Geçen gün işten eve gittiğimde yemek yerken kanalları karıştırıyordum rastgele, bir program gördüm izlemeye başladım, aslında beni sevk eden kadınların tartışmaları oldu. İşin kötü tarafı tartışma , tartışma değil adeta yarışmacıların kendi kendilerini rezil ettiği bir programdı. Durumun ne olacağını merak ettim ve programı biraz izledim. Aslında bu tür programlardan nefret ederim ama bu tartışmanın sonucu nasıl olacak diye çok merak ettim. Unutmadan söyleyeyim programın adı  ''Bu Tarz Benim'' .Aslında programın adı   ''Bu Güç Benim'' olsa  formata daha uygun olur

 

   Her neyse ''Bunlar neyi paylaşamıyor?'' diye merakla izlerken anladım ki yarışmacılar kendilerine göre elbiseler giyiyor, sonra birbirlerine yorum yapıyorlar , sonra da jüri yorum yapıyor, birinci  olana ise ödül veriyorlarmış. Benim tuhafıma giden yarışmacılar birbirine yorum yaparken, inanın bana, zaten izleyenler bilirler ,birbirlerini iyice rezil edene kadar , sanki birbirleri ile kavga edecekmiş gibi hakaretler ediyorlar, sunucu hiç sesini çıkarmıyor hatta kavga etmelerini teşvik ediyor  çünkü onlar reyting peşinde.

 

   Sonuç olarak şunu belirtmek istiyorum kültürel değerlerimizi yok ediyoruz   belki de  tamamen kaybetmiş durumdayız. İnsanların sırf  televizyona çıkıp ünlü olmak uğruna neler yapabildiğini gördükten sonra o kanaldan nefret etmeye başladım; şunu söyleyebilirsiniz ''Sen de izleme o zaman kardeşim''  ama mesele ben değilim o kanalı ,  o programı küçük yaşlardaki çocuklar izliyor aileler izliyor ,onları izleyen çocuklarımız yarın bir gün büyüdüğünde o izledikleri hiç akıllarından çıkmayacak ve sonucun nasıl olacağını tahmin edemiyorum. Allah sonumuzu hayır etsin inşallah.

 

E-POSTA ABONELİĞİ

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresini yazarak her yeni makaleden anında haberdar olabilirsin.

Abone Olduğunuz İçin Teşekkür Ederim.

Bir Şeyler Yanlış Gitti Lütfen Tekrar Deneyin.