Önceki gece ( 19 Eylül 2016 ) tarihinde blogger bir duyuru yaptı, bir çok blogger gibi bende korktum açıkçası yine ne çıkarmışlar diye fakat duyuruyu okuyunca hemen anladım ki kötü bir şey yokmuş. Sabah olduğunda, blog yazmaya yeni başlayan bir kaç tane  arkadaşım bana mesaj göndererek duyurunun ne anlama geldiğini sordular. Aslında duyuru da açıkça yazıyor ne olduğu, onlara durumu hemen ifade ettim. Bugün de diğer arkadaşlar için bilgilendirme amaçlı böyle bir yazı yazmak istedim.
Öncelikle şunu belirtmek istiyorum; blogger panelinizde bu tür duyurular korkmayın. Çünkü bu duyurular sadece bizlere, yapılan değişiklikler veya güncellemeler hakkında bilgi veriyor.

Gelelim Search Box gadget’ı Hakkındaki Duyurunun Ne Anlama Geldiğine

Aşağıda resimde gördüğünüz gibi blogger panelinde olan duyuru 29 Eylül 2016 tarihi itibariyle, blogger’ın kendi arama eklentisi artık sadece blogunuzda olanları gösterecek, diyelim ki blogunuzdaki arama kutusuna kitap yazdığınız zaman sadece sizin sitenizde olan ve içinde kitap kelimesi geçen yazıları göreceksiniz. Daha önceleri, arama eklentisini gadget olarak eklerken aşağıdaki ikinci resimde gördüğünüz gibi web seçeneği vardı. 29 eylül 2016 tarihinden itibaren o seçenek kaldırılacak yapılan duyurunun anlamı bu. Yani korkulacak bir şey yok.
Bilgilendirme: Resimlere tıkladığınız zaman daha büyük ve daha kaliteli görünecektir.
Blogger Panelindeki 29 Eylül 2016 Tarihli Search Gadgeti Hakkında Bilgilendirme
Yukarıdaki bilgilendirme duyurusu hakkında, duyurunun ne anlama geldiğini resimli olarak ta göstermek istedim. 29 Eylül 2016 tarihi itibari ile aşağıda gördüğünüz resimdeki kırmızı işaretli ve kutucuk içindeki özellik ( Web)  kaldırılacak. Böylece blogunuzda herhangi bir kelimede arama yapan ziyaretçi sadece sizin blogunuzdaki sonuçları görecek.
Blogger panelindeki search gadgeti hakkındaki bilgilendirme ne demek istiyor
Bana kalırsa böyle olması çok daha mantıklı ve daha iyi olur diye düşünüyorum.

E-POSTA ABONELİĞİ

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresini yazarak her yeni makaleden anında haberdar olabilirsin.

Abone Olduğunuz İçin Teşekkür Ederim.

Bir Şeyler Yanlış Gitti Lütfen Tekrar Deneyin.