Etkili blog yazma konusunda yardımcı olabilecek ve teknik konularda bilgilendirici güzel bir kitap okudum. Blog yazmaya karşı bakış açım çok olumlu bir şekilde değişti öncelikle şunu söylemek isterim ki;  Eğer blog yazmaya yeni başladıysanız , Blogunuz varsa ve blog yazıyorsanız veya bir blog sahibi değilseniz sizlere şiddetle  Salih Seçkin Sevinç‘in yazmış olduğu her şeyin başı blog adlı kitabını okumanızı tavsiye ediyorum. Sadece Blog yazanlar için değil , neden blog yazmalıyız? diyenlerin de mutlaka okuması gereken bir kitap.

Ben bir yıl önce bu siteyi ( Bloggokhantekin.com) kurdum ve inanın bana bu siteden önceki Sitelerimde / Bloglarım da hep  çöp site oluşturduğumu fark ettim paylaşımlarım kimsenin umurunda değildi ve kimse paylaşımlarım hakkında yorum yapmıyordu ama bu beni yazma tutkumdan vazgeçirmedi , bir dönem biraz Blog yazmaktan soğur gibi olsam da en sevdiğim şey olan yazma tutkumu bırakamadım ve 1 yıl önce bu Blogu  açtım kendime Blogu açmadan önce kendime bir çizgi belirlemiştim özgün içerikler girecektim ve Allaha Şükürler olsun ki istediğim oldu bazen yazacak bir şey bulamasam da yine de kendime çizdiğim yolun dışına çıkmadım.

Blog Yazarlarına Yol Gösteren Güzel Bir Kitap

    Blog yazma konusunda iyi olduğumu düşünüyordum ta ki , Her Şeyin Başı Blog adlı kitabı okuyana kadar bu kitabı okuduktan sonra kendi kendime şunu dedim ”Blog yazma konusunda çok eksiğim var ama iyi ki blog yazmaktan vazgeçmemişim.” Kitabı öyle bir zevkle okudum ki adeta bir sonraki sayfada neler olduğunu merak ettim zaten kitabı elinize aldığınızda daha ilk sayfalarda bunu anlayacaksınız.

İnsanların neden blog yazmaları gerektiğini çok güzel bir şekilde açıklamış , ayrıca sadece kişisel bloglar için değil Kurumlar içinde Blogların gücünü çok güzel bir şekilde belirtmiş. Eğer blog yazmak istiyorsanız ve nasıl blog yazılacağı hangi platformların kullanılacağınız konusunda bilgiye sahip değilseniz bu kitabı okumanızda çok büyük fayda olduğunu düşünüyorum. Yazar insanlara hazır balık vermek yerine , Balığın nasıl tutulacağını çok güzel bir şekilde anlatmış diyebilirim.

 Yazar kitapta neden WordPress kullandığından bahsetmiş, Google’a bağlı kalmamak için wordpress kullandığından bahsetmiş. Ben Blogger kullanıyorum ve Google firması kapatılmadığı sürece ve internet olduğu sürece Blogger’a bir şey olmayacaktır çünkü Google bu işten çok fazla para kazanıyor o yüzden ve kullanımı çok kolay olduğundan ben şimdilik blogger ile devam edeceğim ama belli olmaz ileri ki zamanlar neyi gösterir. Zaten istenildiği zaman sitenin yedeğini alıp WordPress’e geçilebilir.

Etkili Blog Yazmak İçin Bu Kitabı Okumanızı Tavsiye Ederim; Her Şeyin Başı Blog

 

  Kitap sadece blog yazma konusunda değil aynı zaman da blog yazarken ne tür programlar kullanılır onlardan da çok güzel bir şekilde bahsetmiş ben bir çok işime yarayacak olan siteleri bu kitap sayesinde öğrendim. bu kitabı okumadan önce bu tür bana yardımcı olacak sitelerden haberim dahi yoktu. Eğer etkili blog yazmak isterseniz bu kitabı tavsiye ederim. Kitap etkili blog yazmak konusunda çok faydalı bilgiler veriyor ayrıca çok başarılı blog yazarları ile yapılan röportajlarda var, bu röportajlarda size ilham verebilir.

E-POSTA ABONELİĞİ

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresini yazarak her yeni makaleden anında haberdar olabilirsin.

Abone Olduğunuz İçin Teşekkür Ederim.

Bir Şeyler Yanlış Gitti Lütfen Tekrar Deneyin.