GenelTanıtım

Karne Hediyesi Olarak Alabileceğiniz 5 Şey

Çocuklar, okullarında başarılı olmak için çok çalışıyor. Haliyle, karne döneminde yüksek notlarla süslenmiş bir karnenin, güzel bir hediyeyle taçlandırılması gerekiyor. Karne hediyesi, önemli bir motivasyon kaynağı olmanın yanı sıra, çocukların yeni sezona sıkı bir giriş yapmalarına yardımcı oluyor.

Karne hediyesi olarak ne alacağınıza karar verdiniz mi?

Çocuğunuz, kardeşiniz, kuzeniniz, yeğeniniz veya kısacası hediye alacağınız yakınınız; dönemi en iyi şekilde bitirmek için çok çalıştı. Neyse ki, bu fikir dolu liste sayesinde sizin karne hediyesi fikri bulmak için çok çalışmanıza gerek kalmayacak:

1- Ücretsiz ve İndirimli Fırsatlarla İşe Başlayın

Birçok şirket karne dönemine özel olarak indirimler, fırsatlar ve ücretsiz hediyeler sunuyor. Karne dönemi yaklaştıkça bu fırsatlara şöyle bir göz atın.

cocuklara-karne-hediyesi-almak

Bankalar harika bir karneyi bonus yüklü harçlık hesabı veya kitapla süslerken, çocuklara ve gençlere yönelik ürün/hizmet sağlayıcıları da başarılı karne hediyeleri kampanyası düzenliyor. Çıkış noktası olarak burayı kullanmanız, bu listede umduğunuzu bulamasanız bile aradığınızı bulmanıza yardımcı olacaktır.

2- Tablet Bilgisayar

Hediyenizi beğenilmeme riskine atmak istemiyorsanız, neden jokerden devam etmeyesiniz ki?

karne-hediyesi-nasil-secilir

Tablet bilgisayarlar artık neredeyse her yaş grubunun dikkat ve istek odağında. Oyun oynamak, video izlemek ve daha bir sürü şey için çocuklar tablet bilgisayarlarını kullanıyor.

Bu arada, güçlü özelliklerle donatılmış bir tablet bilgisayar hediyesine, yalnızca geçen sömestir tatilinde de hediye olarak tablet bilgisayar almış bir çocuk “hayır!” diyebilir.

3- MentalUP

MentalUP, karne hediyesi olarak harika bir bilgisayar veya tabletle hediye edebileceğiniz en faydalı hediye olabilir.

Hediye olarak bilgisayar veya tablet almayı düşünen yetişkinlerin en büyük korkusu hediyenin yanlış kullanımına ilişkin endişeleridir. Evet, siz üstünüze düşeni yaptınız. Peki ya bundan sonra ne olacak?

karne-hediyesi

Saatlerce sürüp giden kullanım süresi, internetteki zararlı içerikler ve bunun gibi endişe bulutları şimdiden yola çıktı bile. MentalUP, bu şüpheleri geride bırakmanıza yardımcı olan berrak bir gökyüzü vaat ediyor…

 Çocukların zihinsel gelişimlerini destekleyen ve zeka potansiyellerini geliştirmeyi hedefleyen MentalUP, çeşitli egzersizlerle çocukların eğlenceli ve eğitsel bir maceraya atılmasını sağlıyor. Pedagojik ürün sertifikalı MentalUP, çocuğunuzu internetin zararlı içeriklerinden uzak tutuyor.

Ha bir de; bütçenizi farklı şeylere harcamadan önce MentalUP’ın indirimli paketlerini bakmayı sakın unutmayın!

MentalUP’ı Hemen inceleyin

4- Sonuçta, Kitaplar Hala Kitap

Kitapların artık çocukların ilgi odağında olduğunu söylemek güç. Yine de hala kitapları seven ve onlara hediye olarak anlam yükleyen çocuklar var. Eğer kitap okuma alışkanlığı olan birine karne hediyesi alacaksanız, kitaplar köprüden önceki ilk çıkış.

karne-hediyesi-olarak-neler-alinabilir

Hediye olarak kitap almayı düşünüyorsanız şu ipuçlarını da gözden kaçırmayın:

● Bazı tüyolar alarak ne tür kitapları okumaktan hoşlandığını öğrenin.
● Aldığınız kitabın yaşına uygunluğundan emin olun.
● Eğer alacağınız kitabı sevip sevmeyeceği konusunda tedirginseniz, kitap hediye çeki satın alın. Böylece kendisi (veya sizin vasıtanızla) tam olarak istediği kitaba kavuşabilir.

5- Ekstra Zaman

Çocuğun ebeveyniyseniz bu tür dönemlerde onun için en iyi hediyelerden birinin ekstra zaman olduğunu biliyorsunuzdur. Okul döneminde en çok neyden yakınıyorsa o konuda esnetmeler yapın.

ogrencilere-karne-hediyesi-olarak-neler-alinabilir

Örneğin:

● Normalden daha geç yatmasına izin verin.
● Oyun zamanını normal sürenin üstünde tutun.
● Arkadaşlarıyla daha fazla vakit geçirmesini sağlayın
● Ailecek geçireceğiniz verimli vakit aralıklarını arttırın.

Eğer çocuğun ebeveyni değilseniz:

● Günübirlik ve çok uzakta olmayan bir noktaya tatile götürün.
● Müze veya sinema gibi sosyal faaliyet fırsatlarını değerlendirin.
●Tematik eğlence parklarında, rüya gibi bir gün geçirmesini sağlayın.

Evet, artık muhteşem karne hediyesini almak için hazırsınız. Bundan sonrası sizde.

Hoşunuza giden ve değerlendirebileceğiniz birden fazla fikrin olduğunu düşünüyorsanız, beğendiğiniz fikirleri bir kenara not almayı unutmayın. Önümüzdeki sömestir size lazım olacaklar.

İlgili Makaleler

4 Yorum

 1. Merhabalar Gökhan Bey.
  Karne hediyesi ile ilgili olarak paylaşımınızı okudum. Çocuklarımızı, bilgisayar; tablet, cep telefonu ve bunun gibi elektronik iletişim cihaz ve aparatlardan uzak tutmalıyız. Çocuklarımız bu aletlerle vakit geçirirken tanınan süreye uymadıkları gibi, insana bazı sıkıntılar da çıkarabiliyorlar. Büyümekte olan çocuklara doktorlar bu tür cihazlardan uzak kalmalarını öğütlemektedir. Torunumdan biliyorum. Bilgisayarın başından kaldırıyorsun, bu sefer de tableti alıyor eline, onu da alıyorsun elinden, televizyonun karşısına çıkıyor bu sefer de. Televizyonu kapatıyorsun, haydi yatağa diyorsun, bu seferde yatakta elinde cep telefonu. Evet, sürekli radyasyon yayan bu ekranlardan çocuklarımızı uzaklaştıramadığımız sürece, ileride kanser olma olasılığını artırmakla birlikte uykularını bozuyor ve gelişim bozukluğuna maruz kalıyorlar. Bir proğram dahilinde ve disiplinli bir şekilde kullanan çocuklara lafım yok.
  Kaleminize, emeğinize ve yüreğinize sağlıklar diliyorum. Selam ve saygılarımla birlikte Allah’a emanet olun.

  1. Merhabalar Recep bey.
   Bilgilendirici yorumunuz için çok teşekkür ederim.
   Saygılarımla, sizde Allah’a emanet 0lun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu