GenelKişisel

Paylaşım İhlali Yaptığım İçin Ceza Aldım.

 
Bugün akşam Google+  profilime  girdiğimde  karşıma resimdeki  Erişim sınırlı uyarısını aldım. Daha önce böyle bir erişim engeli almamıştım. Çünkü daha önce Google topluluk sayfalarında bloğumda yazdığım yazılarımı çok fazla paylaşmıyordum fakat son zamanlarda topluluk sayfalarında biraz fazla paylaşım yaptım. Google böyle bir erişim cezası verdi , iki haftalık bu erişim sınırlaması boyunca  Google plus sayfamda paylaşım yapmayacağım :). 

İlgili Makaleler

22 Yorum

  1. Aslında korkmaya çok gerek yok , önemli olan örnek veriyorum kitaplarla ilgili topluluklarda ben epilepsi ile ilgili yazılarımı paylaştım sanırım o yüzden oldu.

   Yani Google+ da paylaşılan içerik topluluğun kategorisine uygun olması gerekiyor sanırım. Ben büyük bir ihtimalle o yüzden ceza aldım.

 1. Aa? Anlamadım ben niye böyle bir yasak var? Madem paylaşım var insan istediği kadar paylaşır hiç bir şey anlamadım. Geçmiş olsun.

  1. Evet dediğiniz çok doğru madem ki paylaşım izni veriliyor bir sınırlama olmaması gerek bence de
   Teşekkür ederim.

 2. Merhabalar.

  Gökhan bey, ilk defa Google'nin "Paylaşım İhlali" ile ilgili bir uyarı metnini görüyorum. Yapacak bir şey yok, siz de Google+1'de paylaşım sınırına uyarsınız artık! Geçmiş olsun. Olur böyle şeyler.

  Aynı kural "Blogger" için de geçerli mi acaba? Ben bu platformlarla sözleşme imzalarken, sözleşme metnini hiç okumadan basıyorum imzayı. Neden böyle okuma özürlü biriyim anlamıyorum. Zannedersem bir çoğu da bu konuda benim gibidir. Belki siz de bu sözleşme metnini sonuna kadar okumamışsınızdır.

  Bu paylaşımınız hepimiz için yararlı oldu, teşekkür ederim. En azından daha dikkatli olmak adına, sözleşme metni ile birlikte uyulması gereken kuralları gözden geçirmiş oluruz.

  Selam ve dualarımla.

  1. Merhaba Recep abi
   Kurallara uyulmadığı zaman, Google'ın diğer uygulamalarında da kısıtlama olacağı yazıyor muhtemelen Blogger içinde geçerlidir.

   Teşekkür ederim.

 3. Ah be abim naptın :) Kaptırdın gidiyorsun tabi tutana helal olsun dicem ama maalesef Google yakalamış seni… Geçmiş olsun tekrardan şimdiden bol sabırlar sana abi :)

 4. Gökhan sen de mi aldın oğlum.Ben daha yeni kurtuldum.İşte ne kadar takibedildiğimizi anlamış olduk.Ama bilemeyiz ki…Geçmiş olsun oğlum.Ama gerçekten zor bir sürec.İnsallah çabucak geçer.Sevgilerimle .Ece yeyzen:)

  1. Evet aslında dediğin gibi hoş bir şey değil, madem ki orası sosyal medya sayfası isteyen istediği kadar paylaşım yapmalı.

 5. Keşke hırsız siteleri de böyle anın da yakalasalar doğru paylaşımlarla niye uğraşıyorlar ki.
  acaba paylaştığınız grup içerisin de farklı konu olduğu için şikayet mi edildi?
  zaman zaman ben de G+ da ki gruplara paylaşım yapıyorum bilerek değil ama içeriğe göre paylaşıyordum. böylece öğrenmiş olduk.

  1. Çok haklısınız o konuda google emek hırsızlarının peşine düşmüyor, bir kaç tane paylaşım yaptım diye benim peşime düştü:)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu