Genç bir fidan daha cansel hayallerine ulaşamadan hayata veda etti gencecik bir kız daha geleceğini inşa ederken matematik öğretmeni tarafından tecavüze uğradı bu haberi okuduğumda inanın bana insan olduğumdan utandım. ”Öğretmen olmuş bir insan bile öğrencisine bunu yapabiliyorsa eğer insanlık olarak gerçekten ölmüşüz dedim

 Tecavüze Sessiz Kalmak, Tecavüze Ortak Olmaktır 

Öğretmeni tarafından tecavüze uğrayan Cansel bu olayı kaldıramayıp babasının beylik tabancası ile intihar etmiş ve bu olayın üzerine okul yönetimi olayı üzerini örtmeye çalışmış çünkü bu olay duyulursa okulun adı kirlenecek onlara göre, halbuki insanlık kirlenmiş okulun adı kirlenmiş çok mu daha önce Özgecan Aslan cinayetinde bu tür  kişiliksiz insanlar için idam cezası gelsin demiştim bazıları bana yobaz falan demişti, soruyorum şimdi sizlere eğer ülkede bu tür suçlar için idam cezası olmuş olsaydı sizce gencecik kardeşimiz tecavüze uğrayabilir miydi, tecavüz eden sapık şerefsiz bir kaç ay ceza ile işin içinden çıkacak olan gencecik yaşında canına kıyan kardeşimize ve ailesine oldu.

İlginizi Çekebilir : Erkek ve Kadın Eşit midir? Sorusunun Mükemmel Cevabı

Yöneticilerimize sesleniyorum lütfen artık lüks yaşam peşinde, lüks arabalarla gezmeyi bırakın gelin nasıl bir kanun yapacaksanız bir an önce bir şeyler yapın çıkıp ta bu bu tür haberlere üzüldüğünüzü anlatmayın çünkü arık sizlere de inanmıyorum. Eğer gerçekten halk için, millet için bizler için oradaysanız bizler için çalışın.

İlginizi Çekebilir : Türkiye’de Kadın ve Çocuk Olmak

Kadın tecavüze uğrar, mini etek giymeseydi, makyaj yapmasaydı, kuyruk sallamasaydı, sokağa çıkmasaydı veya şöyle olmasaydı böyle olmasaydı diyen düşüncesiz insanlara seslenmek istiyorum neredesiniz  acaba bu olaya ne diyeceksiniz çok merak ediyorum. Okulda bile böyle bir şey oluyorsa kime güvenelim. Çocuklarımızı okula göndermeyelim mi? 

 #canseliçinsusma

Görüldüğü gibi tecavüz artık her yerde okulda, sokakta, dolmuşta her yerde bugün Cansel‘in başına gelenler yarın sizlerin çocuklarının da başına gelebilir veya Cansel‘ in yerinde sizlerinde bir yakını olabilir di o yüzden lütfen bu olaya sessiz kalmayalım ve unutmayalım ki bugün cansel için susarsanız yarın bir gün kendi kız kardeşiniz veya kızınız için haykırmak zorunda kalırsınız

E-POSTA ABONELİĞİ

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresini yazarak her yeni makaleden anında haberdar olabilirsin.

Abone Olduğunuz İçin Teşekkür Ederim.

Bir Şeyler Yanlış Gitti Lütfen Tekrar Deneyin.