Kravat, bir boyun bağıdır. Kelimenin aslı Fransızca cravate: Hırvatlar anlamında kullanılan croates veya cravatesden gelmektedir. Hırvatlar, boyunlarına uzun bez kurdeleler takarlardı. Bundan dolayı çeşitli kumaş ve derilerden yapılmış boyuna takılan ve kendine has bağlama şekli olan boyun bağlarına da kravat denmiştir. Türkiye’de ilk defa Tanzimattan sonra değişik tipte görülen kravata zamanla alışılmış ve erkek giyiminin bir parçası haline gelmiştir.

Kıravatlar

Bu yazımda sizlere birbirinden kaliteli ve güzel kravatlar bulabileceğiniz bir siteden bahsetmek istiyorum. 2003 yılında İzmir’in Çankaya semti Mimarkemalettin moda merkezinde kurulan ve gömlek, Kravat imalatı ve toptan satışı olan firma, İnternetteki hızlı gelişmeleri göz önünde bulundurarak 2010 yılında müşterilerinin daha kolay alışveriş yapabilmeleri amacıyla www.birdunyakravat.com  internet sitesini kurarak e-ticarete başlamış. Şirket, Yurt dışındaki gurbetçilerimizi de unutmamış.Yurt dışından kravat göndermek isteyenler için, hediye olarak gönder seçeneği ile her hangi ek bir ücret ödemeden. Sadece kredi kartlarıyla yurt dışında ödeme yapıp Türkiye’deki sevdiklerine ve yakınlarına kravat gönderme imkanı sağlamıştır.

Bu imkan sadece yurt dışından tüm Türkiye’yedir.Türkiye den yurt dışına kargo ücretlerinin ve gümrük vergilerinin yüksek olması sebebiyle şu an için geçerli. Kravat takmayı sevenler bililer ki, kravatlar kravat iğnesi olmadan çok güzel görünmez, sitede kravat iğnesi modelleri de bulabilirsiniz. Kravat iğneleri, kravatın daha güzel görünmesini sağlayan

Birbirinden Güzel Kravatlar ve Atkılar Bir Dünya Kravatta Sizleri Bekliyor.

Sadece kravat değil daha bir çok kategoride ürünler bulabilirsiniz. Örneğin, kış mevsiminin gelmesiyle birlikte kullanmaya başladığımız  Atkılar birbirinden güzel atkılar. Renk renk, desen desen atık modelleri bulabilirsiniz.

Eğer kaliteli bir kravat almak istiyorsanız bu siteye bakmanızı tavsiye ederim. Dışarıda mağaza mağaza gezmektense elinizin altında iki tık uzağınızda bakarsanız eğer işinize yarayacak çok güzel ürünler bulacağınızdan eminim.

BİLGİLENDİRME
Bu yazı ilgili siteyi tanıtmak ve ilgili site hakkında bilgilendirme yapmak amacıyla hazırlanmış bir tanıtım yazısıdır

 

E-POSTA ABONELİĞİ

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresini yazarak her yeni makaleden anında haberdar olabilirsin.

Abone Olduğunuz İçin Teşekkür Ederim.

Bir Şeyler Yanlış Gitti Lütfen Tekrar Deneyin.