Tanıtım

Canlı Destek Sistemleri Müşteri Sadakati ve Satışları Nasıl Arttırıyor?

 Müşteri hizmetleri, özellikle e-ticaret sektöründe, belki de en çok üzerinde durulması gerek mevzu. Online alışveriş yaparken; ürün seçme, indirim yakalama, ödeme yapma, iade ve kargo işlemleri gibi bir müşterilerinizin tek başına halledemeyecekleri sorunlara hızlı ve etkili çözümler bulmak, biliyorsunuz ki son derece can sıkıcı. Çok büyük hacimli olmayan e-ticaret firmaları bile günde binlerce sipariş alabiliyor. Ufacık bir sıkıntı çıktığında bile destek@xsirketi.com adresinden e-posta beklemek de sinir bozucu oluyor. Hâl böyleyken de eldeki müşteri potansiyeli en iyi şekilde kullanılamamış oluyor.

İşte bu noktada canlı destek sistemleri devreye giriyor. Aynı bir dükkana girmişsiniz gibi bir çalışan sizi karşılayıp alışverişiniz boyunca size rehberlik edebiliyor. Modern tasarımı, %100 Türkçe olması, satış ve dönüşüm oranlarını arttırmaya odaklı zekice özellikleriyle JivoChat biraz daha fazla dikkat çekiyor.

canli-destek

JivoChat’in aynı zamanda mobil uygulaması ve Wordpress eklentisi de mevcut. Şu adresten kurulum hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Ayrıca bloglarında e-ticaret’e dair faydalı makaleler de bulabilirsiniz.

Geçen senenin e-ticaret rakamlarına göre:

 • E-ticaret platformlarındaki sepetlerin %67’si, satın alma işlemi yapılmadan iptal ediliyor.
 • Tüketicilerin %51’i, bir işletmenin 7/24 açık olması gerektiğini düşünüyor.
 • Tüketicilerin %42’si canlı sohbet talep ediyor ve canlı sohbet üzerinden işlem yapan müşterilerin %92’si memnun olarak ayrılıyor.

Neden JivoChat?

Ziyaretçilerinizle Android, iOS, Mac veya Windows uygulamaları aracılığıyla gerçek zamanlı olarak konuşabilirsiniz.

* Web sitenizi ziyaret eden herkesi görebilir ve ayrıntılı ziyaretçi bilgilerini edinebilirsiniz. Aynı zamanda canlı sohbet ile onlarla onlar daha size yazmadan iletişime geçebilirsiniz.

* Facebook Sayfanızı, Viber ve Telegram hesaplarınızı bağlayabilirsiniz ve bu kanallardan gelen tüm mesajları Jivo uygulamanızdan alıp yanıtlayabilirsiniz. Hatta varsa CRM sisteminizi de entegre edebilirsiniz. API ve webhook destekleri gayet kaliteli.

* Müşterilerinize çağrı yapabilirsiniz. Jivo’nun Geri Arama özelliği ile, müşterileriniz web sitenizdeki canlı sohbet widget’ından sizi doğrudan arayabilir. Ayrıca Jivo İş Telefonu özelliği ile, telefon numarası satın alabilir ya da entegre edebilir, uygulamadan direk telefon çağrısı yapabilirsiniz.

canli-destek-jivochat

 

Temel Özellikler.

Facebook Sayfanızı, Viber ve Telegram hesaplarınızı bağlayabilirsiniz:

Jivo, Facebook Sayfası, Viber ve Telgraf ile çalışmak üzere inşa edilen tek bir uygulamadır, bütün popüler kanallar da yakında entegre olacakmış. Bu sayede sitenizi terk ettikten sonra bile müşterilerinizle iletişimde kalabiliyorsunuz.

E-posta kanalları oluşturabilirsiniz:

Mesaj isteklerini Jivo uygulamasına almak için bir e-posta adresini adlandırabilirsiniz. info@sirketiniz.com’u bağlayabilecek olmanız, her bir e-postayı Jivo uygulamasına alabilmeniz ve onlara yine Jivo üzerinden cevap verebileceğiniz anlamına geliyor. Bu, çok fazla e-posta aldığınız durumlarda yardımcı olabilir.

Ziyaretçi İzleme ile İşaretçiler ve Tetikleyiciler oluşturabilirsiniz:

Sitenizi gerçek zamanlı olarak ziyaret eden tüm müşterilerinizin bir listesini görüp onlarla sohbet etmeye başlayabilirsiniz. Ayarladığınız koşullarla tetiklenen otomatik mesajları kullanarak uygulama başında olmasanız bile müşterilerinizle iletişime geçebilirsiniz.

Ziyaretçiler için anlık çağrılar yapabilirsiniz:

Sitenizi mobil veya masaüstünde ziyaret eden ziyaretçiler, tek bir komutla sizden arama yapmanızı talep edebilirler. Sitenizde istediğiniz yeri işaretleyebilir ve müşterilerinizi buraya yönlendiren url’ler oluşturabilirsiniz..

Otomatik Çevirmen özelliği:

Yabancılarla kendi dilinizde kendi siteniz üzerinden konuşabilirsiniz, Jivo’nun akıcı şekilde yaptığı iki yönlü çevirilerde Türkçe de mevcut.

Hızlı İfadeler ve Hazır Yanıtlar:

Daha önce Jivo’da gönderdiğiniz her mesaj saklanır, böylece daha sonra tekrar kullanabiliyorsunuz. Ayrıca önceden yazılı mesajlar oluşturabilir ve bunları kısayol tuşlarını kullanarak gönderebilirsiniz.

Tüm bunları yaparken de sitenizi yavaşlatmıyor üstelik. Fiyatına gelecek olursak da profesyonel sürümü aylık 35 TL, araştırmama göre diğer platformların altında yani. Şuradan kaydolup JivoChat’i 14 gün ücretsiz olarak kendiniz de deneyebilirsiniz. Bu eklenti canlı destek eklentileri içinde gerçekten çok başarılı bir eklenti olduğunu eklenti özelliklerinden görebiliriz.

İlgili Makaleler

6 Yorum

 1. Merhaba Gökhan abi. Bu tür canlı destek eklentileri özellikle de e-ticaret siteleri için çok faydalı oluyor. Örneğin bir alışveriş sitesinde herhangi bir ürünle ilgili bilgi almak istediğinde hemen müşteri temsilcisine bağlanıp aklındaki soruların cevaplarını alabiliyorsunuz.

  Özelliklerine ve ticaret rakamlarına bakılırsa jivochat bu konuda çok başarılı görünüyor sitelerinden baktım deneme sürümleri de var.

  Böyle faydalı bir uygulamayı tanıttığın için çok teşekkür ederim Gökhan abi eğer ileride bir e-ticaret sitesi kurarsam kesinlikle böyle bir eklenti kullanırım.

  1. Merhaba Yusuf kardeşim.
   Evet dediğin gibi alışveriş siteleri için çok iyi oluyor bu tür uygulamalar. Herhangi bir konuda soru sorduğunda hemen cevap veriyorlar.

   İnşallah ileride istediğin gibi bir e-ticaret sitesi sahibi olursun. E-ticaret sitesi açarsan mutlaka blog sayfası da olsun. Ürünler ile ilgili blog yazıları da yazarsan, satışlarını ikiye çıkartırsın.
   Başarılar dilerim kardeşim.

 2. Ücretsiz üyelikte bir özellik lazım bana eğer varsa kurarım siteme. Mesela menüye canlı destek yazacağım ve yalnızca oraya tıkladıklarında sağ alttan çıkacak.

  1. Jivochat sitesine girerek canlı destek bölümünden uygulama ile ilgili merak ettiklerini sorabilirsin Hamdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu