GenelKişisel

E-vren Günlüğü Nedir?

Blog yazmayı sevdiğimiz gibi blog okumayı da seviyoruz. Bu yazımda sizleri, Türkiye’nin en uzun soluklu bloglarından bir tanesi olan bir blog ile tanıştırmak istiyorum. Bahsettiğim blogun adı; evrengünlüğü.net girmenizi ve takip edip yazılarını okumanızı tavsiye ederim. Eminim ki çok beğeneceksiniz
 1981 doğumlu olan yazarın ( Evren Soyuçok ) asıl mesleği Edebiyat öğretmenliği olmasına rağmen şu anda bazı nedenlerden dolayı öğretmenlik yapmayan yazar. Sadece öğretmenlik konusunda kendini geliştirmekle yetinmeyip bir çok projelere imza atmış ve 2005 yılında blog yazmaya başlamıştır. Hakkında daha detaylı bilgi öğrenmek isteyenler Evren Hakkında sayfasını inceleyebilir.  Yazar, aralık 2015 tarihinde Türkiye’de internet konferansı kapsamında ilk kez blog yazarları çalıştayını düzenlemiştir. ( Bu konferansa katılamadığım için çok üzülmüştüm. )

E-vren Günlüğü Nedir?

Temmuz 2005 yayına başlayan evren günlüğü, halen güncellenen Türkiye’nin ilk kişisel blogları arasında yer alıyor. Evren günlüğünün temel amacı ; yazar’ın özel yaşamdaki olayları dijital ortama not düşmek, yazı fotoğraf ve videoblog çalışmalarını geleceğe yönelik paylaşmaktır. Çok fazla yazıp sizleri yormak istemiyorum. O yüzden siz en iyisi bir tık ilerinizde olan evrengünlüğü.net bir tıkla giriş yapın. :)

İlgili Makaleler

28 Yorum

  1. Kardeşim, viral reklam gibi olmuş ama sürpriz oldu çok şaşırdım. Ben de bu çocuk aklından ne geçiriyor acaba diyordum; ellerine sağlık. İnternet dünyası (ama asıl blog) bana birçok dost ve İstanbul'u kazandırdı. Bu blog dünyasının en çok 'karşılıksız yardımlaşma' duygusunu sevdim. Sen de o duyguya en fazla sahip yüreklerden birisin. Kulaklarını ne zaman çınlatsam hep 'Gökhan, keşke İstanbul'da olsaydı' derim. Neyse, 2016 Temmuzunda bu temennim kısmen de olsa gerçek olur ;) Çok teşekkür ederim, sevgiler

    1. Rica ederim Evren abi, aslında uzun zamandır aklımdaydı fakat bir türlü kısmet olmamıştı, kısmet bugüneymiş.

  2. Gerçekten böylesine uzun zamandır bu işin içinde olan blog yazarlarından şu yayına kadar habersiz olmak kendi adıma üzücü. Ne diyelim geç olsun güç olmasın :) Teşekkürler.

  3. Gittim gördüm bloğu Gökhan oğlum.Yine fırsat buldukça bakacağım.Sağol paylaşımcı oğlum.Sağlıcakla kal :)

  4. Bir ara ismimi görürüm diye heyecanlanmadım değil:) Çoook eskiden bir blogum vardı. Daha bu blog olayı yeni çıkmışken.. Sonra bişeyler oldu kapatmak durumunda kaldım yoksa bende olabilirdim hey gidi hey :)

  5. Tanıştırma için teşekkürler Gökhancım biraz bakınıp döndüm daha sonra ayrıntılı dolaşacağım ,sevgiler kolay gelsin

  6. Değişik bir karakter. Ben kararsızlara tavsiye ederim. Farklı bakış açılarını fark edin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu