Günümüzde sanırım sosyal medya siteleri kullanmayan çok az insan vardır, artık neredeyse  ilk okulu başlayan çocukların dahi sosyal medya hesapları var. İnsanlar bilgisayar veya telefon kullanmayı öğrendikleri andan itibaren kendilerine vakit geçirebilecekleri sosyal medya hesapları açıyorlar.

Sosyal medya sitelerini gereği gibi yani abartmadan kullananlar elbette bazı faydalarını görüyorlardır.  Fakat bazıları var ki neredeyse yemek dahi yemeyi unutuyorlar. Her an, her dakika sosyal medya sitelerinde kim ne yapmış, kim kiminle gezmiş, kim nereye gitmiş her an takip içindeler. Sosyal medya bazı kişiler için faydalı olurken, bazı insanlar için ise sosyal medya zararlı hale gelebiliyor.

Sosyal Medya Siteleri Eşlerin Boşanmasında Etken midir?

Eşler arasındaki iletişim bozuklukları, cinsel yaşamdaki uyumsuzluklar ve teknolojinin hızla gelişmesinden kaynaklı olarak eşler boşanmalara kadar gidebiliyor. Özellikle de son yıllarda yani sosyal medya sitelerinin fazlalaştığı günümüzde boşanmalar hızla artıyor.

Birbirleriyle iletişim kuramayan eşler, sosyal medya sitelerinde kendilerini dinleyen, sohbet eden, kendilerini sevdiklerini söyleyen insanlar ile birlikte olmaya başlıyorlar ve eşler birbirlerini aldatmaya başlıyorlar.

Sanal alemde başlayan aldatmalar bir süre sonra  bir şekilde ortaya çıkıyor ve boşanmalara neden oluyor. Türkiye istatistik kurumuna göre boşanmaların büyük bir kısmı eşlerin sosyal medya sitelerinde başkaları ile yaptıkları yazışmalardan kaynaklandığını yönündeymiş.

Sosyal medya sadece evliliklerin bitmesine neden olmuyor iki sevgililerinde ayrılmasına neden oluyor. Hatta bu konuyla ilgili bugün izlediğim ve çok tuhafıma giden bir konuyu anlatmak istiyorum sizlere, normal de ben televizyonda sadece haberleri izlerim bir de haftada bir defa dizi izlerim.

Fakat, işten geldikten sonra yemek yerken, yemek yeme süresi kadar televizyona bakıyorum kanalları gezerken bir başlık gördüm ve dikkatimi çekti biraz baktım.

Bir evlilik programında şöyle yazıyordu; ‘Sosyal medya siteleri ayrılıklara neden olur mu?‘ diye yazıyordu dikkatimi çekti ve biraz baktım,  Bir kadın ile bir erkek evlilik yolunda adımlar atmaya başlamış, bir kaç gün geçtikten sonra adam, kadının sosyal medya hesabının şifresini istemiş, kadın şifresini vermek istemeyince de adam buna sinirlenerek ayrılma kararı almışlar.

Çok tuhafıma gitti, madem ki evlilik yolunda ilerliyorsunuz gerekirse sosyal medya sitelerini de kullanmayın kardeşim. Gerçi şu da bir gerçek o evlilik programlarına da inanmıyorum. Bu benim kendi kişisel düşüncem  tabi ama bana çok sahte geliyor.

İlginizi Çekebilir : Sosyal Medyanın Gençlere Faydaları

Kısacası, sosyal medya gerçekten boşanmalara neden oluyor. Lütfen sosyal medyayı gereği gibi kullanalım. Mutluluk dışarıda değil, mutluluk ailenizle ve çocuklarınızla birlikte olmanızda, ayrıca boşanmalardan en çok etkilenenler ise çocuklar oluyor.

Eğer kendinizi düşünmüyorsanız lütfen çocuklarınızı düşünün ve bir defa daha düşünün. Eğer, sosyal medya sizin tartışmanıza veya aile içindeki mutluluğunuzu engelliyorsa gerekirse sosyal medya kullanmayın. Eskiden sosyal medya mı vardı sanki.

E-POSTA ABONELİĞİ

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresini yazarak her yeni makaleden anında haberdar olabilirsin.

Abone Olduğunuz İçin Teşekkür Ederim.

Bir Şeyler Yanlış Gitti Lütfen Tekrar Deneyin.