Tema Düzenleme Düşüncemden Rahatsız Olanlar 

 Yaklaşık 15 gündür yazı yazamıyordum.İşlerimin yoğunluğundan dolayı, bilindiği üzere 31 Mart 2016 Tarihinden bir karar aldım. Bir düşüncem vardı ve bunu sizlerle paylaşmak istedim ve Sizce bu düşüncem nasıl? başlıklı yazıyı yazdım. Düşüncemle ilgili güzel yorumlar aldım.  Bugüne kadar bir çok kişiye yardımcı oldun, tema düzenleme veya diğer teknik konularda sorulan sorulara elimden geldiği kadar cevap vermeye çalıştım. Konuya geçmeden önce öncelikle şunu belirtmek istiyorum. Zaman  herkes kadar olduğu için benim içinde son derece önemlidir.
 Bilmeyenler için kısaca yazayım. Düşüncem şöyleydi; temasını değiştirmek isteyenlere veya temasında bir takım aksaklıklar olanlara 8 kitap karşılığında yardım edecektim. Sağ olsunlar bazı arkadaşlar bu düşüncemi güzel buldu çünkü benim amacım kimseden ücret talep etmek değildi bunun karşılığında yeni veya eski fark etmez sadece kitap istedim bir amacım vardı kendim için ve mahallemdeki insanlar için küçükte olsa bir kütüphane tarzında bir şey yapmaktı, mahalleden arkadaşlarıma, bana okuyacak kitap ver dediklerinde onları boş çevirmek yerine ve benimde okumam için böyle bir şey yapmaya karar verdim.
  Fakat her ne hikmetse bu bazılarının çok zoruna gitmiş olmalı ki Serdar Bey‘in Blog yazarlarına uyarımdır. Başlıklı yazısının altına benim adımı vermeden benimle ilgili yorumlar yapmışlar. Şimdi diyeceksiniz ki orada senin adın geçmiyor. Evet adım geçmiyor ama kendisini çok akıllı sanan muhterem şöyle demiş,  Yüksel Duman isimli şahıs şöyle demiş ortalıkta tasarımcıyım diyerek insanları kandırmaya çalışan ve 8 adet kitap karşılığında tasarım yaptığını söyleyen kişi bir de yaptığı tasarımların altına kendi linkini koyuyor demiş. Benim düşüncemi desteklemeye de bilirsin belki bu düşünce size göre çok gereksiz de gelebilir veya çok saçma bulabilirsiniz. Yorumda yapabilirsin.  
Fakat yaptığın yorum hakaret içermesin. Ne demek insanları kandırıyor, kim kimi kandırıyor. Sen benim kişiliğimi, sen benim karakterimi , sen benim düşüncemi biliyor musun beni tanımadan etmeden nasıl böyle konuşabilirsin, nasıl insanları kandırdığımı söyleyebilirsin?
 
  Öncelikle buradan o kişiye şunu belirtmek istiyorum.  Herkesi Allah biliyor. Ben tasarımcıyım diye ortalıkta gezmiyorum. Öncelikle bunu bilmenizi isterim. Evet temasını düzenlediğim sitelerin altına düzenleyen olarak kendi linkimi koyuyorum fakat sor bakalım o temasını kurduğum kişilere bunu site sahibine sormadan mı yapıyorum.  Yorum yapabilirsiniz ama orada insanları kandırmaya çalışıyor demeniz çok saçma geldi açıkçası bana bu devirde kim kimi kandırabilir,  Onu da geçtim benim neden öyle bir düşüncem olsun, insanları kandırmak gibi ayrıca bu durum sizi neden bu kadar rahatsız etti hiç anlam veremedim.  Zaten size gereken en güzel  cevabı Serdar Bey, yorumunda vermiş buradan bir kez daha Serdar Bey‘e teşekkür ediyorum.
Kitap Karşılığında Tema Düzenleme Düşüncem Birilerini Rahatsız Etti
 Bir başkası  Adsız olarak yaptığı yorumda tema düzenlemenin 5 dakikalık olduğunu söylemiş o kişiye tema göndersem acaba 5 dakika da değilde bir kaç saatte düzenleyebilir mi, temayı yüklemekle iş bitmiyor. Düzenlemesi var, blogger panelinde yapılması gereken seo ayarları var. Ben sadece tema yükleyip düzenlemiyorum yani tema kurduğum sitelerde blogger panelinde yapılması gereken seo ayarlarını da yapıyorum. Evet bunlar sizlere belki 5 dakikalık gibi görünebilir ama ben 5 dakikada yapamıyorum kusura bakmayın artık.
 Şunu da belirtmek istiyorum tekrar bu düşünceme yani tema düzenleme karşılığında 8 adet kitap talep etmem konusunda, temasını düzenletme den bile veya site sahibi olmayanlar bile kitap göndermek istedi fakat bunların hiç birini kabul etmedim. Etmemde emeğim olmayan hiç bir şeyi kabul etmem bu her şeyden önce benim karakterime yakışmaz.
 Buradan temasını düzenlediğim arkadaşlara sesleniyorum ve altını çizerek söylüyorum blogunuz da benim linkim varsa kaldırmak isteyenler kaldırabilir ve şunu da belirtmek istiyorum O şahıs ve onun gibi düşünenler mutlu olsunlar artık temasını düzenlediğim sitelere kendime ait hiç bir link koymayacağım. Fakat kitap karşılığında tema düzenleme düşüncemden de vazgeçmeyeceğim. 

E-POSTA ABONELİĞİ

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresini yazarak her yeni makaleden anında haberdar olabilirsin.

Abone Olduğunuz İçin Teşekkür Ederim.

Bir Şeyler Yanlış Gitti Lütfen Tekrar Deneyin.