Tanıtım

Bilgisayar Oyunları ve Ercany Oyun Bloğu

Bilgisayar oyunlarının bir çok kişi tarafından zararlı olduğu söyleniyor. Fakat bilgisayar oyunları düşündüğümüzden çok daha faydalı olabiliyor. Öncelikle bilgisayar oyunlarının faydalarından bahsetmek istiyorum.

Bilgisayar Oyunlarının Faydaları

  • Bilgisayar oyunları sosyalleşme ve ilişki kurma becerilerini artırıyor.
  • Bilgisayar oyunları nefsinizi kontrol etmeyi kolaylaştırır.
  • Bilgisayar oyunları stres ve acıyı azaltır, stresi azaltacağı içinde bir çok hastalıktan korunmuş olursunuz. Çünkü bir çok hastalığın nedenlerinden bir tanesi stresli olmaktır.
  • Problem çözme kabiliyetini geliştiriyor.
  • Bilgisayar oynayan kişilerin sorunlara karşı daha dikkatli ve daha iyi çözümler ürettiği bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Görüyoruz ki bilgisayar oyunları insanlar için gerçekten faydalı. Zararları var mıdır, mutlaka vardır. Örnek veriyorum siz saatlerce bilgisayar başında oyun oynarsanız gözleriniz bir süre sonra bozulmaya başlar. Ayrıca uzun saatler boyunca oynandığı zaman kişinin uyku düzensizliğine yol açarak bazı hastalıklara yakalanmaya yol açabilir. Fakat düzenli bir şekilde oynandığı zaman bir sorun olacağını sanmıyorum hatta yukarıda bahsettiğim gibi faydaları dahi var. Yeter ki belli bir düzen içinde olsun.

Ercany Oyun Bloğu

Eskiden henüz bilgisayarların bu kadar gelişmediği dönemlerde atari salonları vardı fakat günümüzde atari salonları değerini yitirdi, artık atari salonlarının yerini playstation salonları ve bilgisayar oyunları aldı. Bu yazımda sizlere, bilgisayar oyunları hakkında bilgiler veren bir blog tanıtmak istiyorum.

1994 doğumlu olan Ercan zamanının büyük bölümünü blog yazmaya ve oyun oynamaya ayırdığını söylüyor, sadece oyun oynamakla kalmayıp oynadığı oyunların özelliklerini okuyucuları ile paylaşıyor. Bloğunda bilgisayar oyunları için gerekli olan sistem gereksinimleri’nin nasıl olması gerektiğini anlatıyor.   Blog sayfasında popüler oyunlar hakkında bilgiler paylaşıyor.

Piyasaya yeni oyunlar çıktığında oyunu üreten firmalar oyun hakkında bilgi veriyor, oyunu tanıtıyor. Fakat bunu yani oyunu tanıtmayı kurumsal bir dil ile yaptıkları için çok iyi olmayabiliyor. Fakat oyunu bizzat oynayarak inceleyen kişiler bu konuda yani oyunun nasıl oynandığını, nasıl daha iyi olacağını, daha çok nasıl puan alacağınızı anlatmada daha başarılı oluyor diye düşünüyorum. Oyun inceleme ve bunu herkesle paylaşmak herkesin yapabileceği bir şey değildir. Ercan bunu başarılı bir şekilde yapmış ve yapmaya devam ediyor.

Eğer oyun oynamayı seviyorsanız ve oyun konusunda kendinizi geliştirmek istiyorsanız bu tür oyun bloglarını takip etmeniz çok faydalı olacaktır.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu