Elimden gelseydi , ''Yeteneksizlik'' kelimesini ezer, ateşte yakardım. Kim soktu bu kelimeyi dilimize? en çok karşılaştığım itiraz , yetenekle ilgilidir. Amansız bir inatla yeteneksiz olduklarını iddia ediyorlar. Kendilerine yetenek verilmediğinden , yeteneğin doğuştan geldiğinden söz ediyorlar. Yetenekli insanların  yıllarını yeteneklerini geliştirmeye adadıklarını görmüyorlar , Hiç kimse kimseden üstün değildir. Yetenekli olanların da kendileri gibi uzun uzun uyuduklarını ; bol bol televizyon izlediklerini sanıyorlar. Biraz ikna olduklarında ise , kendileri için artık çok geç olduğunu savunuyorlar.
 
Ne demek şunlar: '' Ben yeteneksizin. Ben üstün zekalı değilim. Ben başaramam. Benim engellerim var.'' evet engelleriniz var , işte bu
yalanlarınız! İnandığımız tek doğru vardır. o da yalan da olsa , Kendimize ısrarla söylediğimizdir.  Yetenek , onu isteyene , uğrunda uykularını defa edene verilir. Siz istediniz mi? Kimsenin ağzına pişmiş armut düşmemiştir. Şairliği anne karnında öğrenen bir bebek doğmamıştır. Burada kendim den küçük bir örnek vereceğim ,  bundan 8 yıl önce henüz işe başlamamıştım ve bilgisayar kullanmasını değil , bilgisayarın nasıl açılığını dahi bilmezdim inanın bana , işe başladım  yaptığım iş Muhasebe olduğu için bilgisayarı hemen öğrenmem gerektiğinin farkındayım ve işe başladığım ilk hafta kendime masaüstü bir bilgisayar aldım ve yaklaşık 15 gün içinde normal bir kullanıcı kadar bilgisayarı öğrendim , tabi bu 15 günlük sürede bilgisayarın 2 defa çökerttim , (yanlışlıkla C klasöründeki dosyaları silmiştim.) 
 
  Her neyse işe başladığımın sanırım 10. aylarıydı bir gün Web tasarım dan anlayan bir arkadaşım ile konuşurken , sitelerin nasıl kurulduğunu sordum ,sitelerin nasıl çalıştığını çok merak etmiştim çünkü sana bir tane site kurayım dedi ve bana bir tane Joomla altyapılı bir site kurdu ve bazen sabaha kadar uyumayıp gce sabaha kadar siteler ile ilgili bilgileri okudum , siteler kurulurken nasıl yapılıyor Seo ayarları nasıl yapılıyor bunları merak ettim ve defalarca araştırdım , okudum ve bugüne kadar birkaç tane site kurdum geri sildim ,  birçok  içerik yönetim sistemini öğrendim. en son olarak  1 yıl önce bu Blogu kurdum , anlatmak istediğim şuydu ; Ben belki günlerce uykusuz kaldım , belki televizyon izlemedim , bazen sevdiğim dizileri dahi izlemedim , hep merak edip öğrenmek istediğim Webtasarımla ile ilgili konuları araştırdım ve Allaha şükürler olsun artık Blog yazmada ve tasarım konusunda iyi olduğumu düşünüyorum demek ki biz insalar bir şeyi istediğimiz zaman mutlaka oluyor.
 
Ne demek şunlar: '' Ben yeteneksizim. Ben üstün zekalı değilim. Ben başaramam. Benim engellerim var.'' evet engelleriniz var , işte bu yalanlarınız! İnandığımız tek doğru vardır. o da yalan da olsa , Kendimize ısrarla söylediğimizdir.

 

E-POSTA ABONELİĞİ

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresini yazarak her yeni makaleden anında haberdar olabilirsin.

Abone Olduğunuz İçin Teşekkür Ederim.

Bir Şeyler Yanlış Gitti Lütfen Tekrar Deneyin.