GenelKişiselKitap Yorumları

S*ktir Et – John C. Parkin Kitap Yorumum

Kişisel Gelişimle Alakası Olmayan Kişisel Gelişim Kitabı

Her zaman ki kişisel gelişim kitaplarından çok farklı olmayan bir kitaptı benim için. Bu kitapta diğer kişisel gelişim kitapları gibi okuyucuya; ”her zaman mutlu ol, hiç bir şeyi düşünme, hiç bir şey senden daha önemli değil demek” istemiş bazı yerleri komik olsa da benim çok hoşuma gitmedi aslında. Ama okuyanlara faydası olmaz mı, faydası olur kitapta anlatılanları uygularsa eğer. Yani kitabın mantığı şu şekilde elinizden geleni yapın ama bir şeyler olmuyorsa veya bir şeyleri değiştiremiyorsanız s*ktir edin mesajı vermiş.
S*ktir Et - John C. Parkin Kitap Yorumum
 Alış veriş merkezinde gezerken kitapçıya girdim daha önce internette’de görmüştüm kitabı kitabın adı çok ilgimi çekti ve o şekilde almaya karar verdim. Peki düşündüğüm gibi çıktımı hayır istediğim gibi çıkması açıkçası ben beğenmedim ama beğenenler mutlaka vardır.  Kitabın adını da ilgi çeksin diye böyle koymuşlar sanırım ve böyle bir ismi olduğu için bu kadar çok satmış diye düşünüyorum benim okuduğum 165. basım serisindendi

İlgili Makaleler

27 Yorum

  1. Evet bende adına aldanmıştım ama umduğum gibi çıkmadı.
   Ama yine de boş vaktiniz varsa değerlendirmek adına okunabilir.

  1. Bazı yerlerde haklı olsa da, çok abartmış bence yani her şeye kayıtsız kal demek istemiş sanki.

  2. bücürük kardeşim.Gökhan kardeşimin yorumuna sadık kalmak en sağlıklısıÜstelik kitap gelişim kitabı,sence böyle gelişim kitabı başlığı olur mu?Adı BOŞVER GİTSİN olsa satar mıydı sizce.Bizim yorumumuz hem,o küfürlü başlığa ki,artık kız erkek farketmiyor galiz küfürleri utanmadan söylüyorlar.Ama söz uçar yazı kalır.Aldırış etmeyenler için ne diyebiliriz ki?.Herkesin bir anlayışı var.Biz de ancak buna boş verebiliriz.Yapacak başka bir hamle yok.

 1. Aynen ben de adından dolayı merak ediyorum uzun zamandır ama kişisel gelişim diye yanaşmadım. İyi olmuş sanki :D

  1. Bu kitabı okuduktan sonra bir kez daha anladım ki kitap alırken kitabın adına aldanmamak gerekiyormuş. :)

 2. Kitap adını haketmiş bence Gökhan oğlum.Hiç insan sadece kendi mutluluğu için yaşar mı Allah aşkına.Karakterli olduğun için beğenmemişsin zaten.Adı da hiç etik değil.Yaptım oldu,yani yazdım oldu diyen bir yazar sanırım.Adını *egoist*koysaydı ki daha yakışırdı, sanmam bu kadar satmazdı.Kötü olan her şeyin prim yaptığı bir devrin kullanılmaya çalışılan insanlarıyız.Yusuf bey yakında olsaydı ona verirdin.Merak etmiş de.Neyse sen kitap okuyup yorum yapınca hoşuma gidiyor. Bir yaştan sonra olur olmaz şeyler okumak beni kızdırabiliyor. Sevgilerimle oğlum.

  1. Aynen abla insan sadece kendisi için yaşamamalıdır. İlgi çeksin çok satılsın diye kitabın adını böyle koymuş sanırım yazar, ve istediği sonucu da almış çünkü kitap çok satılmış muhakkak beğenenler olmuştur ama benim hoşuma gitmedi
   Saygılar ECE ABLA.

 3. Az önce blogger a girdim ve altta takip ettiklerim çıkıyor ya orada bir baktım S*ktir Et dedim noluyo? :)) Sonra fark ettim yazıymış diye. Dediğin gibi abi isminden dolayı çok satmış olabilir. Herhalde kitap biraz daha argo kelimelerle rahatlatma biçiminden yazılmış gibi bir önyargım ( fotoğrafa göre ön sevişme vb.) oluştu. :) Ellerine sağlık Gökhan abi. Kısa ve öz. :)

  1. Evet bence de adından dolayı çok satmış, aslına bakarsan kitapta argo kelimeler yok sadece girişte öyle ( ön sevişme ) yazısı var.

 4. Parayı kazanayım da boş ver gitsin mantığı hakim olmuş sanırım:)))
  samimi yorumun için teşekkürler.

  1. Evet o düşünceyle yazmış bence de ve istediği sonucu almış, benim okuduğum seri 165. Baskının serisinden di.

 5. Kitabı merak ediyordum, senin yorumuna güvendiğim için almam galiba abi :) Bir kaç yazar tanıyorum kişisel kitaplar yazan , onlar dışında da okumayı pek düşünmüyorum. Zaten çoğu aşağı yukarı aynı şeyleri söylüyor. Benzer sözleri duymaktan nerdeyse ben bile kitap yazabilir seviyeye geldim :)

  1. Aynen kardeşim. Bugüne kadar fazla kişisel gelişim kitabı okumadım ama hepsinin dediği aynı, mutlu ol, üzülme, insanları sev, falan filan. Fakat insanın bazen ağlamaya da ihtiyacı var, ne bileyim yani insan hep aynı olursa hep mutlu hep mutlu olursa mutsuzluğun nasıl bir duygu olduğunu unutur. O yüzden artık kişisel gelişim kitabı almadan önce daha dikkatli olacağım.

 6. Şu kitabı adına koyduğum tavır nedeniyle okumadım, çevremdeki insanlara da okutmadım. Resmen kitaba bu isim pazarda iyi satış yapsın diye konulmuş, yok abi başka bir şey düşünemiyorum bu kitap hakkında :)

  1. Gerçekten öyle,fazla satılsın diye böyle bir isim koymuş yazar ve istediği sonucu da almış. Kitap gerçekten çok satmış.

 7. Bunun "Terapi" adlı kitabını okumuştum. Daha doğrusu okuyamamıştım. En fazla 50 sayfa okuyup bırakmıştım. Çünkü kitapta yazar sürekli şartlamış. "Bu kitabın sonunda her şey güzel olucak." tarzı mesajlar vermiş. Neredeyse başka bir şey anlattığı yok. Kitabın çeyreğine geldim hala kitabın sonunda kitabın sonunda diyip duruyor. Başka bi şey dediği yok. Merak etmeme rağmen okuyamadım sıkıntıdan. Zaten kişisel gelişim kitaplarını sevmiyordum. Bunu okuyunca iyice soğudum.

 8. Kitaplığımda uzunca bir süredir okunmayı bekliyor.Bir ara okuruz inşallah.Sevgiler kardeşim.

 9. bugun ogle geldim bu sayfaya yorum yazdim ama gitmemis herhalde.
  ben bu kitabi okumadim ve okumayi da hic dusunmedim. yorumun da iyi geldi bu dusunceme. isim evet pazrlama harikasi :) o kadar cok kisisel gelisim kitaplari var ki. belli bir metodolojisi olan teknik bilen kisilerin kitaplari daha iyi geliyor bana. yoksa herkesin hayati ve senatyosu farkli hersey xtir edilemez yeri gelir bence. tesekkurler eline saglik

  1. Rica ederim.
   Evet isim gerçekten pazarlama harikası :)
   Bildiğiniz, güzel kişisel gelişim kitapları tavsiyeleriniz varsa, tavsiyelerinizi bekliyorum. Kişisel gelişim kitaplarını seviyorum ama bu kitap gibi olmasın :)

   Tavsiyelerinizi bekliyorum.

  1. Eğer çok boş vaktiniz varsa okuyun ama, bu kitaba ayrılacak sürede başka bir kitap okunabilir. Tabi bu benim kendi düşüncem ama zaten yazıda da belirtmiştim hiç sevmediğimi. Tamamen zaman kaybı bu kitap. Kişisel gelişim konusunda çok daha iyi kitaplar var. Bende adını merak ederek alıp okudum ama kesinlikle boşa zaman harcamak, çünkü hep bilindik şeyleri anlatıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu