Tanıtım

PMYO Polislik Detayları 2018

Polis Meslek Yüksek Okulları, liseyi tamamlayan veya lise son sınıfta olan kişiler için bir umut ışığı olmaktadır. Polis haberleri PMYO, her yıl bir defa düzenlenen ön başvuru sınavı ile polis adaylarını belirlemektedir. Polis adayı olmak için 2018 yılında başvuracak kişilerin dikkat etmesi gerekenler nelerdir? 2018 PMYO süreçlerini adım adım sizlerle paylaşıyoruz.

2018 Yılında TYT Puanı

YGS sisteminin kalkması ile birlikte, polis alımları da YKS birinci oturumu olan YKS ile belirleniyor. TYT puanları baz alınarak yapılacak olan ön başvuru sonucunda, PMYO giriş işlemleri sonuçlandırılmaktadır. Polislik için gerekli olan Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı iki oturum ile belirlenmektedir.

Birinci oturum olarak bilinen YKS, Polis meslek yüksek okulları başvurusu için önemli olan sınavlardan birisidir. YKS 2018 yılında iki oturumuna Haziran ayında yapacakken, PYMO başvuruları Yaz ayı itibariyle başlayacak. Polis meslek yüksek okulları için baraj puanı ise 260-280 olarak belirtilmektedir.

2018 PYMO Yaş Şartı

2018 yılında PYMO başvuru yapacak olan adaylarda belirlenen yaş şartı önceki yıllar ile benzerlik gösterecektir. 31.12.1993 – 01.10.2000 tarihleri arasında doğanları başvuruda bulunabileceği söylenmektedir. 2018 PYMO başvurusu için yaş şartının yerine getirilmiş olması gerekir.Askerlik tecil ettirme işlemlerinizi de mutlaka yapmalısınız.

2018 Yılında Aktif PYMO Hangi İllerde?

Türkiye genelinde bulunan ve 2018 itibari ile aktif olan beş farklı Polis meslek yüksek okulları bulunmaktadır. Bu okullar arasında yakınlığa göre kendi tercihinizi yapabilir veya kontenjana uygun tercihler yapabilirsiniz.Yunus polisi olma şartlarına da bakarak başvuruda bulunabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu