Gerek Dünya da gerekse Ülkemizde blog yazarak para kazanan bir çok insan var özellikle yabancı ülkelerde blog yazarak çok güzel paralar kazanan insanlar var. Geçimlerini blog yazarak sürdüren insanlar var fakat bizim ülkemizde blog yazarak ne kadar para kazanılır derseniz sadece şunu söyleyebilirim Türkiye'de blog yazarak para kazanılabilir ama kesinlikle yabancı ülkelerdeki gibi para kazanılmaz diye düşünüyorum belki de yanlış düşünüyorum ama ben daha duymadım blog yazarak harika paralar kazanan insanları
 

Peki Yabancı Ülkelerde Yaşayan İnsanlar Blog Yazarak Nasıl Para Kazanıyor?

Öncelikle şunu belirtmek istiyorum yabancı ülkelerdeki insanlar,  reklamları virüs olarak düşünmüyor evet bazı reklamlar var tıkladığınız zaman bir anda onlarca sayfa açılıyor fakat o reklamlardan bahsetmiyorum ben Google adsense reklamlarından bahsediyorum. Yabancı bir forum sitesinde Türkçe'ye çevirerek okumuştum şöyle yazıyordu; İnsanlar eğer o siteden faydalandıysa  mutlaka sitedeki reklamlara tıklıyorlar. Böylece site sahiplerinin geliri artıyor. 
 
Ayrıca yabancı ülkelerdeki insanlar bir siteden bir şey okuduğu zaman onu mutlaka sosyal medya hesaplarında paylaşıyor ki , diğer insanlarda o yazıdan faydalansın. Sadece Google reklamlarından kazanmıyorlar sitelerinde başka firmaların banner reklamlarını ekleyerek firmaları veya diğer web sitelerini tanıtan yazılar yazarak mükemmel para kazanıyorlar. 
 

Peki Türkiye'de Blog Yazarak Para Kazanılır mı?

Öncelikle şunu belirtmek istiyorum eğer blog yazmayı gerçekten seviyorsanız ve isteyerek yapıyorsanız yani, herkesin blogu var benimde bloğum bir kaç bir şey yazdıktan sonra reklam koyup para kazanırım düşüncesiyle blog açıyorsanız hiç açmayın çünkü bu şekilde bir para kazanamazsınız. Evet ülkemizde de blog yazarak güzel paralar kazananlar yok mu? Elbette vardır fakat içeriğiniz özgün olmadığı sürece istediğiniz kadar içerik girin para kazanma şansınız çok düşük fakat biraz sabır edip düzenli bir şekilde özgün içerikler girerseniz bir süre sonra çok olmasa da para kazanabilirsiniz.
 
Sitenizi / bloğunuzun reklamlarla doldurmayın girdiğim sitelerde eğer sağdan soldan beni rahatsız eden reklamlar gördüğüm zaman o siteye bir daha girmemeye özen gösteririm. Çünkü sitedeki bir yazıyı okumaya başlasam hemen reklam çıkar ve bu da beni çok rahatsız eder. Sitenizde en fazla 3 adet reklam koymalısınız bana göre zaten reklama tıklayacak olan kişi sitenizde bir tane de reklam olsa tıklar. Ben bir siteye girip hoşuma giden bir şey okuduğum zaman mutlaka reklama da tıklarım ki site sahibi para kazansın.
 

Uzun Lafın Kısası, Para Kazanmak İstiyorsanız 

* Her şeyden önce özgün içerikler girmeniz gerek
* Yazılarınıza değer katarak, okuyucularınıza bir şeyler verebilmeniz gerek
* Okuyucularınız ile alay eder gibi değil de samimi, içten bir şekilde yazılarınızı yazmak gerek
* Okuyucularınızın gözlerini yormayan sade tasarımlar yapmanız gerek, yazı fontlarınız gözü yormayacak şekilde olması gerek
* Takip ettiğiniz bloglarda yorumlar yapmanız gerek ki, o sitenin sahibi de sizin sitenize gelsin 
 
Bunları yapmakla da bitmiyor tabi ki , sabırlı olmanız gerekiyor, bloğunuzu açtıktan sonra okuyucu kitleniz bir anda yükselecek diye bir şey yok düzenli bir şekilde günde  bir kaç tane içerik girseniz dahi bazen bloğunuza kimse gelmeyebilir, kimse yazılarınızı okumayıp yorum yapmıyor olabilir ama hemen vazgeçip zaten kimse yazılarımı okumuyor derseniz işte o an kaybedersiniz siz düzenli bir şekilde ve özgün içerikler girdiğiniz sürece bloğunuz bir gün mutlaka iyi yerlere gelecektir.
 

 

E-POSTA ABONELİĞİ

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresini yazarak her yeni makaleden anında haberdar olabilirsin.

Abone Olduğunuz İçin Teşekkür Ederim.

Bir Şeyler Yanlış Gitti Lütfen Tekrar Deneyin.