Tanıtım

Hırvatistan Hava Limanları Hakkında Bilgiler

 Avrupa’nın hiç şüphesiz kültür başkenti, Hırvatistan öyle ki bir İngiliz şairin dizelerinde Adiriyatik’in incisi benzetmesi yapılmış ve Hırvatistan gerektiği şekilde övülmüştür.Hırvatistan günümüzde Orta Avrupa, Balkanlar ve ülkemizin kıyısı olan Akdeniz’in ortak kesişim noktasıdır. Ucuz uçak biletleri söz konusu ülke kıtasal bölge haricinde 1000 den çok daha fazla olarak adalara bölünmüştür.

  Hırvatistan , kültürel ve daha bir çok açıdan bakacak olursak eğer  özellikle turistik açıdan Avrupa’nın vazgeçilmezleri arasında yerini çoktan almıştır.Hava yolu ulaşımı ise bir çok Avrupa ülkesine oranla gelişmiştir diyebiliriz.

Söz konusu hava limanlarının isimleri;

Bol (BWK)

Dubrovnik (DBV)

Osijek (OSI)

Pula (PUY)

Rijeka (RJK)

Split (SPU)

Zadar (ZAD)

Zagrep (ZAG)

Olmakla birlikte toplamda 8 adet hava limanından oluşmaktadır.

Asya Ucuz Bilet

Eğer sizde Asya Ucuz Bilet bularak gezmek istiyorsanız geç kalmadan elinizi çabuk tutmalısınız.Hırvatistan yüz ölçümü olarak toplamda, 56.594 kilometrekarelik bir alana sahiptir.Ayrıca Hırvatistan uzun yıllar boyunca acı çekmiş, savaşa ve istilaya defalarca tanık olmuştur.Ve onlarca savaşın ve istilanın ardından 8 ekim 1991’de özgürlüğünü kazanarak bağımsızlığını ilan etmiştir.İklimi son derece güzeldir.

Ilık ve yağmurlu bir karasal iklime sahip olan Hırvatistan’da ülkenin bir çok alan ve bölgesinde birbirinden güzel onlarca park, piknik ve yürüme alanı bulunmaktadır. Kültürel ve turistik olarak ise geçmiş yüzyıllardan kalma kilise, müze ve dana onlarca kültürü eser bulunmaktadır.Hırvatistan uzun süren özgürlük, bağımsızlık mücadelesinden sonra 3 farklı alan ve bölüme ayrılmıştır. Uygun bir gezi için Avrupa Ucuz Bilet alarak ziyaretlerinizi yapabilirsiniz. Bunlar; Dalmaçya, Dubrovnik ve Istirya olmak üzere 3 adettir.Söz konusu ülkenin en büyük ve gözde şehri Zagreb’tir.Ayrıca ülkenin başkenti konumunda olan Zagreb’de son derece önemli düzeyde kültürel etkinliklerde gerçekleştirilmektedir.

Hırvatistan tam olarak, Adiriyatik Denizi’nin ve Avrupa’nın bir diğer önemli ülkesi konumunda olan İtalya’nın doğusunda bulunmaktadır. Ülkede konuşulmakta olan, diller en başta Hırvatça olmak üzere, sırasıyla Almanca ve İngilizce gelmektedir.Din ve inanç bağlamında ise tahmin edeceğiniz üzere Hristiyanlık etkin ve aktiftir.Özellikle turistik açıdan kesinlikle göz ardı edilmemesi gereken ülke tüm dünyadan sayısız turiste daima ev sahipliği yapmaktadır.Ve bu sayı her yıl belli oranlarda artış göstermektedir.

Bu yazı tanıtım ve reklam amacıyla hazırlanmış olup, Hırvatistan hava limanları hakkında bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Yurt dışına çıkmayı düşünenler için bilgilendirici bir yazı olmuş Gökhan abi eline sağlık. Çok teşekkür ederim.

    1. Rica ederim Yusuf. Evet yurt dışı özellikle de Hırvatistan ile ilgili güzel bilgiler veren bir site.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu