Çok değerli arkadaşım Mustafa ''Bilgisayarımda Kullandığım Programlar'' başlıklı yazısıyla bilgisayarında hangi programları kullandığını yazmış ve bunu mim haline getirerek bu yazısında benimde mimleyerek bilgisayarım da hangi programları kullandığımı sormuş, biraz geç oldu fakat işlerimin yoğunluğu nedeniyle yazamamıştım hazır tatildeyken yazayım dedim böyle güzel mim ile beni unutmayarak bana da fırsat verdiği için kendisini buradan teşekkür ederim.
 
 Öncelikle şunu belirtmek istiyorum işlerimin yoğunluğu nedeniyle çok fazla program ile ilgilenemiyorum sadece bana en çok gerek olan programları kullanıyorum. Bilgisayarda , telefonda oyun oynamayı hiç sevmediğim için oyun programları hiç yok , oyun oynamak bana göre insanın vaktini boşa harcamasıdır , oyun oynamak yerine eğer vaktim varsa daha farklı şeyler öğrenmeye çalışırım her neyse gelelim kullandığım programlara

 

 Bilgisayarımda Kullandığım Programlar
 
 

Teamviewer Programı

Bazen internetten blog yazmaya yeni başlayan veya uzun zamandır blog yazan fakat teknik konularda fazla bilgisi olmayan arkadaşlarım yardım istediği zaman onların bilgisayarına bu program ile bağlanarak gerekli ayarları yapıyorum. Bazen de iş yerinden evdeki bilgisayara bağlanıyorum çok sevdiğim ve devamlı kullandığım harika bir uzaktan yardım programı.
 

İnternet Dowloand Manager 

Bu program sayesinde internetten MB veya GB olarak yüksek olan dosyaları hatta sadece dosyaları ve videoları çok hızlı bir şekilde indirebiliyorum buda bana zamandan tasarruf sağlıyor. Uzun süredir kullandığım harika bir program
 

Format Factory

Bu program sayesinde videoları  istediğim formata dönüştürebiliyorum. Örneğin elinizde yotube den indirdiğiniz bir FLV uzantılı video varsa ve o videoyu telefonunuza yüklemek istiyorsanız bu program sayesinde elinizdeki videoyu istediğiniz formata dönüştürebilirsiniz her zaman olmasa da arada sırada kullandığım kullanışlı güzel bir program.
 

Magix Movie Edit

Bu program ile çok kaliteli slaytlar hazırlayabiliyorum, eskiden henüz bu programı tanımadan önce bilgisayarın kendi slayt programı olan movie marker programını kullanırdım fakat gerek efektleri gerekse kalitesi olsun istediğim düzeyde olmuyordu , bir gün fotoğrafcı olan bir arkadaşım bu programı kullanmamı tavsiye etti ve programın setup dosyasını bana verdi bilgisayara kurduğumda hemen bir slayt hazırlamıştım. Çok hoşuma gitmişti o gündür , bu gündür yaklaşık 1,5 yıldır bu programı kullanıyorum program da çok uzman olmasam da işlerimi hallediyorum çok güzel ve çok kullanışlı bir program.
 
 

Media Player Classic 

Film izleyeceğim zaman veya müzik dinleyeceğim zaman winamp dışında bu programı kullanıyorum görüntü ve ses kalitesi olarak çok güzel bir video oynatma programı.
 
 

Adobe Photoshop CS5

Bu program da çok uzman değilim hatta hep istediğim bu programı çok güzel bir şekilde öğrenip kendimi geliştirmek fakat bunun için yeterli zaman olmuyor , zaman olduğunda da benim hevesim olmuyor fakat gerek logo tasarımlarımı gerek diğer işlerimi çok kaliteli bir şekilde olmasa da bir şekilde halledebiliyorum.
 

PhotoScape

Bu programı uzun zamandır kullanmıyorum yıllar önce bir defa yüklemiştim fakat programı fazla kurcalayamdığım için ne işe ve nasıl kullanıdığı konusunda yeterince bilgi sahibi olamamıştım ve hemen geri silmiştim. Bundan yaklaşık 7 – 8 ay önce tekrar kurdum , biraz kurcaladıktan sonra çok harika bir program olduğunu özellikle bizler için yani blog yazarları için mükemmel program olduğunu anladım. Telefonla çektiğim resimler MB olarak çok büyük olduğu için bu program sayesinde görüntü kalitesini  biraz düşürerek  resmi MB olarak küçültüyorum böylece blog yazarken yazılara yüklediğim resimler MB olarak düşük olduğu için sayfa açılışı daha hızlı oluyor. Bu programı bütün blog yazarlarına tavsiye ederim.
 

Skype

İletişim için genelde e-posta kullanırım fakat bazen insanlar skype adresimi de isteyebiliyor o yüzden her zaman olmasa da arada sırada skype kullanıyorum , eskiden msn messenger vardı o gitti yerine skype geldi 🙂
 
Bunların dışında , tarayıcı programı olarak İnternet Explorer , Mozilla Firefox ve Chrome kullanıyorum fakat bunların içinde de en çok Chromeyi tercih ediyorum.
 

E-POSTA ABONELİĞİ

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresini yazarak her yeni makaleden anında haberdar olabilirsin.

Abone Olduğunuz İçin Teşekkür Ederim.

Bir Şeyler Yanlış Gitti Lütfen Tekrar Deneyin.