GenelKişisel

Sadece İşi Düştüğünde Arayan İnsanlar

Belki sizlerde de vardır sizi sadece size işi düştüğü zaman arayıp soran insanlar. Ben özel günlerde , bayramlar da cuma günleri telefon rehberimdeki bütün arkadaşlarıma mesajlar gönderirim. Boş vakit buldukça arkadaşlarımı arayıp hal hatırlarını sorarım. Elimden geldiği kadar bunu düzenli olarak yapmaya çalışırım.
 
   Ben bir arkadaşımdan yardım isteyeceğim zaman telefon açıp direk konuya girmem önce halini hatrını sorarım konuşma esnasında uygun bir anda konuya girerim. Arkadaşlarımın da bana karşı böyle olmasını isterim. Arkadaşlarım benden bir şey isteyecekleri zaman direk daha telefonu açar açmaz konuya girmeleri sinirimi bozuyor. Arkadaşım önce bir Alo de hal hatır sor hiç mi medeniyet görmedin. Sonra zaten ben sana elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışacağım , ama sen direk konuya girdiğin sürece beni kendinden daha çok soğutacaksın.
 
   Ben bu tür kişileri ''İşi Düştü'' diye kayıt ettim böylece o malum kişilerden telefon geldiğinde telefonu açmıyorum çünkü şunu çok iyi biliyorum ki telefonu açtığımda yine morelim bozulacak belki karşıdaki kişinin kalbini kıracağım o yüzden karşımdaki kişinin kalbini kırmaktansa bazen açmamak en iyisi. Zaten beni sadece işi düştüğünde arayan arkadaş benim gerçekten dostum , gerçekten arkadaşım değildir.

 

 Ve artık bir karar aldım insanlara gereğinden fazla değer vermeyeceğim kim olursa olsun. Çünkü ben insanlara ne kadar değer verdiysem bugüne kadar hep değersiz oldum insanların yanında , hep işleri düştükleri  zaman aradılar. Bundan sonraki hayat felsefem arayanı ararım , mesaj atana mesaj atarım.

İlgili Makaleler

26 Yorum

 1. O.kadar.çok.ki.bunlardan ben.kanser oldugumda herkes yanımda.olacak hic yalnızlık cekmeyecegim hep.onlarin desteği.ile ayakta duracagim sanmistim ama.ilk.duyduğum andan.itibaren hic istemedigim seyler yaşadım tek başıma ayakta durmak zorunda kaldim,dustugun zaman kimseden birşey beklememeyi o.beklentinin bir.kirintisini bile.kalbinde barindirmamayi öğrendim, dimdik ve sadece allaha yakin olarak yendim hastaligimi ve burdan blogdan bir kaç dost ailem annem ozellikle ve bir kaç vefali arkadasim sayesinde moralle yendim, insanlar çıkarları için yasiyorlar benliklerindeki o ego ve çıkar tutkularindan nefret ediyorum birine çıkarım düştüğü için yamanmayi da hic sevmem, minnet eylemem diye bir şarkı vardir hayat felsefesidir bu bende düştüğüm zaman bile surunurum yinede gidip de yalvarmam yada.çıkarım düştüğü için aramam ben daimi ararım sorarım.aklıma eser küs olduklarimi dahi ararım kirildiklarimi bile ziyaret ederim bu beni.insan olarak buyultur buyumeme yardimci olur,insan olmanin yolunu arayanlar yapmalılar bunu muhakkak denemeliler tavsiyemdir, sen.hiç canını sıkma darlanma mevlam neyler neyler se guzel eyler her.zaman kalbini ferah tut.oyle yapanlarida kusura bakma diyip geri çevir ve araba mesafe köy cevrende kimse.kalmasa bile Allah seninle. …..

