Tanıtım

Toplu Mail Gönderimi ile Etkili Tanıtım ve Pazarlama Nasıl Yapılır?

Günümüzde markaların ürün ve / veya hizmetlerini hedef kitleye ulaştırabilmelerinde oldukça farklı imkanlar mevcuttur. Bu imkanları incelediğimizde, genel olarak en çok getiri sağlayan ve olabilecek en düşük maliyet gerektiren yöntemler daha çok popüler olmaktadır.
Bu bağlamda özellikle de internet imkanının kullanım oranının artması, farklı kullanıcı profillerinin internet ortamında aktif olması, markaların da bu ortamda daha çok aktif olarak tanıtım ve pazarlama çalışmalarını yürütmesine sebebiyet vermektedir. İnternet ortamında hedef kitleye etkili ve aynı zamanda düşük maliyetli tanıtım ve pazarlama yapmanın yöntemlerinden birisi de  toplu mail imkanıdır.
Toplu mail olarak ifade ettiğimiz bu yöntem, pek çok farklı sektördeki markaların işine yarayacak, düşük maliyetli ve yüksek getirili bir yöntemdir. Bu yöntem hem zamandan tasarruf edilmesine hem de böylece daha fazla potansiyel müşteriye ulaşmayı esas alır. Bu yöntem ile aynı zamanda geri dönüş oranının ne kadar başarılı olduğunu da anlayabilirsiniz. Çünkü çalışmalar, toplu mail ile yapılan tanıtım ve pazarlama çalışmalardan önemli ölçüde geri dönüş yapıldığını ortaya koymaktadır.
Bugün git gide büyüyen dijital pazarlama alanında uzman kişilere danıştığınızda, email pazarlama tekniğinin en başarılı ve en düşük maliyetli tekniklerden birisi olduğunu duyabilirsiniz.

EMail Pazarlama Nedir?

EMail pazarlama tekniğini biraz daha açacak olursak, mail yolu ile hedef kitleye etkili bir şekilde ulaşmaktır, diyebiliriz. “Etkili bir şekilde ulaşmak” tanımı, esasında doğrudan hedef kitleye ulaşmayı ifade eder. Şöyle ki, bu pazarlama taktiğinde mail yolu ile ulaşılacak kişi ya da kişiler, mail yolu ile tanıtımı gerçekleştirilecek olan ürün ya da hizmeti satın alma olasılığı oldukça yüksek kişi ya da kişilerdir. Çünkü bu pazarlama tekniğinde, kişi ya da kişilerin yaş, cinsiyet gibi temel durumları ve diğer etkileşimleri esas alınmaktadır.
Bu pazarlama tekniğinin işe yaraması aynı zamanda markanın tanıtım ve pazarlama stratejisi ile de yakından alakalı bir durumdur. Nitekim marka mail ile doğrudan belli bir ürün ya da hizmeti tanıtabileceği gibi bilgilendirme, bülten, kutlama gibi çeşitli amaçlar doğrultusunda da mail içeriğini geliştirerek aynı zamanda bu mail içeriğinde “dolaylı olarak” belli bir ürün ya da hizmeti ön plana çıkarabilir.
EMail pazarlama tekniğini uygulamaya karar verdiğinizde, bu alanda geliştirilmiş başarılı bir yazılımı kullanmanız önemlidir. Çünkü söz konusu yazılımın, her türlü mail içeriği ihtiyacınıza karşılık vermesi gerekmektedir. Bu anlamda bulabileceğiniz etkili mail içeriği oluşturma ve toplu mail gönderimi sağlayan MailGraf servisini tavsiye edebiliriz…

Neden MailGraf Servisini Öneriyoruz?

Yaptığımız gözlemler ile bu alanda pek çok yazılımın ve servisin geliştirildiğini gördük, ancak MailGraf tam olarak email pazarlama taktiklerini bir arada bulunduruyor ve aynı zamanda daha fazla ekstra özellik sunuyor. Bu anlamda akla ilk gelen servislerden birisi oluyor.
Yazımızda da belirttiğimiz gibi email pazarlama tekniğinde doğru bir şekilde hedef kitleye ulaşmak önemlidir. Bu bağlamda gönderimi yapılacak hedef kitlenin yaş, cinsiyet ve çeşitli sosyal tercihlerinin belirlenilmesi, bu doğrultuda da zengin bir mail içeriğinin oluşturulması gerekmektedir. Tüm bu beklentileri karşılayan bir servis.
Ayrıca;
* Farklı türden dosyaların ek olarak gönderimi
* HTML alt yapısı ile mail içeriği oluşturma
* Zengin görsellere sahip mail içeriği oluşturma
* Gelişmiş API entegrasyonu
* İstatistikleri görüntüleme
gibi daha pek çok avantajları da var…
Sonuç olarak söyleyebiliriz ki;

Mail pazarlama ile zamandan tasarruf yaparak etkili bir şekilde tanıtım ve pazarlama yapabilirsiniz. Üstelik toplu mail fiyatları pek çok reklam, tanıtım ve pazarlama yöntemlerine kıyasla oldukça düşüktür. Bu da pek çok marka için iyi bir seçenektir.

İlgili Makaleler

8 Yorum

 1. Şu reklam işlerinden hiç anlamıyorum gerçekten ama bu, tanıtım için etkili gibi gözüküyor. Teşekkür ederim.

  1. Rica ederim Samet.
   Açıkçası bende reklamdan çok fazla anlamıyorum Samet, hatta dikkat etmişsindir adsense reklamları bile kullanmıyorum ( tabi ileri de kullanır mıyım bilemiyorum )

   Bu toplu meil gönderme işinin çok etkili olduğunu biliyorum. Eğer tanıtmak istediğin veya insanları bilgilendirmek istediğin bir şey varsa tavsiye ederim. Büyük firmalar, bu tür toplu mail gönderen firmalar ile devamlı çalışıyor.

 2. Hocam, Hızır gibi yetiştin derdime ya. Yemin olsun iki gündür toplu mail ile uğraşıyorum. Yazı ilaç gibi geldi yeminle. Çok teşekkür ediyorum.

 3. Ben konuyla alakasız bir soru sormak istiyorum.Daha doğrusu iki toplu kısmı var ama mail değil :) toplu topluluk diye birşey varmı ? Google + da paylaşılan blog yazılarımı topluluklarda tek tek paylaşmak yerine işaretleyip toplu olarak bir kerede paylaşabiliyormuyuz ? Tek tek paylaşmak çok zor geliyor.Birde mobilden kullanıyorum malum iki kat işkence oluyor :)

  1. Bildiğim kadarıyla böyle bir seçenek yok, yani topluluklara girip yazınızın linkini ayrı ayrı paylaşmanız gerekiyor.

   Şöyle ki; herhangi bir konuda yazı yazdınız diyelim. Yazınızın linkini(bağlantısını) kopyalıyorsunuz sonrada A topluluğunda B topluluğunda paylaşıyorsunuz.

   Dediğiniz gibi bir sistem olsaydı blog yazarları için çok güzel olurdu aslında :))

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu