Bir defalık kullanımında dahi insanı öldürebilen ve günümüzde neredeyse 14 – 15 yaşındaki çoçukların bile kullandığı hale gelen Bonzai 'nin ne olduğunu daha ve Bozainin sonuçlarını anlatan bir makale yazmıştım daha önceden. Bugün bonzai ile ilgili bir  film izledim ve bu filmi herkesin izlemesi gerektiğini düşünüyorum hatta bu tür filmlerin daha çok yapılıp izlenilmesi gerektiğini düşünüyorum filmin adı Bonzai Ölüm Meleği. Film de bonzai kullanan bir gencin hayatının nasıl söndüğü ifade edilmiş , Başroldeki , Umut adındaki kişinin bir defa içeyim bir daha içmem diyerek başladığı Bonzai'yi içtikten sonra her şey üst üste geliyor öncelikle işinden oluyor , sonra sevdiği kız kendini terk ediyor daha sonra bonzai yüzünden annesi ile tartışıp evi terk ediyor sokaklara düşüyor ve bu arada para bulmak için bir kişiyi bıçaklıyor , bonzai alabilmek için hırsızlık yapıyor. Sonradan pişman olsa da , bırakmak istese de hep bir defa daha , bir defa daha bu son olacak diyerek bırakamıyor ve sonunda karar veriyor ve gazeteci olan ve evi terk eden abisi ile karşılaşıyor ve sonunda abisi onu Amateme götürmeye karar veriyor kabul ediyor   yarın Amateme gitmek için anlaşıyorlar ama o gece Umut son Bonzai  içişini yapıyor ve o gece ölüyor.
 
İnsanların bonzai ve diğer uyuşturucu maddelerini kullanmamaları için bizler  neler yapıyoruz peki belki bazen yapmaya çalışıyoruz , belki de  bana ne  içmeseydi Allah akıl vermiş , fikir vermiş zararlı olduğunu bilmiyor mu deyip geçiyoruz belki de ama toplum olarak sokaklarda  yaşamak zorunda olan insanlara bağımlı olmuş kişileri gördüğümüz de hadi seni tedavi olmaya götüreyim diyor muyuz acaba eminim bir çok kişi bunu yapmıyor çünkü , biz insanlar sokaklarda yaşayan insanlara yardımcı olmaya çalışsak ve yardım etsek eminim ki onlar da en azından bir kısmı bağımlı olmak istemezler.
 
 
Bu konuda Devletimizin' de çalışmalar yapması gerek tabiki sokaklar da bu tür bağımlılık yapan maddelerin kullanımı sonucu insanlarda ne gibi sonuçlar olur  gibi pankartların asılması ve haberlerde sadece Bonzai den içip de ölen bir kişinin haberi dışında  , Bu tür maddelerin zararları anlatılmalı yani illaki bir haber  olduğunda değil de örneğin 45 dakikalık haber de 5 dakika' da bu tür maddelerin zararları anlatılsa çok iyi olur. Okullar' da , Üniversitelerde , Dershanelerde bu tür maddelerin zararları defalarca anlatılmalıdır. Sizlerden isteğim Buradaki yazıyı da okumanız hatta sadece okumakla kalmayıp sosyal medya hesaplarınızda paylaşmanız belki bir kişi okurda kullanmaktan vazgeçer.
 
 

E-POSTA ABONELİĞİ

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresini yazarak her yeni makaleden anında haberdar olabilirsin.

Abone Olduğunuz İçin Teşekkür Ederim.

Bir Şeyler Yanlış Gitti Lütfen Tekrar Deneyin.