  1. Merhaba sizin başınıza gelen bir olaya benzer yine sağlığımla ilgili bir olay yaşamıştım ki , halen yaşıyorum insanlar dostum , arkadaşım bilgiğim insanlar bunu öğrendiğinde benden uzaklaşıyor ama uzaklaşan uzaklaşsın bu benim hiç umurumda değil aksine bu duruma seviniyorum da çünkü o zaman karşımdaki insanın sahte bir insan olduğunu biliyorum , Size de Rabbim den acil şifalar versin inşaallah

  2. Kesinlikle öyle oluyor öyle de oldu malesef.İnsanlar başlarına hiç bir şey gelmeyecek gibi yaşarlar ama ne yazık ki bir anda oluyor her şey kimse ne olacağını bilemiyor ayrıca vicdan denen şey de herkes de olmayan bir şey.Amin diyorum son cümlenize inş ,şifa verdi bana Rabbim daim etsin inş kimseyi de sağlığından etmesin ,kanseri yendim ben :):):) şifrelerini soracak olan olur sa da blogumda yakında şifrelerini yazacağım düzenli bir yazı olsun istediğim için epey gecikiyor.düzenlemem zaman alacak çünkü.Sevgilerimle

  3. Rabbim hiö kimseyi sağlığı ile sınamasın inşaallah , ama şunu çok iyi biliyorum ki eğer insan bir hastalığa yakalandığında eğer morelini iyi tutarsa ve çevresindeki insanlar ona karşı sevgisini gerçekten gösterirse her ne hastalık olursa olsun , kişi o hastalığı yener bende bunu kendimden biliyorum çok çok teşekkür ederim güzel yorumlarınız için. Rabbim inşaallah size böyle bir hastalık vermesin inşaallah , Kanseri yendiğinize gerçekten çok ama çok sevindim ayrıca kanseri nasıl yendiğinizi anlatacağınız yazılarınızıda sabırsızlıkla bekliyorum teşekkür ederim

 2. Ayrica yazım kurallarina uyamadim kusuruma bakma telefondan giriyorum suanda,sen benim gibiymissin bende zaman.buldukça hep ararim sorarim ama.hep benden beklediler hep.beni.somurduler hep benden gitti ve sonunda bu bana.yük.oldu kaldı uzerimde ve hep morali bozulan üzülen ben oldum sakin boyle yapma bekarmisin bilemiyorum ama eşine bile sana ne kadar değer verirse o.kadar değer ver baktın senin.için 1 yapıyorsa sende.onun için yarin 1 iyilik yap hep eşit yap ama asla soleme ayarını tuttur
  Yeri geliyor.eşi bile fazla değer görünce insanı uzebiliyor nasılsa bu bana.hep yapıyor diye uzerinde yaşıyor insanin kimse senin uzerine basmasin sende basma tam bir denge kurma sanatıdır hayat, sevgilerimi yolluyorum gökhan kardesim
  Bu yazın da iyi denk geldi bana iyi.içimi bosalttim 😀belki deneme usulü bir yazı da ben yazabilirim bloguma iyi de.olur

  1. Öncelikle çok teşekkür ederim , ayrıca benim için açık söylemek gerekirse Dil bilgisi kuralları çok ta önemli değil , yeter ki insan söylemek istediklerini söylesin ifade etmek istediklerini ifade ettikten sonra Dil bilgisi çok önemli değil açıkçası , Ben bundan önce karşımda ki bir insan bana bir adım yaklaşıyorsa ben 3 adım 4 adım yaklaşırdım hep önde olan ben olurdum fakat bundan sonra sizinde dediğiniz gibi yapacağım artık bu benim hayat felsefem güzel dilekleriniz için çok çok teşekkür ederim ALLAH RAZI OLSUN

  2. Çok sevindim başlamak bitirmenin yarısıdır mantığıyla inş olmuş bil bu felsefeni ki oluyorda deneyen biri olarak söyleyebilirim .sen de de bu o var zaten keskinlik gördüm sende :) bu budur diyen bir insan hali var derinliklerde.Allah cümlemizden razı olsun inşaAllah

 3. kanka bilgisayarım bozuldu yapar mısın? Bir paket malbora al gel hallederiz. Ben de sistem bu işi düşünce arayanlara :)

 4. Kişiden kişiye değişecek bir durum bu aslında.

  Mesela ben açık sözlüyümdür. Bir-iki tane çok yakın arkadaşım dışında genelde uzaktan bakanlar bana karşı çekimser davranırlar biraz. Güler yüzümü fazla göremezler. Bu zamana kadar hep böyle oldu.

