EpilepsiGenel

Epilepsi Nöbeti Sırasında Sahibini Kurtaran Köpek

Epilepsi nöbeti geçirirken elinden geleni yapan , sahibi için bir şeyler yapmak için çırpınan ve onun bir an ayılması için onu yalayarak ayıltmaya çalışan çok akıllı bir köpek. Bir haber sitesinde izlediğim bir videoyu sizinle paylaşmak istedim.
epilepsi-nöbeti

Epilepsi Nöbetini Fark Eden Köpek Poppy

Kuzey İrlanda’da Epilepsi hastası 23 yaşındaki Shannon Locke‘in köpeği Poppy, sahibinin hayatını kurtardı. O anları yatak odasındaki kamerada kayıt eden genç kadın sosyal medyada paylaştı. Poppy kriz sırasında aşırı tükürük salgılayan genç kızı yalayarak boğulmasını önledi.

Shannon Locke, köpeği Poppy’nin altıncı hissinin aşırı gelişmiş olduğunu ve o anları hissettiğini, nöbet sırasında boğulmaması için tükürüklerini yaladığını söyledi.

İlgili Makaleler

12 Yorum

 1. Köpeklerin ıslaklığa karşı bir duyarlılıkları var. Ben de ne zaman duştan çıksam benim köpek gelir ayağımda, bileğimde bir damla kalmayana kadar yalar :)

  1. İnsanlar için çok faydalı , Video da kız epilepsi nöbeti geçirirken yanında köpek olmasaydı belki daha kötü sonuçlar olabilirdi.

 2. İzlerken gözlerim doldu.. hayvanlardaki özsezilerin insanlardan çok daha derin ve gelişmiş olduğunu düşünüyorum.. o kadar büyük bir sadakatle ve sevgiyle bağlı oluyorlar ki, etkilenmemek mümkün değil.. onlardan öğrenecek çok şeyimiz var..

  1. Kesinlikle… Yıllar önce bir yazıda okumuştum köpekler sahiplerine bir şey olduğunda bunu hissettiklerinde ağlıyormuş, çok sadakatli hayvanlar köpekler.

 3. Köpeklerin sadık olduğu biliyordum da böyle bir konu da insanlara yardımcı olabileceklerini bilmiyordum. Gerçekten sahibinin hayatını kurtardı. Çok güzel…

 4. Merhabalar Gökhan Tekin.

  Kedi nankör bir hayvandır. Ama köpek kadar vefalı ve sahibine sadık bir hayvan ben tanımıyorum. Belki vardır da biz bilmiyor olabiliriz.

  Gerçekten söz konusu paylaştığınız videoyu ben de haber proğramında seyretmiştim. Köpeğin sahibi için yaptıklarına kocaman bir aferin diyorum. Köpeğin aynen yaptığı gibi kimse yapamaz!

  Güzel bir paylaşımdı emeğine ve yüreğine sağlıklar dilerim. Selam ve dualarımla birlikte hasta olup da şifa bekleyen tüm hasta insanlara Cenab-ı Allah'tan acil şifalar dilerim.

 5. Çok hislendim.Bir hayvan dostu ve koruyanı olarak şaşırmadım.Zira boşuna yaratılmadı onlar.ibret olur bazılarına.Paylaşım çok yerindeydi,teşekkürler Gökhan kardeşim.Sevgi ve saygılarımla.

  1. Kesinlikle Ece abla, Rabbim her canlıyı boşuna yaratmamıştır. Güzel yorumun için teşekkürler Ece Abla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu