Godaddy firması yabancı hosting firmaları içinde beğendiğim en iyi hosting ve alan adı satan bir firma. Eğer blog adresinizde blogspot uzantısının olmamasını istiyorsanız herhangi bir domain firmasından özel alan adınızı alabilir ve blogspot uzantılı olan blogunuza yönlendirerek blog adınızın daha profesyonel görünmesini sağlayabilirsiniz.  Alan adını istediğiniz firmadan alabilirsiniz ama ben aşağıdaki videoda  godaddy firmasından alınmış olan bir alan adının blogger ile nasıl entegre edildiğini gösterdim.

Arkadaşlar videoyu büyütürseniz daha kaliteli bir görünüm olacaktır.

Godaddy Alan Adı ve Hosting

 Bir çok kişi bilmesine rağmen bazen insanlar karıştırabiliyor alan adı ile domainin farklı bir şey olduklarını düşünenler olabiliyor o yüzden açıklama gereği duydum. Alan adı ve domain aynı anlama gelir yani  alan adı veya diğer adıyla domain sitenizin adıdır. Örneğin; bloggokhantekin.com gibi

Alan adını açıklamışken hosting konusunu da açıklayayım belki bilmeyen arkadaşlar olabilir. Hosting siteyi kuracağınız yerdir. Şöyle düşünelim arkadaşlar, bir ev yapmak istiyorsunuz evi yapmak için arsaya ihtiyacımız var buradaki arsa hosting oluyor,  evi yapmak için inşaatta kullanılacak malzemelere ihtiyacımız var buradaki inşaatta kullanacağınız malzemelerde alan adımız diyebiliriz örnek biraz karışık gibi gelebilir ama işin mantığı bu şekilde arkadaşlar. Böylece hosting ve alan adını da farklı bir şekilde anlatmış oldum. Bende ilk sitemi yapmak istediğim de bu şekilde aynı örneği vermişlerdi. 🙂

İlginizi Çekebilir : Kişisel blog kurarken nelere dikkat edilmelidir?

Yukarıda alan adını istediğiniz firmadan alabilirsiniz dedim ama burada ben kendi düşüncemi belirtmek istiyorum. Godaddy firmasıyla  yaklaşık 1 yıldır çalışıyorum ve çok memnunum sadece eksik oldukları tabi bana göre eksik oldukları konu e-posta ile destek vermemeleri yani herhangi bir sorununuz olduğunda aramanız gerekiyor ve müşteri temsilcisine ulaşmak için biraz bekliyorsunuz.

Müşteri temsilcisine ulaştığınız zaman sorununuz neyse anlatıyorsunuz, sorunu çözmek için hemen işlem yapmaya başlıyorlar ve sizi de bilgilendiriyorlar, sizin yapacaklarınızı da anlatıyorlar.

E-POSTA ABONELİĞİ

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresini yazarak her yeni makaleden anında haberdar olabilirsin.

Abone Olduğunuz İçin Teşekkür Ederim.

Bir Şeyler Yanlış Gitti Lütfen Tekrar Deneyin.