GenelKişisel

Bloggokhantekin 4 Yaşında

 Bloggokhantekin bugün itibariyle 4 yılını geride bıraktı. 4 yıl önce tam bugün aylarca blog adının ne olacağını düşünüp sonunda bloggokhantekin olacağına karar vermiştim. Gündüz iş yerindeyken notumu alıp akşam eve geldiğimde büyük bir heyecanla  Google’ ın ücretsiz blog servisi olan blogspot altyapısı ile bloğumu oluşturdum. Gerçekten çok heyecanlıydım. Çünkü artık düzenli olarak blog yazmayı çok istiyordum.

Blog yazmaya başlamadan önce bir düşüncem vardı bu blog diğer açtığım bloglarımdan tamamen farklı gerek içeriği ile gerek tasarımı ile diğer açtığım bloglarımdan farklı olsun istiyordum. Bunun içinde tamamen özgün içerikler üretmek istiyordum. Çünkü bloğumun başarılı bir kişisel blog olmasını hedefliyordum

Bloğum için istediğim her şey adım adım gerçekleşiyordu ve gerçekleşmeye de devam ediyor. Bugüne kadar tanıtım yazıları hariç diğer bütün içerikleri ben hazırlardım. Bazı içeriklerdeki görsellerin bile bir çoğunu  photoshop programı ile kendim hazırladım. Bu 4 yıllık blog hayatımda çok güzel duygular yaşadım.  Tabi sadece çok güzel duygular değil, bazen üzücü olaylarda yaşadım.

Bloggokhantekin Bana Neler Kazandırdı?

 • Öncelikle şunu belirtmek istiyorum; blog yazmaya başlamadıktan sonra gerçekten, bunu bütün samimiyetimle söylüyorum çok güzel, kalbi güzel kaliteli insanlar tanıdım. Çok güzel dostluklar kurdum, bu dostluğu sadece sanal ortamda değil bir çoğu ile canlı olarak görüşme fırsatımız oldu ve bir çok blog yazarı arkadaşımla da zaman zaman görüşüyoruz.
 • Tabi ki sadece güzel şeyler yaşamadım. Zaman zaman yazılarımda hakaret ve küfürlü yorumlarda aldım. Fakat tabi ki bu tür yorumları hiç yayınlamadım bile (İnsanlar beğenmediği veya çekemediği şeyi neden kötüler inanın onuda anlamış değilim, beğenmeye bilirsin ama neden hakaret ediyorsun yani değil mi her neyse bu tür yorumlara bakıp motivasyonumuzu düşürmeyelim )
 • Blog yazmadan önce kitap okumayı sevmezdim. Hatta elime bir kitap aldığımda sıkılır hemen geri bırakırdım. blog yazmaya başladıktan 2 yıl sonra düzenli olarak olmasa da kitap okumaya başladım. Vaktim oldukça, kendime zaman ayırdıkça kitap okumaya çalışıyorum. Okuduğum kitapların yorumlarını kitap yorumları kategorisi başlığı altında paylaşıyorum.  Blog yazmanın bana kazandırdığı en güzel şeylerden bir tanesi de kitap okumak olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim.
 • Blog yazmaya başladıktan sonra teknik konularda, blog ipuçları ve SEO konusunda kendini daha çok geliştirdim ve bu konuda kendimi daha da çok geliştirmeye devam ediyorum.

 

bloggokhantekin-4-yasinda

 

4 yıllık blog hayatım bana ciddi anlamda çok güzel şeyler kazandırdı. Belki yazılarım Dil Bilgisi yönünden ve içerik olarak çok kaliteli değildi ama elimden geldiği kadar insanlara faydalı olmaya çalıştım. Örneğin mesleğimle ilgili fatura kesmek için yapılması gerekenler başlıklı bir yazı hazırlamamı istemişti bir çok kişi böyle bir yazı hazırlayarak bir çok insana faydalı olduğumu düşünüyorum. Sadece muhasebe ile ilgili konularda değil zaman zaman tecrübelerime dayanarak epilepsi ile ilgili yazılarımın da bir çok kişi için faydalı olduğunu düşünüyorum. Çünkü bu konuda teşekkür mailleri aldım.

