Blog İpuçlarıKişisel

Wordpress Tabanlı Sitelerde Yorum Yapmak

Bazı arkadaşlar  wordpress sitelerinde yorum yapamadıklarını söylediler, nasıl yorum yapacağız anlatır mısın diyenler olunca bende bu şekilde anlatmak istedim. Hem, benim yeni açtığım kitap blogu için, hem de diğer wordpress tabanlı siteler için yorum yaparken izlenecek yolları resimli olarak anlattım. Aslına bakarsanız zaten her şey yorum bölümünde yazıyor yani yapılacak şey çok basit. Fakat yeni başlayan arkadaşlar bilmiyor, sonuçta bilmemek ayıp değil, öğrenmemek ayıp. Aşağıdaki resme baktığınız zaman wordpress sitelerinde yorum yaparken izlenecek yolları görebilirsiniz. Resme tıkladığınız zaman resim büyüyecektir.

Wordpress Sitelerinde Yorum Yaparken İzlenmesi Gereken Yollar

* Yorum bölümüne konuyla ilgili düşüncenizi yazmak.
* Adınızı yazmanızı gereken kutucuğa adınızı yazmak.
* E-posta adresinizi yazmanız gereken kutucuğa e-posta adresinizi yazmak.
* Websiteniz yazan kutucuğa Websitenizi / Blogunuzu yazmak.
* Resimde gördüğünüz Gönder butonunun altındaki kutucukları işaretlemek size  kalmış, fakat, Beni sonraki yorumlar için e-posta ile bilgilendir. Seçeneğini işaretlerseniz, yaptığınız yoruma cevap verildiğinde veya bir başkası yorum yaptığında size e-posta ile bilgi verilecektir. O yüzden bu seçeneği işaretlemenizde fayda var.
* Yukarıdaki işlemlerden sonra Gönder butonuna bastığınız zaman başarılı bir şekilde yorum yapmış olacaksınız.
Eminim ki, bu işlemler bir çok blog yazarı veya blog okuyucusu için çok basit bir iş fakat blog yazmaya yeni başlayan veya yorum yapma konusunda izlenecek yolları bilmeyenler için gerçekten sıkıntı olabilir. Bende hem onları, hemde bana sorulan bir konuyu anlatmak için böyle bir anlatım yapma gereği duydum.

İlgili Makaleler

16 Yorum

 1. Birde gravatar meselesi var tabii ki. Yorum zaman kişinin yorum yazdığı e postası ile gravatar.com sitesine üye olup bir profil oluşturması ve profil fotografı yüklemesi, söz konusu kişi için iyi olacaktır.

  1. Evet gravatar var bilerek ondan bahsetmedim. Sadece bu şekilde sade haliyle anlatmak istedim. Bilgilendirme için teşekkür ederim Mustafa.

 2. Gayet basit bir şey neden sorduklarını anlamadım ama sanırım teknik bir hata olmuş olabilir. En iyisi blogger ya gerçekten. WordPress'de yorum yapmak bile zor :) Şaka bir yana bilmeyenler için yararlı bir yayın :)

 3. Eline sağlık Gökhan. Ufak bir not : diğer sistemler içinde yorumlama şekli aynıdır. Yani disqus, Facebook vb yorum sistemi kullanan wordpress bloglarında da aynı şekilde yorum yapabilirsiniz.

  1. Teşekkür ederim.
   Evet bahsettiğin sistemlerde de yorum yapılabilir fakat disqus bloggerlar arasında çok fazla bilinmiyor sanırım.
   Bilgilendirme için teşekkür ederim.

 4. Merhabalar Gökhan Bey.
  Bilgilendirmen iyi olmuş. Konuyu bilen var, bilmeyen var. Sizin de dediğiniz gibi bilmemek ayıp değildir, ayıp olan öğrenmemek, öyle değil mi?
  WordPress ile ben de uğraştım. Orada da "Bir Evin Hikayesi" başlıklı bir blog sayfam var. (birevinhikayesi.wordpress.com) WordPress'i keşfetmek ve öğrenmek için bayağı bir uğraştım. Ama WordPress, Blogger gibi sınırsız ücretsiz değil herhalde. Kalemine ve yüreğine sağlıklar dilerim.
  Selam ve dualarımla birlikte en Güzel'e emanet olun.

  1. Merhabalar.
   Aynen, bilmek ayıp değil, öğrenmemek ayıp, wordpess sayfanıza baktım gayet güzel ve hoş olmuş ama son yazınız mayısta yazılmış sanırım orada fazla yazmıyorsunuz.

   WordPress bence blogspot'tan çok çok daha kaliteli bir sistem. Bunu, kitap blogumu wordpress ile açtıktan sonra çok daha iyi anladım.

 5. Merhaba sevgili hocam sizin yazılarınızı okudum ve çok yararlı bilgi sizi çok yakından herzaman takip ediyorum Teşekkürler…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu