KişiselKitap Yorumları

Nelerden Hoşlanırım? Mim

 
Blog yazmaya yeni başlayan fakat yazılarını severek okuduğum çok değerli kardeşim Furkan,  nelerden hoşlanırım mim'i başlatmış ve  bu mimde benimde nelerden hoşlandığımı merak etmiş bende mim'e karşılık vermek istiyorum. Kendisine de buradan sevgilerimi gönderiyorum. Çok değerli kardeşim beni de mim'e dahil ettiğin için teşekkür ediyorum. Mim 3 başlık altında toplanıyor bunları sırasıyla yazacağım.

 

Yiyecek ve İçecek Olarak Nelerden Hoşlanırım?

Çok yağlı olmamak şartıyla genelde yemek ayrımı yapmam. Yağlı yemiyorum çünkü benim için çok yağlı yemek iyi olmuyor bana yaramıyor midemi ekşitiyor.  Ekmeği çok seviyorum yani kendime hakim olmasam yemeksiz bir ekmeği dahi yiyebilirim fakat biliyorum ki unlu mamüller çok kilo aldırıyor o yüzden elimden geldiği kadar unlu mamüller tüketmemeye çalışırım. Yemeklerde mutlaka ayran veya yoğurt tüketmeye çalışırım. Ayran varsa eğer ayran içerim yoksa yoğurt olabilir yemeklerin yanında , eskiden beri yoğurdu  çok seviyorum. Sabahları kahvaltıda çay olmadan kesinlikle kahvaltı yapamam, bazıları portakal suyu falan içer ama ben illa ki çay içeceğim yoksa kahvaltı yapamıyorum. Belki de bu durum çayı çok sevmemden kaynaklanıyordur. Kolayı hiç sevmiyorum ve elimden geldiği kadar tüketmemeye özen gösteriyorum. Çünkü çok şekerli ve çok zararlı tamamen zarar. 
 

Film Kategorisi Olarak Nelerden Hoşlanırım?

Filmde önceliğim savaş, dram filmleridir örneğin bugüne kadar izlediğim savaş filmlerinin içinde beni en çok etkileyenlerin başında Schindler'in Listesi gelir izlemenizi tavsiye ederim savaş dram filmlerini seviyorsanız bu filmi kesinlikle izlemelisiniz,  bunun dışında aksiyon filmleri ve komedi filmlerini de seviyorum 
 

Hangi Kitap Türünden Hoşlanırım?

Bu konuda sadece şu kitap türleri diyemem şöyle ki konusu veya türü ne olursa olsun okuduğum da severek okuyorsam o kitabı sonuna kadar okurum.  Bu yıl okuduğum kitapların içinde en çok beğendiklerimden bir tanesi Adam Fawer tarafından yazılmış olan Olasılıksız kitabı , çok güzel ve sürükleyici bir kitaptı benim için , kitapta epilepsi hastası olan birinin yaşadıklarından bahsediliyordu belki de o yüzden çok ilgimi çekti kitap, okumanızı da tavsiye ederim. 
 

İlgili Makaleler

16 Yorum

 1. Schindler'in Listesi!!!! Televizyonda izleldim bayıldım. Var ya bu konuda tamamen hemfikirim, savaş filmlerini çok seviyorum, ben gençken tv'de Savaş Rüzgarları isimli bir dizi izlerdik her hafta. Bir yıl filan sürmüştü. Muhteşemdi. Keşke tekrar gelse kanallara. Yağlı yemek, çay konusunda da aynen:) çaysız kahvaltıya kahvaltı demem:) portakal suyuyla kahvaltıyı dizilerde yüzme havuzlu konaklarda oturanlara bırakalım:)))
  Beni de sobelemişsin çok teşekkürler.

 2. Shindler'in Listesi en sevdiğim filmlerdendir. Olasılıksız kitabını da çok beğenmiştim.

  1. Shindler'in Listesini herkesin izlemesi gerek bence hatta dizi olarak yapılsa çok tutar diye düşünüyorum. Olasılıksız kitabı da gerçekten harika bir kitap

 3. Mime cevap verdiğin için çok teşekkür ederim Gökhan hocam. İnşallah eh yakın zamanda Schindler'in Listesi filmine ve Olasılıksız kitabına bir göz atmayı düşünüyorum. :). Unlu mamüller konusunda ekmek te aynı kafadanız. :))))))

 4. Adam Fawer ne yazsa okurum olasılıksız kitabı müthişti. Ne yazık ki sadece iki kitabı var :/

 5. Gökhan mime cevap yazamadım kusura bakma. İşler biraz yoğunlaşmaya başladı şu sıralar. Sabah 8'den akşam 8-9 a kadar çalıştıgım oluyor. En kısa zamanda yapıcam bu mimi. Hatta yazını ilk okudugumda yapayım dedim de vakit bulamadım. Ama söz aklımdasın. ;)

  1. Estağfirullah ne kusuru, doğrudur bu aralar bizim işlerde çok yoğun yıl sonu yaklaştığı zaman daha bir yoğun oluyor bizim işler , hiç kafana takma canın ne zaman isterse o zaman yazarsın :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu