Farkında mısınız bilmiyorum , son yıllarda başını kapatan bayan sayısı hayli arttı  aslında bu çok güzel bir şey bu yazıyı  gerçekten kapalı olanlar için değil de , sırf moda olsun , kapalı olursam erkekler beni daha çok beğenir düşüncesi ile başını kapatan bayanlar için yazıyorum. Dikkatinizi çekerim sadece başını kapatan bayanlar.
 
  Bu tür konularda daha önce hiç yazı yazmadım. Aslında sevmem de bu tür konular da  yazılar yazmayı fakat geçtiğimiz hafta (  23 – 24 Mayıs ) Aöf sınavlarına girdiğimde çok kötü bir şey gördüm ve o kadar çok sinirlendim ki yazayım mı , yazmayayım mı diye çok düşündüm ve yazmaya karar verdim.  Pazar günü sabah aöf sınavına girdim sınavın başlamasına 5 – 10 dakika vardı , içeride klima çalışmasına rağmen bir kaç kişinin isteği üzerine klima kapatıldı ve sınav görevlisi yan tarafımdaki bayandan pencereyi açmayı rica etti bunun üzerine başı kapalı olan bayan ( başı kapalı ama Allah sizi inandırsın , alt tarafına hiç bir şey giymese ondan iyiydi yani o kadar söylüyorum )  ayağa  kalktı ister istemez ayakta sadece o kişi olduğu için insanlar direk o kişiye baktı ne yalan söylim bende baktım keşke bakmasaydım. inanın bana kendim dem utandım. neden mi az önce parantez içinde söyledim. 
 
 
Baş Örtüsünü Moda İçin Kullananlar
 
 
Benim kızdığım; Ya arkadaşım madem başını kapatıyorsun neden gereği gibi kapanmıyorsun senin gibi sadece başını kapatıp diğer yerleri meydanda olan bayanlar yüzünden, diğer insanlar gerçekten kapalı olan bayanlar  için genelleme yapılıyor.  Başınızı sadece erkekler sizi beğensin diye kapatmayın , sırf moda olsun diye kapatmayın lütfen sizlerden rica ediyorum. Eğer o şekilde erkeklerin sizi çok beğeneceğini düşünüyorsanız da çok yanılıyorsunuz ben kendi adıma söylüyorum ama bir çok erkek içinde böyle olduğundan eminim. Tamam size kimse pantol giymeyin demiyor fakat tadını kaçırmayın. Bazıları var üst tarafı ne güzel kapalı ama gel gör ki alt tarafında bir şey var mı yok mu belli değil. 
 
Şunu da belirtmek istiyorum ben kimsenin giyim tarzına karışmıyorum ,  gerçekten kapalı olanlara sonsuz saygım var zaten sorun bayanların kapalı veya açık olması değil, sorun baş örtüsünü sırf çevredeki kişiler beni beğensin diye kullananlara çok kızıyorum. Umarım kimse beni yanlış anlamamıştır.
 
  Tesettür tarz değil farzdır , Moda değil kalkandır , Aksesuar değil Allahın emridir

E-POSTA ABONELİĞİ

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresini yazarak her yeni makaleden anında haberdar olabilirsin.

Abone Olduğunuz İçin Teşekkür Ederim.

Bir Şeyler Yanlış Gitti Lütfen Tekrar Deneyin.