Tanıtım

Araç Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Günden güne daha popüler hale gelen rent a car hizmetleri sayesinde özel aracı olmayan bireysel kullanıcılar ve araç satın alarak fazla maliyetli alışverişler yerine uzun dönem araç kiralama hizmetlerinden faydalanmak isteyen kurumsal müşterilerin sayısı da arttı. Durum böyle olunca neredeyse tüm şehirlerde araç kiralama firmaları açıldı ve bu da fiyatların azalmasına, araç kullanma imkânının artmasına yardımcı oldu. Bu araç kiralama firmalarından bir tanesi de bu yazının yayınlanmasını sağlayan bluerentacar.com ‘dur.

Araç Kiralama

Güvenilir araç kiralama hizmeti almak için iyi bir araştırma ve doğru rent a car firmasını seçebilmek çok önemlidir. Firma seçiminin doğru şekilde yapılması hizmet kalitesinin artmasını ve müşteri memnuniyetinin sağlanmasını daha da kolaylaştıracaktır.
Güvenilir rent a car firması seçimi, özellikle nüfusu az olan şehirlerden hizmet alınacaksa daha büyük önem taşır. Kiralama yapılacak şirketin yasal bir firma olduğundan emin olarak araç kiralanmalıdır.

Herhangi bir sorumluluk altında kalmamak ve önceden oluşan hasarlar hakkında detaylı bilgi sahibi olmak çok önemlidir. Firma tarafından kaza aracın hasar kontrolleri yapılsa dahi yine de sizin de göz atmanızda fayda vardır. Çünkü sözleşmeye imza attıktan sonra fark edilmesi halinde ne yazık ki müşterinin itiraz hakkı kalmayacaktır.

Araç kiralama firmasından teslim alınıp yolculuğa başlamadan önce kontrol edilmesi gereken hususlardan birisi de yakıt deposunun doluluk oranının kontrol edilmesidir.  Genellikle, firmalar araçları teslim ederken tam dolu olarak müşteriye sunarlar. Dolayısıyla müşteriler de araç teslimini tam dolu depoyla yapmakla yükümlüdür.

Araç Kiralarken Sözleşme Yapmak

Sözleşmeyi dikkatlice inceleyerek imzalamak bu nedenlerden ötürü müşterilerin mağdur olmasını ve araç tesliminde yaşayabilecekleri kötü sürprizleri önlemek konusunda son derece etkilidir. Sürüş esnasında yaşanabilecek sorunlar, teslim zamanı, yakıt durumu gibi daha birçok kiralama koşulunu sözleşmeyi imzalamadan önce detaylıca öğrenmek gerekir.

Yolun uzunluğu sizin için önemli olmasa dahi, araçtaki diğer kişilerin konforlu ve güvenilir yolculuk yapması için kişi sayısına uygun araç kiralamak dikkat edilecek önemli hususlardandır. Uzun süreli seyahat veya tatillerde bavul ve çanta miktarının fazla olacağı yolculuklar için araç kiralarken aracın büyüklüğü ve bagaj hacmi, göz önünde bulundurarak seçim yapılmalıdır.

Kiralık araçların erken yıpranması kaçınılmaz bir durum olduğu için, kiralanacak aracın en fazla 2 yaşında olduğundan emin olmakta da fayda var. Kiralık araçlarla yapılan seyahatlerin süresi herkese göre farklılaşabildiği için, daha çabuk yıpranması ve sık sık arıza çıkarması müşterileri sıkıntıya düşürebilir.

Eğer uzun dönem araç kiralanacaksa, kaza, bakım ya da arıza gibi durumlarda geçici araç tedarik edip etmeyeceği de bilinmelidir. Genellikle büyük ve profesyonel rent a car firmalarında bu hizmet zaten sürdürülse de, yine de emin olmak için detaylı bilgi alınmalıdır.
BİLGİ: Bu yazıdaki içerikler tanıtım amaçlı olarak eklenmiş olup, site sahibiyle hiçbir ilgisi yoktur.

İlgili Makaleler

8 Yorum

  1. Gerçekten araç kiralama aslında ne kadar zevkli bir durum gibi görünse de yukarıdaki maddelere dikkat edilmediği sürece zor bir süreçtir.

  2. Gerektiğinde çok faydası olacak, incelikler içeren; ama yazmak kimselerin aklına yine kolay kolay gelmeyecek konulara rastlayınca seviniyorum. Çok teşekkürler.

  3. Gökhan abi Izmir'deyiz her sene teyzemler bizi kuşadasına götürmek için kiralıyor. Tek dikkat ettiği fiyatı ve hepimiz sığıp sığmayacağı :)

  4. Araç kiralarken aracı ilk aldığınızda etrafına bakınki sizin vurmadığınız yer size patlamasın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu