İnsanları anlamak için ne yapıyoruz? çok sevdiğimiz bir arkadaşımız bizi kıracak bir davranışta bulunduğunda hemen küsüyor muyuz yoksa acaba neden böyle yaptı diye düşünüyor muyuz  bir çok kişi muhtemelen evet düşünüyordur ve karşısındaki insan ile empati kurmaya çalışıyordur ama bir çok kişi var ki bu tür durumlar da veya empati kurmak yerine karşısındaki insana şiddet göstermeye ona  kızmaya alışmış , kendini böyle alıştırmış.
 
Böyle bir yazı yazarak düşüncelerimi belirtmek istedim. Özellikle son günlerde milletvekili seçimleri bittikten sonra bir çok yer de şu haberleri görüyorum; ''Şimdi şu partiye oy verenler bir yerine kına yaksın , şu partiye oy vermeyenler bir yerlerine kına yaksınlar. Veya işte şu parti şunların yüzünden kazanamadı '' Kardeşim bırakın bunları artık ya , herkesin düşüncesine saygı duyun madem ki özgürlük diye bir kavram var , madem ki demokrasi var isteyen istediği yere atsın kimseye karışmayın ve kimseyi kendi düşüncenize göre değiştirmeye çalışmayın, bırakın herkes kendi düşüncesine göre Oy'unu kullansın zaten siz ne derseniz deyin o insan düşüncesinden vazgeçmez kimse kimseyi bildiğinden vazgeçiremez karşınızdaki insan size göre yanlış düşünüyor olabilir ama kendine göre doğru bir düşünce içindedir o zaman karşımdaki insan benim gibi düşünmüyor diye onunla düşman olmak mı gerekiyor kesinlikle hayır. Ama son günlerde gözlemlediğim bir şey var sırf kendi düşüncesinden olmadığı için birbirine düşman olanlar hatta karşısındaki insana sırf düşüncesi kendisi ile aynı değil diye tahammül edemeyen insanlar var. 
 
 
İnsanların Düşüncelerine Ne Kadar Saygılıyız
 
 
Yine son günlerde popüler olan ve her önüne gelenin yapmaya çalıştığı ilk önce bir tane kızın yaptığı bir video neymiş efendim kendisinin partisi kazanmadığı için diğer partili insanlara adeta hakaret içeren sözler söylüyor. Diğer partililer de boş durur mu illaki karşılık verecekler bu tür şeyler onların siyasi görüşünü nasıl etkiler bilmiyorum ama bildiğim tek bir şey var insanları birbirine adeta düşman ediyor ve özellikle küçük yaştaki çocuklar bu tür videolar dan olumsuz yönde etkileneceklerdir bence bunlara gerek yok karşınızdaki insan A partisine oy verebilir o sizin partinize oy vermedi diye onunla düşman olmak yerine ona saygı  göstermesini öğrenin onun düşüncesine saygı gösterin belki size göre yanlış olabilir ama o kişiye göre doğrudur karşınızdaki insan ile empati kurmaya çalışın.
 
 
Sonuç olarak: Eğer karşınızdaki insanın düşüncelerine saygı göstermediğiniz durumda kaybeden hep siz olacaksınız , karşınızdaki insan size göre yanlış bir davranış içinde bulunabilir eğer karşınızdaki insanın davranışının yanlış olduğunu düşünüyorsanız ona iyiyi ve kötüyü anlatırsınız yapabileceğiniz tek şey budur. Eğer illaki de kendi doğrunuzu kabul ettirmeye çalışırsanız kaybeden kişi siz olursunuz. 
 

E-POSTA ABONELİĞİ

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresini yazarak her yeni makaleden anında haberdar olabilirsin.

Abone Olduğunuz İçin Teşekkür Ederim.

Bir Şeyler Yanlış Gitti Lütfen Tekrar Deneyin.