Evet inanın bana blog yazmak insana okuma alışkanlığı kazandırıyor. Açık söylemek gerekirse okul hayatım boyunca ders kitapları hariç,  roman, deneme, veya bir hikaye kitabı okumadım daha doğrusu elime dahi almadım desem daha doğru olur. İnanır mısınız eskiden yani henüz düzenli olarak blog yazmaya başlamadan önce hiç ama hiç kitap okuma alışkanlığım yoktu. Elime bir kitap aldığım zaman daha ilk sayfalarında sıkılırdım ve kitabı okumayı bırakırdım. 

Kitap okumak yerine, bana gerekli olan bilgileri hep internette arardım. Bir kitabı sonuna kadar okuyanlara hayret ederdim, nasıl okuyabiliyorlar diye ama blog yazmaya başladıktan sonra takip ettiğim bloglar da kitap yorumları görmeye başladım. Ve bir gün kendi kendime; ”Ben neden hiç kitap okumuyorum, okuyamıyorum” dedim sonra kitap okumaya başladım. Kitap okumaya başladıkça, okumayı daha çok sevmeye başladım.

Blog Yazmanın Faydası

Daha önce, Kitap okumak bana neler kazandırıyor başlıklı yazımda kitap okumanın benim için ne kadar güzel ve faydalı olduğunu detaylı olarak yazmıştım.  Blog yazmanın benim için en büyük faydalarından bir tanesi bana okumayı öğretmesi diyebilirim.

Blog yazmak insana okuma alışkanlığı kazandırımı. Evet blog yazmak bana gerçekten okumayı sevdirdi, takip ettiğim bloglarda vaktim oldukça yazıları okuyorum. Düzenli olarak olmasa da kitap okuyorum artık, fakat bundan sonraki hedeflerimden bir tanesi kendime en kısa zamanda bir kitap okuma programı gibi bir şey yapıp günlük belli bir zaman kitap okumaya alışacağım.

Kendimden örnek vererek diyebilirim ki blog yazmak insana gerçekten okuma alışkanlığı kazandırıyor. Blog yazan veya blog yazmayan büyük, küçük her insana kitap okumayı tavsiye ederim. Kitap okumak gerçekten çok güzel bir şey, keşke daha önceleri de kitap okumayı sevebilseydim de, kitap okusaydım. Blog yazmak sayesinde kitap okuma alışkanlığı kazandım.

E-POSTA ABONELİĞİ

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresini yazarak her yeni makaleden anında haberdar olabilirsin.

Abone Olduğunuz İçin Teşekkür Ederim.

Bir Şeyler Yanlış Gitti Lütfen Tekrar Deneyin.