2008 yılında Açık öğretim fakültesinde işletme bölümü okumaya karar vermeden önce çevremdeki bir çok kişi açık öğretim sisteminin çok kolay olduğunu ve geçmiş yıl sorularına çalışırsan  yıl kaybetmeden bitirebileceğimi söylemişlerdi. Evet o zaman ki yıllarda gerçekten de böyleydi sınavlara belli bir zaman kalasıya geçmiş yıl sorularına çalışıyordum veya farklı kaynaklardan ders çalışıyordum ve sınavları bir şekilde geçiyordum.
Daha önce açık öğretimin verdiği kitaplara hiç çalışmadım ben çünkü konuları çok fazla detaya inerek anlatıyorlardı bende zaman kaybı olarak görüyordum o yüzden ders notlarına çalışıyordum. O zamanlar yılda toplam 5 – 6 ders oluyordu ve kurtarma sınavları oluyordu.
Bazı nedenlerden dolayı 3 yıl sınavlara girmedim. Sonra geri devam ettim. Fakat artık sınav sistemi eskisi gibi değildi her dönem için 7 tane ders yani yılda toplam 14 ders oluyordu ve kurtarma sınavı kaldırılmıştı. Yine de bir şekilde sınavlardan geçmeyi veya iyi notlar almayı başardım.

Aöf 4 Yanlış 1 Doğruyu Götürür Uygulaması

Bu yıl getirilen bu uygulama açık öğretim sistemini altüst etti.  Daha önce 30 – 40 – 50 – 60 -70 bir kaç defa da 80 almıştım. Ama bu yıl ( 2016 – 2017 ) geçerli olan 4 yanlış 1 doğruyu götürür uygulaması ile utanarak söylüyorum ama 0 aldım. Sadece ben değil sosyal medya sitelerindeki aöf sayfalarında ki yorumlara baktım bir çok kişi 0 almış, inanın eğitimden resmen soğudum. İnsanlara her şeyi bir şekilde alıştırıyorlar önce kurtarma sınavlarını kaldırdılar sonrasında yanlış doğruyu götürür uygulamasını getirerek insanları resmen soğutuyorlar. Bakalım daha neler olacak. Artık final sınavlarına daha fazla çalışacağım.

E-POSTA ABONELİĞİ

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresini yazarak her yeni makaleden anında haberdar olabilirsin.

Abone Olduğunuz İçin Teşekkür Ederim.

Bir Şeyler Yanlış Gitti Lütfen Tekrar Deneyin.