Tanıtım

Hangi A4 Fotokopi Kağıdı Seçilmeli?

İşyerleri için A4 kağıt, en önemli sarf malzemeleri arasında yer alıyor. Gün içerisinde fotokopiden çıktıya kadar pek çok işlemde kullanılan kağıtlar hem kaliteli hem de ekonomik olmalı. Çünkü her ofis kağıt için daha düşük bir maliyet talebinde bulunur. Ülkemizde çok sayıda marka, çok farklı kalite düzeylerine sahip kağıt çeşitleri üretiyor. Bu kağıtlar arasında üst düzey kalite beklentisini karşılayanlar olduğu gibi çok düşük kalitede olanlar da mevcut.

Fotokopi İçin Hangi A4 Kağıt Seçilmeli?

Eğer ofisinizde fotokopi ya da çıktı için kullanmak üzere A4 kağıda ihtiyaç duyuyorsanız seçtiğiniz kağıdın 70 ila 80 gramajdan daha düşük olmaması gerekiyor. Aksi halde baskı kağıt üzerinde dağılabilir ve kağıdın arka yüzeyine geçebilir.
70 ila 80 gramajda, ideal pürüzsüzlük düzeyine sahip ve ideal kalınlıkta olan ekonomik A4 kağıt için Avansas Daily kağıdı tercih edebilirsiniz.  Yüksek adetli çıktı almak istediğinizde gayet düşük bir maliyet ile karşılaşmanızı sağlayan kağıt aynı zamanda gayet düşük toz oranına sahip. Bu sayede fotokopi ya da yazıcı gibi cihazlarınıza zarar vermiyor.
İdeal pürüzsüzlük düzeyine sahip olan yüzeyi, daha az oranda mürekkep kullanımını da beraberinde getiriyor. Yazıcıda sıkışma yapmayan Avansas Daily A4 kağıtlar özellikle siyah beyaz çıktılar için son derece ideal. Tüm yazıcı türlerinde ve tüm fotokopi cihazı modellerinde kullanıma uygun olması da ürünün cazip yönleri arasında bulunuyor.

Renkli Çıktı İçin Hangi A4 Kağıt Seçilmeli?

fotokopi kağıdı rehberi

 

Renkli çıktılar almak için de Avansas Business A4 kağıt çeşitlerine yönelebilirsiniz. Grafik çıktıları için de ideal gramajda ve ideal kalınlıkta olan bu kağıtlar, arşiv belgesi çıktısında da kullanılabilecek kalite düzeyine sahip. Fotoğraf çıktıları, sunum belgeleri gibi çok daha profesyonel ve sorunsuz çıktılar elde etmek için Navigator A4 kağıtlar tercih edilebilir. Bu kağıt yoğun renkli baskılar için de ideal.
Kağıt çeşitleri hakkında her türlü bilgiyi edinmek ve en ekonomik kağıt markaları hakkında daha fazla bilgi almak için Avansas.com tarafından hazırlanan
http://www.avansas.com/campaign/fotokopi-kagidi-rehberi.html bu sayfayı inceleyeblirsiniz. Rehberde doğru kağıdı seçmeniz için yönlendirmeler mevcut.

İlgili Makaleler

31 Yorum

 1. Yakında Grafik-tasarım bölümü gereği kağıtlarla iç içe olacağım ve bu konuda aydınlandım cidden teşekkürler :) Kağıdın bile kalitesi var abi :)

 2. Bizim de kağıda çok ihtiyacimiz oluyor, tavsiyeniz için teşekkür ederiz. Keşke ağaçları kesmeden yapılan bir kağıt türü olsa da ormanlarımizi heba etmemek.

 3. Valla nr yalan söyleyeyim bu konuda pek dikkat etmiyordum. Yani markaya veya kaliteye pek bakmıyordum…Yararlı bir yazı olmuş..

  1. Kağıt ne kadar kaliteli olursa yazı o kadar kaliteli çıkar.
   Dikkat etmek gerek bence :)

 4. Navigator A4 fotokopi kağıdı tavsiyeniz oldukça yerinde olmuş. Daha ekonomik olanları olsa da kalite olarak diğerlerine göre daha üstün. Rehber ve tavsiyeleriniz için teşekkürler.

 5. Gökhan hocam hem kaliteli hem de ucuz A4 fotokopi kağıdı ben henüz görmedim. :) Navigator iyidir elbet ama ona yakın kalitede Copier bir nebze daha ekonomik oluyor.

 6. A4 kağıtları sadece fotokopi çıktısı için kullanacaksak orta kalite almak yeterli ve ekonomik olacaktır. Açıkçası biz ofiste tercihimizi bu yönde kullanıyoruz. Yoğun olarak fotokopi ihtiyacımız olduğundan A4 fotokopi kağıdını koli olarak alıyoruz. Fiyat olarak daha ucuz oluyor.

  1. Evet bizde ofiste küçük işler için ucuz olan A4 kullanıyoruz, fakat burada bahsettiğim fotokopi kağıdı evraklarını uzun zaman saklamak zorunda olanlar için çok iyi çünkü ucuz fotokopi kağıtları çok dayanıklı değil.

 7. 6-7 ay önce orta seviye çok fonksiyonlu bir yazıcı almıştık. Çıktı ve fotokopiler ilk etapta sorun yaşatabiliyordu. (Mürekkep dağılması genellikle) Biz sorun yazıcı diye düşünürken meğer bu durum kağıt kalitesi ile ilgiliymiş. Copier a4 kağıtlarından aldık. Arada öyle bir fark vardı ki sanki farklı yazıcıdan çıkmış gibi. A4 kağıtları yazıcıların performansını bile etkiliyor. Çok da ucuza kaçmamak lazım :)

  1. Kesinlikle haklısınız, çok ucuz kağıtlar bir süre sonra yazıcıya çok zarar veriyor ve ucuz kağıt kullanırken kar ettiğinizi düşünürken zarar ediyorsunuz çok ucuz kağıtlar kullanarak. :)

 8. bende eskiden ofiste 70 ve 80 gramajdan daha düşük a4 kağıdı kullandım baktım yazılar kağıdın diğer yüzüne fena bir şekilde sıçramış artık sizin gibi yapıyorum ve fıçkırmıyor çok teşekkür ederim

 9. Yazıyı okumadan önce "Altı üstü fotokopi kağıdı ne olabilir yani?" diye düşünürken yazının sonunda bilmediğim birçok şeyi öğrenmiş oldum. Bu konu çok faydalı bir döküman olmuş :) Navigator alacağım bundan sonra :)

 10. A4 fotokopi kağıdı için uzun bir dönem copier bond kullandık. Memnun kalsak da tüketim fazla olduğu için maliyeti yüksek geliyordu. Daha sonra bir arkadaşımızın tavsiyesiyle sizinde belirttiğiniz Avansas Business A4 fotokopi kağıdını kullanmaya başladık. Açıkçası copier bond ile hemen hemen aynı kalitede. Ben de herkese tavsiye ederim.

 11. A4 kağıdın pürüzlü olup olmaması sanırım en çok renkli baskılarda etki ediyor. Resim, grafik içerikli çıktılar için kaliteli A4 fotokopi kağıdı kullanmak bir nebze daha önemli diye düşünüyorum. Kullanım amacına göre kağıt gramajı tercihi çok önemli bir tespit. Gerçekten çok yararlı ve dolu dolu bir konu olmuş. Teşekkürler.

 12. İş yerinde çoğunlukla fotokopi çıktısı aldığımız için a4 kağıt maliyetlerini düşürme niyetindeydik. Konunuz gerçekten çok yararlı. Linkini vermiş olduğunuz fotokopi kağıdı rehberi çok işime yaradı. Normalde konulara yorum yazmam ama size teşekkür ederim.

 13. gökhan bey selam,

  öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. benim bir sorum olacaktı yurt dışından a4 kağıtı getirmeyi düşünüyorum önerileriniz ne olur ?

 14. Hocam A4 kağıdın gramaj fazlalığı ev tipi yazıcılara herhangi bir mekanik zarar verir mi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu