GenelKişisel

Engeller Hayatın Ritmini Yakalamaya Engel Değildir.

Bugün 3 aralık dünya engelliler günü , geçen yıl , Engelli olsaydınız hayatınızın nasıl olmasını isterdiniz , başlıklı makale yazmıştım. Bu yıl'da aynı şeyleri yazmak istemedim.  Bundan yaklaşık  8- 9 gün önce beni çok mutlu eden bir e-mail aldım, e-mail MFÖ grubunun kurucularından olan Özkan Uğur beyefendiden geldi geçen yıl, engelli insanlarımız için yazdığım yazıdaki bir sözü (herhangi bir aralıkta değil her zaman yanınızdayız ), beğendiğini ve o sözle ilgili beste yapmak istediğini sordu bende böyle bir şeyin beni çok mutlu edeceğini söyledim. Sağolsun hemen yaptı ve e-mail adresime gönderdi ve bu beni gerçekten çok mutlu etti. Özkan Bey'e buradan bir kez daha teşekkür ediyorum.
 

 

Geçen yıl yazmış olduğum , Engelli olsaydınız hayatınızın nasıl olmasını isterdiniz, yazımı da okuyabilirsiniz, aşağıda Özkan bey'in gönderdiği video var iyi seyirler. Buradan bütün engelli kardeşlerimin, 3 Aralık Engelliler Gününü Kutluyorum ve sadece 3 aralıkta değil her zaman yanınızdayız diyorum.

 

İlgili Makaleler

16 Yorum

 1. Aa! Gökhan'cığım ne mutlu sana, tebrik ediyorum, bu kadar ünlü, popüler bir müzisyenin dikkatini çekmişsin, bulduğun cümle çok iyi bir slogan olmuş hem de şarkı yapılmış.

  Engelli olmak ne kadar zor düşünüyorum hatta düşünmeye bile korkuyorum çünkü engelli olmaya gerek yok, tek başına insanlar hasta olsalar bile bir bardak su, bir sıcak çorba getirecek biri olsa diyor…Allah elden, ayaktan düşürmesin, engelli yapmasın.

  Engelliler için belediyeler özel otobüs, her binada özel yol yapmalı, merdiven çıkmak olmaz, asansör ya da benzer tasarımlar yapılmalı, bir engelli de pikniğe, sinemaya, konsere, alışveriş merkezine rahatça, korkmadan gidebilmeli. Hatta belki özel görevliler olmalı onlara eşlik edecek….zor değil yapılabilir yeter ki, istensin.

  Eline sağlık. Tekrar kutluyorum:)

  1. Teşekkür ediyorum.
   İnsanlar yeter ki istesinler , her şey yapabilirler engelliler için. Genelleme yapmıyorum bazı insanlar var kaldırımlarına arabalarını koyuyorlar engelli insanlarımıza engel oluyorlar. Daha duyarlı bir toplum olmamız dileğiyle.

 2. Çok iyi bir bloggerın farkındalık yaratması. Önemli günlere, haftalara değil, her güne yayılan yaşam dileğiyle…

 3. Özkan Beyin davranışı gerçekten çok hoş. Keşke herkes alıntı yaparken bu kadar duyarlı olabilse.

  1. Evet Özkan Bey'in davranışı gerçekten çok güzel.
   Keşke ülkemizdeki herkes telif hakkı konusuna daha fazla dikkat etse.

 4. Çok fazla anlam ifade eden bu cümlenizin farkedilmesi, Özkan Bey tarafından büyük bir incelikle mail atılıp, bilgilendirilmesi çok çok güzel. Tebrik ederim sizi. Maşallah.
  Özkan Bey'in de bugüne kadar ki gözlemlemelerimden sanatçılığı dışında ne kadar saygıdeğer bir kişiliğe sahip olduğunu biliyordum, ama bu daha da perçinledi. Allah, daha nice seneler sağlıklı ve verimli bir ömür nasip etsin ona da inşallah.

 5. Gökhan, günlerdir yorum yazacağım hastalıktan ve bir sürü aksilikten yazamadım. Ama bayıldım bu duruma, senin adına ben de çok sevindim. Çok güzel bir duygu olsa gerek;)

  1. Öncelikle çok çok geçmiş olsun dikkat et kendine havalar soğudu.
   Evet çok güzel bir duygu, ünlü ve sevdiğim bir sanatçının benim yazımı okuyup böyle bir şey yapması gurur verici bir durum.

 6. Gökhan bu gerçekten çok sevindirici bir durum. Hem senin güzel cümlen hem Özkan Uğur'un duyarlılık ve büyük bir tevazu ile yaklaşması ve akabinde ortaya böyle güzel bir üretimin çıkması o kadar güzel ki sözlerle anlatmak çok zor benim için. Tebrikler :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu