Kişisel

Bloggokhantekin 7 Yaşında

26 Şubat 2014 tarihinde açtığım kişisel blog sitem, bloggokhantekin bugün itibari ile 7 yaşında. Bugüne kadar bir çok içerik hazırladım ve paylaştım. Fakat son zamanlarda blog yazmaya çok vaktim olmasa da bundan sonraki düşüncem blog yazmaya daha fazla vakit ayırmak olacak. İnşallah her şey planladığım gibi gider ve blog siteme daha fazla vakit ayırırım.

Blog sitemi açarken amacım gerçekten bildiğim konularda insanlara yardımcı olmaktı. Özellikle de blog ipuçları konusunda faydalı olacağını düşündüğüm içerikler hazırlamaya özen gösterdim. Umarım bundan sonraki zamanlarda daha faydalı içerikler hazırlamayı düşünüyorum.

Günümüzde bir çok kişi, sosyal medya sitelerinin her geçen gün artmasından ve devamlı güncellenmesinden dolayı blog sitelerinin artık eskisi gibi değerinin kalmadığını düşünüyor ama bana göre blog sitelerinin değerleri hiç bir şeyle ölçülemez. Çünkü sosyal medya siteleri blog sayfalarının tadını veremiyor maalesef, evet sosyal medya sitelerinde zaman zaman saatlerimizi geçiriyoruz ama insan bir yerden sonra sosyal medya sitelerinden sıkılmaya başlıyor ama blog sitelerinin öyle olmadığını düşünüyorum. Tabi bu benim kendi kişisel düşüncem.

Bloggokhantekin 6 yaşında yazısını yazdığımı dün gibi hatırlıyorum. Zaman gerçekten çok çabuk geçiyor. Blog yazmaya başladıktan sonra gerçekten çok kaliteli insanlar tanıdım. Hatta bazıları ile canlı ile görüşme imkanımızda oldu.

Zaman çok hızlı geçiyor ve önemli olan bu hayatta güzel şeyler yapabilmek, üretmek ve faydalı olabilmek. Blog yazarak nasıl faydalı olacaksın diye sorarsanız kısaca şöyle anlatayım; Örnek veriyorum uzman veya gerçekten iyi bildiğiniz bir konuda içerikler hazırlayıp paylaştığınızda o yazınızı bir tane insan dahi okusa ve faydalansa inanın bu sizi çok mutlu edecektir. Çünkü internette o kadar çok bilgi kirliliği var ki her önüne gelen bilgisayarın başına oturup bilmediği konularda da sağdan soldan alınma yazıları paylaşıyor ama o içeriğin gerçekten ne kadar doğru ne kadar yanlış olduğunu bilmiyor.

Bugüne kadar yazılarımı okuyan, yorum yapan yapan ve sosyal ağlarda paylaşarak yazılarımın daha fazla insana ulaşmasını sağlayıp destek olan herkese gönülden teşekkür ederim. Yeni blog yazarları arkadaşlara veya blog yazmak isteyen kişilere naçizane küçük bir tavsiyem olacak, lütfen ilk hedefiniz gerçekten insanlara faydalı olabileceğini düşündüğünüz içerikler paylaşmak olsun. Bir süre sabır ederseniz bunun mükafatını alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Bloggokhantekin 7 yaşında, umarım hayatımın her alanında blog yazmaya devam ederim. Hatta ilerleyen zamanlarda, eğer hayata geçirebilirsem aklımda güzel düşüncelerim var. Bakalım zaman ne gösterecek.

İlgili Makaleler

30 Yorum

 1. Koca bir yedi yıl olmuş. Tanıdığım en eski bloglardan birisin. Faydalı içeriklerinle bir çok kişiye destek oldun. Paylaştığın bir kodu sorgulamadan güvenle sitemde uyguladığım nadir bloglardansın. Başarılarının devamını dilerim. Daha çok yazını okumak ümidiyle. Saygılarımla. Vesselam…

  1. Çok teşekkür ederim kardeşim. İnşallah önümüzdeki zamanlarda, blog ipuçları ile ilgili daha faydalı içerikler üretmek istiyorum. Bakalım zaman ne gösterecek.

 2. Blog sitenizi uzun zamandır takip ediyorum, daha doğrusu yazılarını okuyorum ve cok çok beğeniyorum blog sitenizin yeni yaşı kutlu olsun Gökhan bey, kaliteli yazılarınız için teşekkür ederim Gökhan bey.

 3. Merhaba, yazılarınızı uzun zamandır okuyorum. Öncelikle gerçekten başarılı bir blog sitenizin olduğunu söylemek istiyorum.

  Blog sitenizin yeni yaşı hayırlı olsun, dilerim daha uzun yıllar boyunca yazarsınız.

  Her şey gönlünüzce olsun. Başarılar devamını dilerim.

 4. Yeni yaşın kutlu olsun Gökhan. Umarım uzun yıllar istikrarlı bir şekilde blog yazmaya devam edersin.

  Ve umarım bir gün yüz yüze görüştüğün bir kişi de ben olurum. 😊

  Yazında şu satırı biraz eleştirmek istiyorum izninle:

  “Lütfen ilk hedefiniz gerçekten insanlara faydalı olabileceğini düşündüğünüz içerikler paylaşmak olsun.”

  Bence kişisel blogların böyle bir amaç gütmesi yanlış. Genel blogları tenzih ediyorum tabi.

  Kişisel blog, kişinin o gün gittiği bir akşam yemeğinde tadı pek de hoş olmayan şeylere “güzel olmuş elinize sağlık” demek zorunda kalmışken, gerçek hislerini yazabileceği bir mecra, sığınak, limandır.

  Birine faydalı olmuş ya da olmamış bence çok önemli değil.

  Olmamalı da.

  1. Teşekkür ederim hep birlikte inşallah.
   İnşallah bir gün görüşme imkanımız olur.

   Aslında haklısın, kişisel bloglar gerçek hislerini yazmalı, benim orada demek istediğim şuydu hani sırf ziyaretçi çekmek için başka sitedeki çok okunan yazıları kopyalayıp kendi sitesinde yayınlayanlar var ya aslında onlar için söyledim ama sanırım orada yazma şeklim olmadı sanırım.

   Güzel dileklerin için tekrar teşekkür ederim.

 5. Yazılarınızı fırsat buldukça okumaya çalışıyorum, daha önce sitenize, muhasebe nasıl bir meslektir başlıklı yazınıza giriş yaparak keşfetmiştim. O gümden bu yana zaman zaman okumaya çalışıyorum. Yazılarınızda ve sitenizde başarılarınızın devamı dilerim.

  1. Teşekkür ederim.
   Evet haklısınız, muhasebe nasıl bir meslektir başlıklı yazım çok okunan bir yazım.

 6. Bloğunu okuduğum nadir kişilerdensin Gökhan. Uzun yıllar daha okumak dileğiyle. Bloğun yeni yaşı kutlu olsun.

 7. Blog sitenizi uzun zamandır takip ediyorum. Gerek içerikleriniz, gerekse site tasarımınız gerçekten çok hoşuma gidiyor. Umarım daha uzun yılları blog yazarsınız. Başarılarınızın devamını diliyorum.

 8. Nice 7 yıllar diliyorum Gökhan hocam. İstikrar sahibi bir blog yazarı olarak Türk blogculuğunun duayenlerindensiniz.

  Selamlar..

 9. Eskisi gibi blog sitelere ilgi kalmadı. Blog içerik tüketen jenerasyon bi biz kaldık herhalde. İçeriğin ve üretkenliğin daim olsun. Nice senelere..

  1. Evet haklısınız. Artık insanlar üretmekten ziyade tüketmeye daha çok eğilimli.
   Son çıkan sosyal ağların yüzünden bloglar eskisi kadar ilgi görmüyor artık, ama zaman gelecek bloglar yine eskisi gibi ilgi görecek, çünkü bir zaman sonra insanlar sosyal ağlardan da bıkmaya başlayacaklar diye düşünüyorum.

   Teşekkür ederim.

 10. BLog sitesi açmaya karar verdiğimde esinlendiğim ilk blog sayfası sizinkiydi. Her gün girer okurdum. Şimdi ise düşünüyorum da ne çok şeye ara vermişim. Kendi blog sayfamı oldukça boşladım uzun zaman içerik üretmedim. Bugün baktım ve sizin blogunuzda neler olmuş diye. Oldukça değişmiş, gelişmiş güzelleşmiş. Bir sürü güzel yazılar paylaşmışsınız, insanlara yardımcı olmuşsunuz .Yine güzel işler başarmışsınız. Çok tebrik ederim. Bu blog her zaman daim olsun ki benim gibi herkese ilham kaynağı olsun. Başarılarınızın devamını dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu