Yaklaşık 6 yıldır kullandığım muhasebe programı olan ETA SQL programından bahsetmek istiyorum. Öncelikle şunu belirtmek istiyorum bu benim kendi görüşürüm dür tabi ki herkes farklı düşünebilir fakat bana soracak olursanız en iyi muhasebe programı hangisidir? diye kesinlikle ETA SQL programı derim neden derseniz öncelikle kullanımı çok kolay ve öğrenmesi’de eğer devamlı uygulama’da yaparsanız öğrenmesi de çok kolay bir programdır. Biraz bilgisayar kullanmasını bilen bir kişi rahatlıkla öğrenebilir.
  Örneğin benim çalıştığım muhasebe bürosunda 4 kişiyiz ve hepimiz programdan çok memnunuz ayrıca program oldukça geniş bütün her şey düşünülmüş ve ona göre yapılmış o kadar geniş bir program ki  normal bir muhasebe bürosunda sadece programın % 60′ nı ancak kullanabilirsiniz yani diğer bölümleri ile pek işiniz olmuyor açıkçası sadece çok büyük şirketler tamamını kullanabilir anlık muhasebe işlemi yapan firmalar tamamını kullanıyordur sanırım.
Eğer herhangi bir muhasebe programını öğrenmek istiyorsanız ben derim ki ETA SQL programını  tavsiye ederim program olağanüstü bir program bence belki daha iyileri vardır fakat kullanmadığım için sadece ETA SQL’ u kullandığım için bu daha iyi geliyor bana zaten muhasebe ve işletme okuyan arkadaşlarda bilirler üniversitelerde bildiğim kadarı ile ETA programını gösteriyorlar. Uzun lafın kısası muhasebe programları içinde en iyi olanı ETA SQL diyorum ben tabi bu benim kendi görüşüm. Kendinize iyi bakın tekrar başka bir makalede görüşmek dileğiyle.