Açık konuşmak gerekirse bende önceden kitap okumayı hiç sevmezdim hatta kitabı elime aldığım zaman sıkılırdım daha ilk sayfalarda kitabı bırakırdım. 2015 yılında düzenli olarak kitap okumaya başladım ve elimden geldiği kadar orjinal kitaplar almaya çalışıyorum çünkü bir kitabı okuyorum. Günler sonra aklıma o kitap ile ilgili bir şey takıldığı zaman tekrar bakmak istiyorum onun için daha iyi oluyor. Kütüphaneden almak yerine elimde geldiği kadar kendi kitap sitelerinden kitap almayı tercih ediyorum böylece kitap hem yanımda oluyor hemde çevremdeki insanlar kitap okumak istediğinde okuyabiliyorlar.

zaten kitap sitelerinde kitaplar çok ucuz bazen neredeyse basım parasına satıyorlar kitapları. ( Burada şunu demiyorum; kütüphanelerden kitap almayın demiyorum tabiki kütüphanelerden kitap alın fakat eğer kitap siparişi veriyorsanız orjinal kitap almayı tavsiye edin çünkü orjinal olmayan kitaplar belli bir zaman sonra sayfaları ayrılıyor , yırtılıyor.)

Takip ettiğim bloglarda kitaplar ile ilgili paylaşımlar benim daha çok dikkatimi çekiyor. Toplum olarak artık okuyan bir nesil olabilmemiz ki bu tam anlamıyla olmamış olsa bile beni çok mutlu ediyor bence sokaklarda kitap okuma bölümleri olmalı , insanlar sıkıldıklarında kahvelerde gidip boşa vakit geçireceklerine kitap okumalı veya kahvehanelerde de mutlaka bir kitap bölümü olmalı  hatta okullarda sadece kitap okuma ile ilgili bir ders olmalı , arada sırada kitap okuma şenlikleri yapılmalı , yarışmalar düzenlenmeli öğrencilere daha küçük yaşlarda okuma alışkanlığı kazandırılmalı belki bunların bir kısmı yapılıyordur ama bence çok daha fazla yapılmalı böylece hem kendimize hemde milletimize daha faydalı bir kişi olacağımızı umuyorum.
 
Küçük çocuklara kitap okumayı nasıl öğretebiliriz derseniz eğer bunun için yardımlar alabilirsiniz fakat bir şey söyleyebilirim ki bunun çok faydası olacağını düşünüyorum. Eğer siz anne veya baba olarak çocuğunuzun yanında neler yaparsanız , nasıl davranırsanız çocuğunuzda sizleri örnek alır. Eğer çocuklarınızın yanında kitap okursanız kitapların faydalarından bahsederseniz emim ki çocuklarınız kitap okumayı daha çok sevecektir.

E-POSTA ABONELİĞİ

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresini yazarak her yeni makaleden anında haberdar olabilirsin.

Abone Olduğunuz İçin Teşekkür Ederim.

Bir Şeyler Yanlış Gitti Lütfen Tekrar Deneyin.