ETA SQL Muhasebe Programı

 Yaklaşık 6 yıldır kullandığım muhasebe programı olan ETA SQL programından bahsetmek istiyorum. Öncelikle şunu belirtmek istiyorum bu benim kendi görüşürüm’dür tabi ki herkes farklı düşünebilir fakat bana soracak olursanız en iyi muhasebe programı hangisidir? diye kesinlikle ETA SQL programı derim neden derseniz öncelikle kullanımı çok kolay ve öğrenmesi’de eğer devamlı uygulama’da yaparsanız öğrenmesi de çok kolay bir programdır. Biraz bilgisayar kullanmasını bilen bir kişi rahatlıkla öğrenebilir. Tabi en iyi 0lması veya neye göre iyi olup olmaması kişiden kişiye ve kullanımdan kullanıma değişiklik gösterebilir.

Örneğin benim çalıştığım muhasebe bürosunda 4 kişiyiz ve hepimiz programdan çok memnunuz ayrıca program oldukça geniş bütün her şey düşünülmüş ve ona göre yapılmış o kadar geniş bir program ki  normal bir muhasebe bürosunda sadece programın % 60′ nı ancak kullanabilirsiniz yani diğer bölümleri ile pek işiniz olmuyor açıkçası sadece çok büyük şirketler tamamını kullanabilir anlık muhasebe işlemi yapan firmalar tamamını kullanıyordur sanırım.

Müşteri Desteği Çok Önemli

Müşteri desteği özellikle bu tür programlar için çok önemli, bir çok programının her şehirde müşteri desteği yok maalesef,  Bu tür programları satın alırken de dikkat edilmesi gereken en  önemli konulardan bir tanesi de kesinlikle müşteri desteğinin olup olmaması, yani programı satın aldığınız zaman kurulumunu belki gelip yaparlar, sizi program hakkında bilgilendirirler. Diyelim ki bir kaç ay sonra bir sorun çıktı ve yardım alabileceğiniz bir bayi veya temsilcilik yoksa inanın o zaman işiniz çok zor. Bu tür pahalı muhasebe programları satın alırken öncelikle yaşadığınız şehirde program hakkında yardım alabileceğiniz bir temsilcilik var mı? buna özen göstermenizi tavsiye ederim.

Eğer herhangi bir muhasebe programını öğrenmek istiyorsanız ben derim ki ETA SQL programını  tavsiye ederim program olağanüstü bir program bence belki daha iyileri vardır fakat kullanmadığım için diğer programlar hakkında pek bilgi sahibi değilim burada en iyi muhasebe programı ETA SQL demek belki yanlış olabilir. Fakat diğer programları kullanmasam da tanıtım videolarını izledim. Nedendir bilmiyorum ama belki de devamlı ETA SQL’ u kullandığım içindir bana daha iyi geliyor. Zaten muhasebe ve işletme okuyan arkadaşlarda bilirler üniversitelerde bildiğim kadarı ile ETA programını gösteriyorlar. Uzun lafın kısası muhasebe programları içinde en iyi olanı ETA SQL diyorum ben tabi bu benim kendi görüşüm.

Şunu da eklemek istiyorum; ETA SQL programı genel muhasebe için iyi ama sadece ön muhasebe tutacaklar için çok verimli olmayabilir, Eğer sadece ön muhasebe tutacaksanız, ön muhasebe konusunda daha iyi programlar mutlaka vardır. Bu yazıyı yazmaktaki amacım ETA programını övmek değil, sadece diğer programları görmediğim için ETA programını çok uzun zamandır kullandığım için ve diğer muhasebe programlarının tanıtım videolarını izlediğim için ETA programı bana iyiymiş gibi geldi.

E-POSTA ABONELİĞİ

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresini yazarak her yeni makaleden anında haberdar olabilirsin.

Abone Olduğunuz İçin Teşekkür Ederim.

Bir Şeyler Yanlış Gitti Lütfen Tekrar Deneyin.