlü mü olmak gerekiyor insan gibi yaşamak için.
 
 Neden kadın cinayetleri görüyorum bu kadar , kocasından ayrılmak istediği için  kocası tarafından defalarca bıçaklanarak öldürülen veya erkek arkadaşı kendini reddettiği için erkek arkadaşı tarafından tecavüze uğrayan , çocukları önünde öldürülen kadın haberleri. Ben artık bu tür haberler görmek istemiyorum bu ülkede yaşayan bir birey olarak ülke yöneticilerinden tek isteğim budur. Her ne yapılacaksa lütfen artık yapın, mecliste uyumak ve kavga etmek yerine. İnsanlarımız için çalışın , sadece seçim zamanında değil her zaman halkın yanında olmaya çalışın , seçim zamanı verdiğiniz vaatleri unutmayın , unutuyorsanız o zaman halka yapamayacağınız sözler vermeyin. Milletvekili olacağım diye  halkı kandırmayın , halk ile alay etmeyin.
 
   Çok mu şey istiyorum ben? Sadece ülkemde huzurlu bir şekilde yaşamak istiyorum, kadınlarımızın erkekler tarafından öldürülmediği bir Türkiye'de yaşamak istiyorum.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Özgecan ne ilk ne de son olacak. Neleri unutuyoruz yada unutuyorlar. Aslında korkunç cinayetler ülkesi oldu canım ülkem. Umarım ki artık bazı şeyler değişir ve adalet gerçek adalet olur..sevgıler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu