Epilepsi ( sara ) tedavisinde öncelikle yapılması gerekilen bir şey vardır ki o da kesinlikle ve kesinlikle ilaç tedavisidir. İlaç tedavisinde doğaru ilaç kullanımı çok önemlidir zira doğru ilaç kullanmadığınız zaman epilepsi nöbetleri yaşayabilirsiniz. Şunu söyleyebilirim tabi istisnalar hariç bu yaşıma kadar daha önce ilaç kullanımını kendime göre doktoruma sormadan bıraktım çünkü hastalığın geçtiğini düşünmüştük ilaç kullanımını bıraktıktan bir iki yıl sonra tekrar nöbetler başladı.
 
  Nöbetlerin başlamasıyla birlikte tekrar doktora gittiğimde ve durumumu anlattığımda bana dediği ilk şey neden kendi kafana göre ilaç kullanmayı bıraktın demişti , sonra tekrar ilaç kullanmaya başladım ve Allaha şükürler olsun ki yaklaşık son 2 yıldır nöbet geçirmedim. Tabi ki ilaç kullanımı tek başına yetmiyor yani aklınıza şu gelmesin ben ilaç kullanıyorum istediğim saatte uyurum , her istediğimi yaparım, her istediğimi yerim gibi düşüncelere kapılmayın zira ilaç kullanımı tek başına bir fayda göstermeyecektir yani istediğiniz kadar ilaç kullanın yapmanız gerekenleri yapmadığınız takdirde nöbet geçirmeniz kaçınılmaz olacaktır. Daha önceki yazımda Epilepsi hastalarına tavsiyeler de bulunmuştum.
 
 Epilepsi hastalığı olan bir kişi beslenmesine özen göstermelidir. Bana doktorum yemeklerde biraz yağlı yemekler yesen daha iyi olur demişti, Bunun yanında tabi ki yine ilacınızı kullanacaksınız fakat ek bir tedavi olarak düşünün bitkisel bir çözüm olarak düşünün Oğul otunu çay olarak demleyerek içebilirsiniz inanın bana çok faydasını göreceksiniz , ben yaptım faydasını da görüyorum her zaman olmasa da arada sırada oğul otunu normal çay gibi kaynatıp içiyorum tadı da çok kötü değil , oğul otunun faydalarını saymakla bitiremeyiz ben aşağıda bir kaç tanesini yazmak istiyorum.

 

Epilepsi Hastalığına İyi Gelen Bitki; Oğul Otu
 

Oğul Otunun Faydalaları

Epilepsi ( sara ) ve sinir krizlerinde faydalı olur.
Stresi azaltmada oldukça etkili bir bitkidir.
İnsanı rahatlatarak depresyon , huzursuzluk ve iç sıkıntısını giderir.
Nefes darlığına karşı faydalıdır. ( Tıkanmış damarları açtığını okumuştum bir sitede )
Hazımsızlığa karşı faydalı olduğu söyleniyor.

 

 Arkadaşlar lütfen unutmayın , bu tür bitkileri sadece ek tedavi için kullanın öncelikle yapmanız gereken kendi ilacınızı kullanmak olsun. Kendi ilacınızı kullanmadığınız takdir de bu bitkileri istediğiniz kadar için istediğiniz kadar kullanın çok faydasını göremezsiniz bu tür bitkileri sadece ek tedavi olarak kulanın. Allah herkese şifalar versin inşallah

E-POSTA ABONELİĞİ

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresini yazarak her yeni makaleden anında haberdar olabilirsin.

Abone Olduğunuz İçin Teşekkür Ederim.

Bir Şeyler Yanlış Gitti Lütfen Tekrar Deneyin.