Sosyal Medyanın İnsanlar Üzerindeki Etkisi 

Günümüzün modası diye başlık attım. Çünkü son zamanlarda özellikle yeni nesil gençlerin bazen de orta yaşlı insanların bana göre görgüsüzce paylaşımlarını görüyorum sosyal medya sitelerinde.  Gidip lüks lokantalarda veya evde yedikleri bir kaç çeşit yemeğin resmini çekip sosyal medya sitelerinde paylaşarak, bir de sanki çok güzel bir şey yapıyorlarmış gibi bugünde böyle olsun dedik yazıyorlar.  Kimse yanlış anlamasın, kimsenin yediğine içtiğine karıştığım yok Allah daha çok versin. Fakat böyle yaparak ellerine ne geçiyor anlayabilmiş değilim.

Hiç düşünmeden yediklerinin, içtiklerinin resmini çekip sosyal medya sitelerinde paylaşan insanların amaçları nedir acaba gerçekten çok merak ediyorum. Sadece bununla kalmayıp bir de sırf insanlar daha çok beğensinler diye arkadaşlarına mesaj atarak şu fotoğrafımı beğenir misin, şu fotoğrafıma yorum yapar mısın isteğinde bulunuyorlar

İlginizi Çekebilir :Sosyal Medya Siteleri Boşanmak İçin Bir Neden midir?

Sanki kendilerinin resimlerini beğenince sosyal medya siteleri kendilerine ödül verecek  yapmayalım bunları arkadaşlar, siz gidip lüks bir lokantada yemek yiyebilirsiniz, paylaştığınız resmi durumu olmayan bir kişi görür canı ister alamaz belki, belki paylaştığınız o yemek veya içecek her neyse sizin için lüks olmayabilir fakat ekonomik durumu olmayan insan için çok lükstür belki, siz bir kaç beğeni alacaksınız diye bence bu tür paylaşımlara dikkat edelim.

 

E-POSTA ABONELİĞİ

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresini yazarak her yeni makaleden anında haberdar olabilirsin.

Abone Olduğunuz İçin Teşekkür Ederim.

Bir Şeyler Yanlış Gitti Lütfen Tekrar Deneyin.