Her şeyden önce blog yazmak beni gerçekten rahatlatıyor, düşüncelerimi bu şekilde aktarabildiğimi düşünüyorum.  Yazı yazdığım zaman hele de o yazı insanlara gerçekten fayda sağlıyorsa işte o zaman gerçekten daha mutlu oluyorum. Çünkü bu bloğu açarken öncelikli hedefim gerçekten insanlara fayda sağlayacak içerikler üretebilmekti.

 26 Şubat 2014 tarihinde blogspot altyapısı ile kurduğum bloggokhantekin bloğumu 27 Eylül 2017 tarihinde wordpress'e taşıdım.  Blogspottan Wordpress'e taşıma işlemlerini hiç bir veri kaybetmeden başarılı bir şekilde gerçekleştirdim.

İlgili Makaleler

39 Yorum

 1. Merhaba Gökhan abi, bu yazıyı okuduktan sonra blog açma isteğim daha da arttı zaten blog açmayı düşünüyordum bu yazıdan sonra daha çok heveslendi.

  Blog yazmanın sana neler kazandırdığını çok güzel anlatmışsın Gökhan abi eline yüreğine sağlık ayrıca blog yazarak insanlara faydalı olmaya çalıştığını için gerçekten çok teşekkür ederim.

 2. Mutlu yıllar blog :)
  Tanıdığıma mutlu olduğum blogculardan birtanesisin. Başarıların daim olsun.

 3. Nice yıllara olsun Blog dünyasının bana kazandırdığı en güzel dostsun. Çok başarılı ol çünkü sen hak ediyorsun.

 4. Sizi yeni keşif ettim ama yararlı bilgiler paylaşıyorsunuz hayırlısı olsun hocam.

 5. Blog dünyasının kazandırdığı güzel kalpli arkadaşım, nice yılların nice güzel yazılaeın olsun. İlhamın hiç kaybolmasın aynen devam 👀🤗

  1. Teşekkür ederim arkadaşım, aynı şekilde sende benim için öylesin. İnşallah hep birlikte ilham kaynağımız hiç bitmesin. :)

 6. Koskoca 4 yıl gerçekten güzel emek, benim bile 2 yıla yaklaştı :) Güzel işler çıkarttınız emeğinize sağlık başarılarınızın devamını dilerim.

 7. Nice 4 yıllara olsun abi. İnşallah 40’ıda görürüz :) Bir çok şeyi senin sayende öğrendim blog dünyasında.

 8. Maddeler halinde listeledikleriniz gerçekten de blog yazmanın en güzel ayrıcalıklarından. Sizin sayenizde ben de birçok şey öğrendim. Ben de özel alan adıma geçerken sizin bir videonuzdan yararlandım örneğin. Özel alan adı yazımda da bundan bahsettim.
  Daha nice seneler diliyorum, Gökhan Bey, başarılarınız daim olsun… :)

  1. Teşekkür ederim.
   Faydalı olabildiğimi duymak beni gerçekten çok mutlu ediyor.
   Hep birlikte nice mutlu yıllara inşallah :)

 9. Nice senelere, bloglamaya devam. İnşallah çok güzel yerlere gelmesi dileğiyle. Bu arada epilepsi yazılarına hiç denk gelmedim.

  1. Teşekkür ederim hep birlikte inşallah.
   Epilepsi yazılarım tamamen kendi tecrübelerime dayanarak yazdığım yazılardır. Epilepsi kategorisi başlığı altında epilepsi hastalığı ile ilgili yazılarımı okuyabilirsiniz.

 10. Nice yıllara Gökhan hocam. Blogunu da senin gibi çok seviyor ve samimi buluyorum. İnşallah zamanla daha iyi yerlere geleceksin.

 11. Gökhancım nice yaşlarını kutlayalım bloğunun😍 Güzel yüreğin ve kaleminle hep bizimle ol canım kardeşim 😊

 12. Gökhan kardeşim blogunun yeni yaşı hayırlı olsun. Bol yazılı nice senelere.. Benim teknoloji özürlülüğüm :) sayesinde tanıdığım güzel insanlardan birisin. Yolun hep güzelliklere çıksın..

 13. sağlıkla huzurla ve başarılarla dolu nice yeni yaş günlerini kutlaman dileğimler… sevgiler…

  1. Güzel dilekleriniz için teşekkür ederim Ahmet bey. Hep birlikte inşallah :)
   Sevgiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu