GenelKişisel

Allah’ın Varlığının Kanıtı

 İnsan  Allah'ın varlığına nasıl  ve neden inanmaz hiç anlamıyorum, bir şeyin var olduğunu inanmak için illaki onu görmek mi gerekiyor? Bence hayır. Günümüzde neredeyse bir moda haline gelmiş Allah'ın varlığına inanmamak

 
  Özellikle genç insanlar arasında hızla yayılıyor. Aslında kendilerine sorsanız onlar dahi bilmiyordur neden inanmadıklarını Allaha neden inanmıyorsun diye sorsanız verecekleri cevap; Her şey  tesadüfen oluştu derler kendilerini buna inandırarak yerlerin ve göklerin yaratıcısı olan Allah'a inanmıyorlar bir de bu durumun özentiden meydana geldiğini söyleyebilirim. Oysa aklı başında olan düşünebilen bir insanın yaratıcımız olan Allaha inanması için onun varlığını hissetmesi için o kadar çok şey var ki anlatmakla bitmez. Ben bu konuda küçük bir örnek vermek istiyorum insan kendisine baktığında dahi Allah'ın varlığını inkar edemez , kendi vücudumuza baktığımızda o kadar mükemmel bir sistemimiz var ki anlatmakla bitmez 
 
  Allah'ın varlığına inanmayanlar kendi kendilerini şöyle kandırıyor. Her şey rastgele oluşmuş diyorlar.Oysa her şey bir neden sonuç ilişkisi içinde örneğin Allah canlıları yaratırken her canlıya farklı farklı özellikler vermiş , doğada o kadar çok hayvan çeşidi var ki saymakla bitmez , doğanın dengesini korumak için her hayvana farklı özellikler vermiş mesela kuşlar , doğada bir canlı öldüğünde önce büyük hayvanlar daha sonra kalan kırıntıları temizlemek için kuşları yaratmış , daha küçük kırıntıları temizlemeleri için karıncaları yaratmış. Yani Allah'ın varlığına inanmamak için insanın aklının başında olmaması gerekir bana göre, çünkü Allaha inanmak için o kadar çok neden var ki ben sadece bir kaç tane örnek vermek istedim. Fakat bu örnekler saymakla bitmez. Başka bir örnek daha vermek istiyorum diyelim ki elinizde bir sanat eseri var o sanat eserini bir sanatkar üretti, Peki biz insan olarak ve böyle bir mükemmel bir vücuda sahipsek bu bu mükemmel vücudu yaratan bir kişi yok mudur? Tabiki vardır o da Yerlerin ve göklerin yaratıcı yüce Allah'tır
 
  Bu yazıyı yazma isteği duydum çünkü dün gece bir video izledim ve beni çok üzdü açıkçası spiker Allaha inanıyor musunuz? karşınıza bir ateist gelse ona Allah'ın varlığını nasıl kanıtlardınız dediğinde ne yazık ki kimse doğru düzgün bir cevap veremiyor oysa verilebilecek en güzel ve en kısa cevap ; Eğer bir insan düşünebiliyorsa bu dahi Allah'ın var olduğunun kanıtıdır. Çünkü Allah düşünmemiz için biz insanlara akıl vermiş.

 

Son olarak şunu belirtmek istiyorum. Ben kimsenin düşüncesine karışmıyorum. Herkes nasıl düşünür saygı duyarım ateistlere de saygı
duyarım. umarım Allaha inanmayanlar bir gün doğru yolu bulur ve Allaha inanmama düşüncelerinden vazgeçerler

 

İlgili Makaleler

16 Yorum

 1. Bizler görmeden inanma ve inançlı doğma lütfuna erişmiş insanlar olarak çok çok şanslıyız. Yazık ki bir çok insanın inkar edecek ve tüm kainatın tesadüfen oluşabileceği safsafatasına inanacak kadar kör olmuştur gözleri… Bu konuda zaten Kuranda bir çok ayette bilgi verilmiştir. Gözleri kör gibidir ve onlar için yakıcı bir azap müjdelenmiştir. Benim asıl kendime kızdığım nokta ise ; inandığım halde , bunu kalben ve dil olarak tasdik ettiğim halde dinimin gerektirdiklerini yerine getirebilecek gücü , kendimde bulamamam. Madem ki Kuran'a inanıyoruz, öldükten sonra hayatın olduğuna eminiz , dilerim ben ve tüm insanlar inançlarının gerektirdiklerini yapabilir ve örnek müslümanlar olurlar.. Yazınız çok güzeldi. Teşekkürler.

  1. Öncelikle Güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Benimde isteğim bu doğrultuda umarım toplum olarak ve Müslüman bir millet olarak Dinimizi gereği gibi yaşarız. Allah bizleri doğru yoldan ayırmasın inşallah

  2. "ALLAH ' a inanmıyoruz derken bile" inanmak "kelimesi kullanılıyor.buna ne demeli.

 2. Gökhan peygamberler bile birçok insanı zamanında Allaha inandıramamışlar ve eziyetler çekmişler, bizler için inanmayana Allahın varlığını ispatlamak mümkün mü. Bu durumda yapacak tek şey inanmıyorsa kendi bilir demek ve Allah lütfu ile islah etsin diye dua etmek. Allah dilemedikçe de inanmaları da mümkün olmayacak. Yeter ki Allah dilesin..

  1. Tabiki inanmayanı zorla inandıramayız Allah'ın varlığına ,fakat kendi bilir demekte bana ters geliyor yani şöyle; Eğer bir Müslüman olarak bildiğimiz bir şeyi karşımızdaki kişiye aktarmıyorsak eğer o zaman bildiğimiz şeylerin ne değeri kalır ki yani demek istediğim bizler, Allaha inanmayanlara elimiden geldiği kadar doğruyu ve güzeli anlatalım tabiki sonra inanıp inanmamak kişinin kendi düşüncesine kalmıştır.

 3. Eğer şu su damlacıklarında ve küçük cam parçacıklarında görünen güneşçiklerin, gökteki bir tek güneşin aksi ve yansıması olduğu kabul edilmezse, dünyadaki bütün şeffaf şeyler adedince güneşlerin varlığını kabul etmek lazım gelir ki bundan büyük hezeyan olamaz.

 4. Merhaba Gökhan, grubunu yeni keşfetmiş bulunuyorum. İçerikler ve tasarımın çok hoş. Umarım istediğin gibi gider her şey.

  Yazına gelirsek her zaman derim eğer bir şey yoksa "Ben ona inanmıyorum" diyemezsin çünkü yoktur ve olmayan şeyi bilemeyeceğinden reddedemezsin. Aslında "Ben inanmıyorum" diyerek bile Allah'ın varlığını kabul ediyorlar. Çünkü var olan bir şeyi reddedebilirsin. İnsan bilmediği, olmayan bir şey hakkında fikir üretemez.

  1. Evet insan Ben ona inanmıyorum diyerek dahi Allah'ın var olduğunu biliyor aslında ama inkar ediyor fakat Allah'ın varlığını biliyor, Rabbim bu tür insanlara doğru yolu gösterir inşallah.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu