Öncelikle şunu söylemek istiyorum kitap biraz kalın olduğu için ilk başlarda belki biraz sıkılabilirsiniz. Fakat sakın kitap kalın diye kitabı bırakmayın bence , eğer kitabı bırakırsanız çok güzel bir kitabı okumamış olursunuz. İknanın psikolojisi kitabı özellikle de pazarlamacılar için, çok faydalı bir kitap olacağını düşünüyorum. İknanın psikolojisi kitabı insanların nasıl ikna olduğunu anlatan mükemmel kitaplardan bir tanesi. Bu kitabı okuduktan sonra pazarlamacıların ürünlerini nasıl daha hızlı ve daha pahalı sattığını daha iyi anladım.

Hani bizim atalarımızın dedikleri gibi   ”Tatlı söz yılanı deliğinden çıkarır.‘  Bu kitabı da bu sözün çok çok daha geniş bir hali olarak düşünebilirsiniz aslında inanın bana kitap çok güzel tabi güzellik ve beğeni özneldir kişiden kişiye değişir. En azından ben çok beğendim bu kitabı. Kitabı okuduğunuz zaman ikna nedir, bir insanı kalbini kırmadan o insanı nasıl ikna edersiniz bunlar çok detaylı bir şekilde anlatılmış kitapta

İkanın Psikolojisi
 İknanın Psikolojisi kitabının yazarı Robert B.Cialdini Yaptığı bütün araştırmalarını ve sonuçlarını çok güzel bir şekilde açıklamış. Yazar insanların nasıl ve nelerle ikna olduklarını altı kural ile açıklamış bu kuralları da yaptığı deney ve örnekler ile desteklemiş.  İşte o kurallar
* Karşılıkta bulunma
* Adanmışlık ve tutarlılık
*Toplumsal kanıt
*Hoşlanmak
*Otorite
*Azlık

İlginizi Çekebilir : Ödül Vermek Ne Kadar İşe Yarar?

Kitabın tek eksiği kitap ayracı diyebilirim.  Daha doğrusu kitabın eksikliği değil kitabı aldığın yerin eksikliği yani ben kitabı alırken kitap ayracı göndermemişlerdi o yüzden  bende sayfalarını bükmek zorunda kaldım.

Bir türlü alışamadım kitap ayracı olmadan kitap okumaya özellikle de iş yerinde telefon çalışıyor veya gelen giden olduğu zaman aniden kapatmak zorunda kalıyorum çoğu zaman , bazen ister istemez nerede kaldığımı unutabiliyorum  bazen fakat böyle değerli bir kitabın sayfalarını bükmeyin bence kitap ayracı kullanın. İknanın psikolojisi kitabı çok başarılı bir kitap bu kitabı herkesin okuması gerekiyor bence.

E-POSTA ABONELİĞİ

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresini yazarak her yeni makaleden anında haberdar olabilirsin.

Abone Olduğunuz İçin Teşekkür Ederim.

Bir Şeyler Yanlış Gitti Lütfen Tekrar Deneyin.