Yukarıdaki resimde üsttekiler , metroda giderken kitap okuyanlar yani bizlerin her gün bir yeni bir modeli çıksında onu alalım diye beklediğimiz akıllı telefonları üretenler , Alttakiler resimdekiler ise bizleriz yani akıllı telefonları hiç bir yerde  elimizden bırakmayan bizleriz.
 
  Neden bizde üretemiyoruz? Aslında her şey şu resimde anlatılıyor , akıllı telefonları üretenler devamlı okuyor yeni bilgiler , yeni tecrübeler kazanıyorlar okumanın ve araştırmanın faydasını Şurada yazmıştım. akıllı telefonları üretenler , robotlar yapanlar, her zaman okuyor ve araştırıyor. Bana göre onlar boş vakitlerini bizler gibi bilgisayar başında Sosyal ağ sitelerinde geçirmek yerine yeni bilgiler araştırıyorlardır eminim çünkü devamlı araştırmayan , devamlı okumayan bir millet teknoloji konusunda bu kadar üst seviyelere gelemez adamlar az uyuyor çok iş yapıyor bizler ise şu cumartesi , pazar gelse de tatil yapsak diye sabırsızlanıyoruz ve işte bu yüzden de Teknoloji konusunda bırakın onların seviyesine gelmeyi , onların yanından bile geçemiyoruz.
 
  Adamlar telefonlarını iyice arızalana kadar , pert olana kadar kullanıyorlar , bizler ise adeta bir yarış içindeyiz yeni bir modeli çıksa da yeni bir modelini alsak diye , Genelleme yapmıyorum ama bizlere deseler ki yeni model telefon alana kadar o paranın yarısını verirsen bir kütüphane yapacağız deseler eminim ki istisnalar hariç bir çok kişi benim parak yok diyecektir.
 
  Yeni bir şeyler üretemeyişimizin başka bir nedeni ise yeterli desteği görmeyişimiz den kaynaklanıyor bence şöyle ki; Mesela haberler de bir mucit seyrediyorsunuz yeni bir şey bulmuştur veya gazetelerde görüyorsunuz bir mucit yeni bir icat bulmuştur. Bu tür kişilere Devletimizin her türlü desteği vermesi gerekir bence , Ülkemizde ne kadar böyle insanlar varsa bir oraya toplanacak ve Devletimiz her türlü desteği verecek eminim ki bizler de bu şekilde bir şeyler başarırız çünkü bizler o  kadar büyük bir milletin torunlarıyız ki Atalarımız zamanında bir çok konuda başarılı olmuşlar. 
 
Peki biz neden olmayalım işte bunun için de önce elimizdeki telefonları kontrol altına almamız gerekiyor uyurken bile elimizden bırakmadığımız telefonlar ile aramıza bir mesafe koymalıyız ve kendimizi okumaya ve araştırmaya vermeliyiz. Eminim ki o zaman bizler de her şey üretebiliriz , Çünkü onlar bizlerden çok farklı bir beyin yapısına sahip değil , Akıllı telefonları , robotları üretenler ile aramızdaki tek fark onlar beyinleri daha çok kullanıyor , daha çok araştırıyor ve okuyor kendilerini tembelliğe alıştırmıyorlar ve sağlıklı yaşıyorlar , sağlıkları için her yere araba ile gitmek yerine bisiklete biniyorlar , bizler ise başımızı telefondan , Sosyal ağ sitelerinden kaldırmıyoruz kısa mesafelerde dahi yürümek veya bisiklete binmek yerine arabayı yani kolaylığı tercih ediyoruz böylece hem vücudumuz tembelleşiyor , hemde sağlığımız biraz daha bozuluyor. Özellikle genç arkadaşlar yolda sokakta  yürürken dahi ellerinde telefon mesaj yazarak yürüyor. Umarım bir gün bizler de Robotlar , Akıllı telefonlar  üretir teknoloji konusunda başarılı adımlar atarız.
 
 

E-POSTA ABONELİĞİ

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresini yazarak her yeni makaleden anında haberdar olabilirsin.

Abone Olduğunuz İçin Teşekkür Ederim.

Bir Şeyler Yanlış Gitti Lütfen Tekrar Deneyin.