Bloggokhantekin bugün itibariyle 4 yılını geride bıraktı. 4 yıl önce tam bugün aylarca blog adının ne olacağını düşünüp sonunda bloggokhantekin olacağına karar vermiştim. Gündüz iş yerindeyken notumu alıp akşam eve geldiğimde büyük bir heyecanla  Google’ ın ücretsiz blog servisi olan blogspot altyapısı ile bloğumu oluşturdum. Gerçekten çok heyecanlıydım. Çünkü artık düzenli olarak blog yazmayı çok istiyordum.

Blog yazmaya başlamadan önce bir düşüncem vardı bu blog diğer açtığım bloglarımdan tamamen farklı gerek içeriği ile gerek tasarımı ile diğer açtığım bloglarımdan farklı olsun istiyordum. Bunun içinde tamamen özgün içerikler üretmek istiyordum. Çünkü bloğumun başarılı bir kişisel blog olmasını hedefliyordum

Bloğum için istediğim her şey adım adım gerçekleşiyordu ve gerçekleşmeye de devam ediyor. Bugüne kadar tanıtım yazıları hariç diğer bütün içerikleri ben hazırlardım. Bazı içeriklerdeki görsellerin bile bir çoğunu  photoshop programı ile kendim hazırladım. Bu 4 yıllık blog hayatımda çok güzel duygular yaşadım.  Tabi sadece çok güzel duygular değil, bazen üzücü olaylarda yaşadım.

Bloggokhantekin Bana Neler Kazandırdı?

  • Öncelikle şunu belirtmek istiyorum; blog yazmaya başlamadıktan sonra gerçekten, bunu bütün samimiyetimle söylüyorum çok güzel, kalbi güzel kaliteli insanlar tanıdım. Çok güzel dostluklar kurdum, bu dostluğu sadece sanal ortamda değil bir çoğu ile canlı olarak görüşme fırsatımız oldu ve bir çok blog yazarı arkadaşımla da zaman zaman görüşüyoruz.
  • Tabi ki sadece güzel şeyler yaşamadım. Zaman zaman yazılarımda hakaret ve küfürlü yorumlarda aldım. Fakat tabi ki bu tür yorumları hiç yayınlamadım bile (İnsanlar beğenmediği veya çekemediği şeyi neden kötüler inanın onuda anlamış değilim, beğenmeye bilirsin ama neden hakaret ediyorsun yani değil mi her neyse bu tür yorumlara bakıp motivasyonumuzu düşürmeyelim )
  • Blog yazmadan önce kitap okumayı sevmezdim. Hatta elime bir kitap aldığımda sıkılır hemen geri bırakırdım. blog yazmaya başladıktan 2 yıl sonra düzenli olarak olmasa da kitap okumaya başladım. Vaktim oldukça, kendime zaman ayırdıkça kitap okumaya çalışıyorum. Okuduğum kitapların yorumlarını kitap yorumları kategorisi başlığı altında paylaşıyorum.  Blog yazmanın bana kazandırdığı en güzel şeylerden bir tanesi de kitap okumak olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim.
  • Blog yazmaya başladıktan sonra teknik konularda, blog ipuçları ve SEO konusunda kendini daha çok geliştirdim ve bu konuda kendimi daha da çok geliştirmeye devam ediyorum.

 

bloggokhantekin-4-yasinda

 

4 yıllık blog hayatım bana ciddi anlamda çok güzel şeyler kazandırdı. Belki yazılarım Dil Bilgisi yönünden ve içerik olarak çok kaliteli değildi ama elimden geldiği kadar insanlara faydalı olmaya çalıştım. Örneğin mesleğimle ilgili fatura kesmek için yapılması gerekenler başlıklı bir yazı hazırlamamı istemişti bir çok kişi böyle bir yazı hazırlayarak bir çok insana faydalı olduğumu düşünüyorum. Sadece muhasebe ile ilgili konularda değil zaman zaman tecrübelerime dayanarak epilepsi ile ilgili yazılarımın da bir çok kişi için faydalı olduğunu düşünüyorum. Çünkü bu konuda teşekkür mailleri aldım.

Her şeyden önce blog yazmak beni gerçekten rahatlatıyor, düşüncelerimi bu şekilde aktarabildiğimi düşünüyorum.  Yazı yazdığım zaman hele de o yazı insanlara gerçekten fayda sağlıyorsa işte o zaman gerçekten daha mutlu oluyorum. Çünkü bu bloğu açarken öncelikli hedefim gerçekten insanlara fayda sağlayacak içerikler üretebilmekti.

 26 Şubat 2014 tarihinde blogspot altyapısı ile kurduğum bloggokhantekin bloğumu 27 Eylül 2017 tarihinde wordpress'e taşıdım.  Blogspottan WordPress'e taşıma işlemlerini hiç bir veri kaybetmeden başarılı bir şekilde gerçekleştirdim.

E-POSTA ABONELİĞİ

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresini yazarak her yeni makaleden anında haberdar olabilirsin.

Abone Olduğunuz İçin Teşekkür Ederim.

Bir Şeyler Yanlış Gitti Lütfen Tekrar Deneyin.