  O bir-iki arkadaş dışında kimseden bir şey istemem. Kimse de benden isteyemez. Fakat gerçek dostlarımı laf dolandırıp da en sonunda asıl amacı için isteğini belirtmesini de istemem. Bu istekten önceki tüm konuşmalar vakit kaybıdır benim için. Direk konuya girmesini yadırgamam. Dostumdur o benim.

  Fakat diğer bütün dünya insanları ise farklı bir konumdadır benim için. Sonuçta bu dünya alma-verme dünyası. Sürekli bir alış-veriş yaşanıyor. Yani herkesin bir şeylere, belki senin bir şeylerine ihtiyacı var. Bu sebepledir ki istekler, ricalar birbirini kovalar durur.

  İşin felsefi tarafına bakarsak eğer; herkesin herkese ihtiyacı var. Zaten senin yanındakiler senin bir ihtiyacını gideriyorlar ki sen de yanında durmalarına izin veriyorsun. Ya da senin yanında olduğun kişiler… Mutlaka birilerinin birilerine işi düştüğü için beraberler ya zaten.

  Fazla kafa bulandırmak istemiyorum. Umarım anlatabilmişimdir. Bi' süre önce dünyaya bakış açım epey değiştiğinden derinlere inmeyi pek bi' maharet sanıyorum. Belki sayfalarca yazarım, konuşurum bu tarz konular üzerine.

  Vaktinizi çaldım, kusura bakmayın. Sevgiler, saygılar…

  1. Estağfirullah ufuk ne kusuru , sende haklısın tabi ama ben şunu sevmiyorum hani biri beni arayıp direk konuya giriyorsa bu bana biraz sahtecilik gibi geliyor aslında bu yazıyı da yazma nedenim bu o kişilere sesimi duyurmak istedim bir nevi

 5. Bana denk gelmedi öyle ama ne bileyim uxun yazicam da simdi mobil durumdayim sonra yazsrim yine ama sunu diyim cok samimi isen isi dusunce de direk konuya girmesi belki seni cok samimi buldugu o icin olabilir mi .

  1. Haklısınız samimi olan her kişi sadece işi düştüğünde değil , normal zamanda da arayıp hal hatır sorar.

 6. Mesela ben kendime yakın hissettiğim neredeyse herkesle hemen konuya girip konuşurum. Çünkü o kişinin beni anlayacağını bilirim, en azından öğle düşünüyordum sizin yazınızı okumadan önce. Demek ki herkesle direkt konuşmamak gerekiyormuş. Düşüncelerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederim.

 7. Böyle bir zamanda böyle bi yazı tam olmuş abi. Tabii gerçek olduğu için herkesin ilgisini çekecek durumda. Herkesin yaşardığı şeyler yani. Bu durumu yaşamayan yoktur herhalde.

  1. Önerin için teşekkür ederim Tuna elimden geldiği kadar dikkat ediyorum , bu sorunu her geçen gün daha da azaltmaya çalışıyorum. İlgin için teşekkür ederim tekrar

 8. Merhabalar.

  Bir yakınını, ya da arkadaşını sadece işi düştüğü zaman arayan insanlarımızın sayıları da bir çığ gibi büyümektedir. Ben size samimi bir itirafta bulunayım mı. Arayan insanlar da samimi değil, sadece ayıp olmasın diye arıyorlar.

  Selam ve dualarımla.

  1. Ne yazıkki öyle çığ gibi büyüyor, Arayan insanların da samimi olup olmaması aslında kişiden kişiye göre değişir.

 9. Ay üstüme mi alınsam acaba? Yoksa ben de o insanlardan biri miyim?

  Aslında günümüzde birini aramak çok zor biliyor musun? İnsanlar daima meşgul, rahatsız ederim diye korkuyorsun, kendimden biliyorum. Çoğu telefonu açamıyorum, arayanı kızdırıyorum belki ama beynim yorgun oluyor. Bir telefona harcayacak enerjim kalmıyor :(

  1. Hayır abla estağfirullah sen neden üzerine alacaksın , Evet haklısın aslında bazen bende karşıdaki insanı aradığımda meşgul ederim korkusuyla aramada kararsız kalabiliyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu