Daha önceki sosyal medya ile ilgili yazılarımda da sık sık söylediğim bir şey vardı, sosyal medya doğru bir şekilde kullanıldığı zaman gerçekten çok faydalı bir ortam olabiliyor. Sosyal medyada insanlar bir anda birlik olup birleşiyor ve sosyal medyanın gücü ortaya çıkmış oluyor.
Fakat bazı kişiler var ki bu kişiler yüzünden insanlar sosyal medyayı kullanmaktan vazgeçebiliyorlar. Kendine sahte bir profil oluşturup insanları taciz edenlerden tutunda sadece bununla yetinmeyip karşılık alamadıkları zamanda hemen küfür ve hakaret etmeye başlayan tipler var. Bu tip insanlar olsa da ülkemizde sosyal medyayı gerçekten faydalı olarak kullanan güzel yürekli insanlar var.
 
 Önceki gün (04.07.2017) sosyal medyada tam anlamıyla bir seferberlik vardı. Mutlaka görmüşsünüzdür.  Kalp yetmezliği hastası olan Kartal bebek için sosyal medyada güzel bir kampanya başlatılmıştı. Kampanyayı başlatan bebeğin ailesi belkide umutsuzca başlatmıştı kampanyayı ama ülkemizdeki ve dünyadaki güzel yürekli insanlar sayesinde bir günden daha kısa bir sürede Kartal bebeğim Ameliyat parası olan 1.099.000 Euro toplandı. Gereken para toplandıktan sonra kampanyayı başlatan aile hemen banka hesaplarını kapatarak gerekli olan paranın toplanıldığını açıklayarak sevindirici haberi paylaştı ve destek olan bütün herkese teşekkür etti. Ülkedeki bir çok kişi ve ünlü kişiler bu konuda  destek oldular.
 Keşke bütün hasta bebekler için böyle güzel kampanyalar başlatılsa da hasta olan küçük bebekler iyileşse, sağlıklarına kavuşabilse ne kadar güzel olurdu. Özellikle SMA hastalığı (Gevşek bebek sendromu) olan bebekler içinde böyle kampanyalar başlatılsa eminim ki bizim milletimiz yine ellerinden geleni yaparlar. Bu sayede bizlerde hem insanlığımızı unutmamış oluruz hemde paylaşmanın, yardım etmenin ne kadar güzel bir şey olduğunu unutmamış oluruz. İşte böyle güzellikler insanın mutlu olmasına yetiyor. Ayrıca sosyal medyanın gücünü bizlere göstermiş oluyor.
Umarım Kartal bebek ve bu tür tedavisi çok pahalı olan rahatsızlığı olan hastalar bir an önce eski sağlığına kavuşurlar. Rabbim bütün rahatsız olan, hastalığı olan insanlara sağlık ve sıhhat versin inşallah.

 

YENİ YAZILARI KAÇIRMAMAK İÇİN ABONE OLABİLİRSİNİZ

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresini yazarak her yeni makaleden anında haberdar olabilirsin.

Abone Olduğunuz İçin Teşekkür Ederim.

Bir Şeyler Yanlış Gitti. Lütfen Tekrar Deneyin.