Blog yazmaya yeni başlayan fakat yazılarını severek okuduğum çok değerli kardeşim Furkan,  nelerden hoşlanırım mim'i başlatmış ve  bu mimde benimde nelerden hoşlandığımı merak etmiş bende mim'e karşılık vermek istiyorum. Kendisine de buradan sevgilerimi gönderiyorum. Çok değerli kardeşim beni de mim'e dahil ettiğin için teşekkür ediyorum. Mim 3 başlık altında toplanıyor bunları sırasıyla yazacağım.

 

Yiyecek ve İçecek Olarak Nelerden Hoşlanırım?

Çok yağlı olmamak şartıyla genelde yemek ayrımı yapmam. Yağlı yemiyorum çünkü benim için çok yağlı yemek iyi olmuyor bana yaramıyor midemi ekşitiyor.  Ekmeği çok seviyorum yani kendime hakim olmasam yemeksiz bir ekmeği dahi yiyebilirim fakat biliyorum ki unlu mamüller çok kilo aldırıyor o yüzden elimden geldiği kadar unlu mamüller tüketmemeye çalışırım. Yemeklerde mutlaka ayran veya yoğurt tüketmeye çalışırım. Ayran varsa eğer ayran içerim yoksa yoğurt olabilir yemeklerin yanında , eskiden beri yoğurdu  çok seviyorum. Sabahları kahvaltıda çay olmadan kesinlikle kahvaltı yapamam, bazıları portakal suyu falan içer ama ben illa ki çay içeceğim yoksa kahvaltı yapamıyorum. Belki de bu durum çayı çok sevmemden kaynaklanıyordur. Kolayı hiç sevmiyorum ve elimden geldiği kadar tüketmemeye özen gösteriyorum. Çünkü çok şekerli ve çok zararlı tamamen zarar. 
 

Film Kategorisi Olarak Nelerden Hoşlanırım?

Filmde önceliğim savaş, dram filmleridir örneğin bugüne kadar izlediğim savaş filmlerinin içinde beni en çok etkileyenlerin başında Schindler'in Listesi gelir izlemenizi tavsiye ederim savaş dram filmlerini seviyorsanız bu filmi kesinlikle izlemelisiniz,  bunun dışında aksiyon filmleri ve komedi filmlerini de seviyorum 
 

Hangi Kitap Türünden Hoşlanırım?

Bu konuda sadece şu kitap türleri diyemem şöyle ki konusu veya türü ne olursa olsun okuduğum da severek okuyorsam o kitabı sonuna kadar okurum.  Bu yıl okuduğum kitapların içinde en çok beğendiklerimden bir tanesi Adam Fawer tarafından yazılmış olan Olasılıksız kitabı , çok güzel ve sürükleyici bir kitaptı benim için , kitapta epilepsi hastası olan birinin yaşadıklarından bahsediliyordu belki de o yüzden çok ilgimi çekti kitap, okumanızı da tavsiye ederim. 
 

E-POSTA ABONELİĞİ

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresini yazarak her yeni makaleden anında haberdar olabilirsin.

Abone Olduğunuz İçin Teşekkür Ederim.

Bir Şeyler Yanlış Gitti Lütfen Tekrar Deneyin.