İşyerleri için A4 kağıt, en önemli sarf malzemeleri arasında yer alıyor. Gün içerisinde fotokopiden çıktıya kadar pek çok işlemde kullanılan kağıtlar hem kaliteli hem de ekonomik olmalı. Çünkü her ofis kağıt için daha düşük bir maliyet talebinde bulunur. Ülkemizde çok sayıda marka, çok farklı kalite düzeylerine sahip kağıt çeşitleri üretiyor. Bu kağıtlar arasında üst düzey kalite beklentisini karşılayanlar olduğu gibi çok düşük kalitede olanlar da mevcut.

Fotokopi İçin Hangi A4 Kağıt Seçilmeli?

Eğer ofisinizde fotokopi ya da çıktı için kullanmak üzere A4 kağıda ihtiyaç duyuyorsanız seçtiğiniz kağıdın 70 ila 80 gramajdan daha düşük olmaması gerekiyor. Aksi halde baskı kağıt üzerinde dağılabilir ve kağıdın arka yüzeyine geçebilir.
70 ila 80 gramajda, ideal pürüzsüzlük düzeyine sahip ve ideal kalınlıkta olan ekonomik A4 kağıt için Avansas Daily kağıdı tercih edebilirsiniz.  Yüksek adetli çıktı almak istediğinizde gayet düşük bir maliyet ile karşılaşmanızı sağlayan kağıt aynı zamanda gayet düşük toz oranına sahip. Bu sayede fotokopi ya da yazıcı gibi cihazlarınıza zarar vermiyor.
İdeal pürüzsüzlük düzeyine sahip olan yüzeyi, daha az oranda mürekkep kullanımını da beraberinde getiriyor. Yazıcıda sıkışma yapmayan Avansas Daily A4 kağıtlar özellikle siyah beyaz çıktılar için son derece ideal. Tüm yazıcı türlerinde ve tüm fotokopi cihazı modellerinde kullanıma uygun olması da ürünün cazip yönleri arasında bulunuyor.

Renkli Çıktı İçin Hangi A4 Kağıt Seçilmeli?

fotokopi kağıdı rehberi

 

Renkli çıktılar almak için de Avansas Business A4 kağıt çeşitlerine yönelebilirsiniz. Grafik çıktıları için de ideal gramajda ve ideal kalınlıkta olan bu kağıtlar, arşiv belgesi çıktısında da kullanılabilecek kalite düzeyine sahip. Fotoğraf çıktıları, sunum belgeleri gibi çok daha profesyonel ve sorunsuz çıktılar elde etmek için Navigator A4 kağıtlar tercih edilebilir. Bu kağıt yoğun renkli baskılar için de ideal.
Kağıt çeşitleri hakkında her türlü bilgiyi edinmek ve en ekonomik kağıt markaları hakkında daha fazla bilgi almak için Avansas.com tarafından hazırlanan
http://www.avansas.com/campaign/fotokopi-kagidi-rehberi.html bu sayfayı inceleyeblirsiniz. Rehberde doğru kağıdı seçmeniz için yönlendirmeler mevcut.

E-POSTA ABONELİĞİ

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresini yazarak her yeni makaleden anında haberdar olabilirsin.

Abone Olduğunuz İçin Teşekkür Ederim.

Bir Şeyler Yanlış Gitti Lütfen Tekrar Deneyin.