Blog İpuçları

H Etiketi Kriterlerine Uymuyorsunuz Sorunu ve Çözümü

H Etiketi Kriterlerine Uymuyorsunuz Sorunu ve Çözümü
Geçen gün sitem için seo analizi yaptım ve H etiketi kriterlerine uymuyorsunuz diye bir uyarı gördüm ve biraz araştırmalarımın sonucunda bir sitede site adını da vermek isterdim fakat inanın hatırlayamadım, sağ olsun bir arkadaş bunun çözümünü bulmuş bende sitemde uyguladım ve tekrar seo analizi yaptığımda  hem seo puanım artmış , hemde uyarının gittiğini gördüm bu güzel çözümü sizler ile paylaşmak istedim faydalı olacağını düşündüm neler yapacağınızı aşağıda anlatacağım yapamayan arkadaşlara’da yardımcı olmaya çalışırım , fakat şunu belirmek istiyorum benim sitem blogger tabanlı yani anlatacağım bu çözüm başka sistemlerde de geçerli mi onu bilmiyorum ama blogger için ben çok güzel bir sonuç aldım.

Yapmanız Gerekenler

Öncelikle şablonunuz da Ctrl + F   tuşlarını kullanarak  alttaki satırı bulun
<h3 class='post-title entry-title' itemprop='name'>
Yukarıdaki resimdeki yer  fakat yukarıdaki resimde h1 yazıyor ben yapılmış halini paylaştım yani sizin temanız da resimde sarı renkle belirtilmiş yerde h1 yerinde <h3> yazar orayı ve satır altında h3 ‘ ün kapandığı yeri dikkat ederseniz resimde görürsünüz resim bitimindeki h1 olan yer yani sizin temanız da orası da </h3> şeklinde olacak orayı ve yukarıdaki yeri h1 yapacaksınız arkadaşlar belki anlatım biraz karmaşık gibi görünüyor ama inanın dikkatli okuduğunuz zaman çözersiniz , eğer yapamazsanız ben yardımcı olurum.

Not: yukarıdaki koddan 2 tane göreceksiniz temanız da bir tanesi sitenizin web görünümü , diğeri ise  sitenizin mobil görünümüdür yani 2 kodda’da yukarıda anlattığımı yapacaksınız.

İlgili Makaleler

13 Yorum

 1. Merhaba , Google' de listelenmekten bahsediyorsunuz sanırım önce blogunuzun şablon( html) bölümüne Meta tag'ları ekliyorsunuz ondan sonrası da zamana bağlı yani Google de listelenmek hemen olacak bir şey değil

  1. Normalde o kodun olması gerekiyor, fakat bazı temalarda temayı yapan kişiler otomatik olarak yapıyorlar. Sanırım sizin temanız da temayı yapan kişi bu bu sorunu yapmış.

  1. Evet logo bu soruna yol açıyor.
   Yapamayan arkadaşlar verdiğiniz linkte yapamayan arkadaşlara faydalı olacaktır.

 2. lütfen yardımcı olun ben wordpress kullanıyorum bu sorun bendede var h2 etiketi kullanmadınız diye hata alıyorum h1 etiketi ise direk site adı olarak çıkıyor geri kalan tümü h3 etiketi.

  1. WordPresste nasıl oluyor tam bilmiyorum ama blog panelinde yazı yazarken metin editörü bölümünde ayarlanabiliyor sanırım veya All in seo pack eklentisiyle bu sorunu çözebilirsiniz diye düşünüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu