Belki sizlerde de vardır sizi sadece size işi düştüğü zaman arayıp soran insanlar. Ben özel günlerde , bayramlar da cuma günleri telefon rehberimdeki bütün arkadaşlarıma mesajlar gönderirim. Boş vakit buldukça arkadaşlarımı arayıp hal hatırlarını sorarım. Elimden geldiği kadar bunu düzenli olarak yapmaya çalışırım.
 
   Ben bir arkadaşımdan yardım isteyeceğim zaman telefon açıp direk konuya girmem önce halini hatrını sorarım konuşma esnasında uygun bir anda konuya girerim. Arkadaşlarımın da bana karşı böyle olmasını isterim. Arkadaşlarım benden bir şey isteyecekleri zaman direk daha telefonu açar açmaz konuya girmeleri sinirimi bozuyor. Arkadaşım önce bir Alo de hal hatır sor hiç mi medeniyet görmedin. Sonra zaten ben sana elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışacağım , ama sen direk konuya girdiğin sürece beni kendinden daha çok soğutacaksın.
 
   Ben bu tür kişileri ''İşi Düştü'' diye kayıt ettim böylece o malum kişilerden telefon geldiğinde telefonu açmıyorum çünkü şunu çok iyi biliyorum ki telefonu açtığımda yine morelim bozulacak belki karşıdaki kişinin kalbini kıracağım o yüzden karşımdaki kişinin kalbini kırmaktansa bazen açmamak en iyisi. Zaten beni sadece işi düştüğünde arayan arkadaş benim gerçekten dostum , gerçekten arkadaşım değildir.

 

 Ve artık bir karar aldım insanlara gereğinden fazla değer vermeyeceğim kim olursa olsun. Çünkü ben insanlara ne kadar değer verdiysem bugüne kadar hep değersiz oldum insanların yanında , hep işleri düştükleri  zaman aradılar. Bundan sonraki hayat felsefem arayanı ararım , mesaj atana mesaj atarım.

E-POSTA ABONELİĞİ

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresini yazarak her yeni makaleden anında haberdar olabilirsin.

Abone Olduğunuz İçin Teşekkür Ederim.

Bir Şeyler Yanlış Gitti Lütfen Tekrar Deneyin.