Kişisel

Mutlu Aile ve Mutsuz Aile

Yukarıdaki resmi bir sosyal medya sitesinde gördüm ve sizlerle paylaşmak istedim resmi paylaşmak ile kalmayıp resim ile ilgili düşüncelerimi de yazmak istedim. Bu resme baktığınız zaman ne görüyorsunuz?

 Ben bir çok şey görüyorum mesela aile kavramının yavaş yavaş yok oluşunu görüyorum nasıl mı? dikkat ederseniz üstteki ailede bir sevgi ve mutluluk var fakat alttaki resimde ise herkes kendi dünyasına çekilmiş hepsi tablet ve telefon ile oynuyor aile bireyleri birbirleriyle sohbet etmiyor dolayısıyla kimsenin kimseyle sohbet etmediği bir aile ortamında mutluluktan bahsedemeyiz.

Teknoloji

   Eskiden bu kadar teknoloji yoktur ve bir mutluluk vardı insanlar birbirine karşı daha sıcak ve daha samimi oluyordu günümüzde ise insanlar birbirinden uzaklaşıyor bunun başlıca nedenleri arasında ise teknoloji geliyor diye düşünüyorum , fakat teknoloji kötüdür demiyorum fakat teknoloji kullanmasını bilmezsek eğer bu bizim için yani toplum olarak insanları birbirinden soğutur diye düşünüyorum.

Eskiden büyükler küçüklere hikayeler anlatırlardı akşam olduğunda ben kendi çocukluğumdan biliyorum gündüz oyuna doyamazdık akşamları sokakta saklambaç oyunu oynardık ve çok mutlu olurduk şimdiki çocuklar ise sadece bilgisayar başında vakit geçiriyor işte böyle olduğu zamanda aile üyeleri birbirinden uzaklaşıyor aynı ev içinde yaşasalar bile sanki birbirine yabancıymış gibi birbirlerinden uzaklaşıyor.

    Toplum olarak bunun bir an önce geçmeliyiz bir şeyler yapmalıyız örneğin eve gittiğimiz zaman anne ve babamız ile veya kardeşlerimiz ile sohbet edebiliriz veya anne , babalar çocuklarına daha fazla zaman ayırabilir.

  Daha mutlu bir Toplum olmamız dileğiyle sevgiyle kalın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu