Kişisel

Nedenmi Böyle?

Çevrenizde hiç fark ettiniz mi? bilmiyorum insanlardaki aceleciliği , insanlardaki bu öfkeli durumu hep dikkat ediyorum özellikle sokakta kalabalık ortamlarda insanlar sanki birbiriyle düşmanmış gibi birbirlerine sinirle ve öfkeyle bakıyorlar sokakta karşılaşan iki insan birbirine selam vermek yerine sanki birbirini yiyecekmiş gibi bu özellikle büyük şehirlerde daha fazla görüyorum. Peki nedenmi böyle?

Bu durumun eskiden bu kadar çok olduğunu düşünmüyorum çünkü insanlar eskiden bu kadar çok borçlu değillerdi eskiden insanlar karşılaştıkları zaman ister tanıdık olsun isterse tanımadığı kişiyle karşılaşsın birbirine tebessüm eder selam verirlerdi insanlar tabi ki şimdide birbirine selam veriyor fakat eskiden olan o tebessüm ve sıcaklık yok
 Sanırım bunun tek nedeni insanların çok borçlu olmaları banka borçları , kredi kartı borçları,kart faizleri falan hele de insanlar kirada oturuyorlarsa durum daha da kötü oluyor şimdi bazı arkadaşlar ne alakası var diyeceklerdir muhtemelen.
 Fakat ben şöyle düşünüyorum eskiden geniş aileler varmış ve çok mutlu bir yaşamları oluyormuş artık insanlar hep ayrı evlerde yaşıyorlar kira ödemeleri ev geçindirme kredi borçları kredi kartları taksitleri vs. çok zor geliyor öyle ki asgari ücret ile geçinmeye çalışan insanlar için bu çok daha kötü oluyor hatta aldığı maaş bir ayı geçinmeye dahi yetmeyenler oluyor ve böyle olunca da insan belli bir yerden sonra bunalıma giriyor ve bunu çevresindeki insanlara yansıtabiliyor evde şiddet oluyor ve bu durumu gören çocukların ise psikolojisi bozuluyor. Arkadaşlar bunlar benim kendi kişisel düşüncelerim siz nasıl düşünüyorsunuz bilmiyorum. Herkesin mutlu olması dileğiyle hoş çakalın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu