Kişisel

Bugün Benim Doğum Günüm #3

Bugün hayata gözlerimi açtığım gün (07.01.1987)  benim doğum günüm acısıyla, tatlısıyla bugünlere kadar gelebilmek çok güzel bir şey, her yıl hayatımdan bir yıl gitti. Geriye dönüp bakıyorum da ne kadar çok şey yaşamışım. Nasıl anlatsam? muhtemelen herkes yaşamıştır, hani böyle bütün yaşadıklarınız gözünüzün önünden bir film şeridi gibi geçer ya, bugün bende bir kaç defa böyle oldum. Gözüm dalıyor, geçmişimi düşünüyorum, geçmişte yaşadıklarımı meğer diyorum ne çok şey yaşamışım.

 Hayat Çok Hızlı Geçiyor

Ömür dediğimiz bu yolculukta yaşam bizlere o kadar çok şey sunuyor ki; zorluklar, mücadele,  hatta bazen bazı olaylara sinirlenip bir anda niye doğdum ki ben, dünyaya neden geldim sanki diye düşündüğümüz anlarda oluyor. Ama çevremizdeki güzellikleri fark ettiğimiz de iyi ki diyoruz iyi ki dünyaya gelmişim ve iyi ki böyle güzel bir ailem var. İnsanın bir ailesinin olması kadar güzel ne olabilir ki? Belki fark etmiyoruz ama hayat o kadar hızlı geçiyor ki bunu fark edebilmeyi bile düşünemiyoruz.
Fakat insanın hayatında önemli insanlar olduğu sürece, zaman hızlı geçmiş yavaş geçmiş çokta önemli değil bence, çünkü insan yapmak istediklerini hızlı geçen zaman içine bile sığdırabilir. Eskiden doğum günüm olmuş, olmamış çokta önemli değildi açıkçası. Blog yazmaya başladıktan sonra doğum günlerimde duygularımı anlatabileceğim yazılar yazmaya çalışıyorum. Hayatımdaki insanların ne kadar değerli olduklarını bugün bir kez daha düşünüyorum. Ailem, kardeşlerim, akrabalarım ve arkadaşlarım benim için çok önemli. Geleceğin, benim için ve tüm insanlık için güzel günler getirmesini dilerken, geçmişte yaşanan kırgınlıkları unutuyorum ve diyorum ki iyi ki varsınız ve iyi ki yolumuz kesişmiş.
Hayatımdan bir yıl daha gitmiş olsa da ben mutluyum çünkü biliyorum ki geçmiş yıllarım da kırgınlıklar yaşadığım insanlar olduysa da geçen yıllar benim iyi geçti diyebilirim. Özellikle de blog yazmaya başladıktan sonra her şey çok daha güzel olmaya başladı. Blog yazmaya başladıktan sonra, her zaman olmasa da kitap okumaya başladım. ( İnşallah bu kitap okuma alışkanlığı 2017’de daha düzenli olacak ) ve blog yazmaya başladıktan sonra çok değerli insanlar tanıdım ve tanımaya devam ediyorum.
Evet bu güzel gün benim  doğum günüm. Bundan sonraki yılların güzel günler getirmesini umut ediyorum. Satırlarıma son verirken, hep birlikte nice mutlu yıllara demek istiyorum. Rabbim herkesin gönlüne göre versin inşallah.

İlgili Makaleler

70 Yorum

 1. Mutluluk, sağlık ve huzur dolu bir yaş olsun senin için. Doğum günün kutlu olsun :)

 2. Nice mutlu yıllara. güzel bir ömür olsun inşallah :) hikaye kalpli kadın blog keşif etkinliğinden geliyorum, sizi zaten takip ediyormuşum, banada beklerim :)
  sevgiler :)

  yenilenmeprojesi.blogspot.com.tr

 3. Merhabalar Gökhan Bey.
  Doğum gününüzü kutlarım. Tüm sevdikleriniz ve sevenlerinizle birlikte sağlıklı, huzurlu ve mutlu nice seneler dilerim.
  Selam ve dualarımla.

 4. İnsanın yeni bir yaşın başlangıcında geçmişin bir değerlendirmesini yapması güzel. Kendiyle ilgili bir öz eleştiri gibi.Kırgınlıklar yaşadığınız insanlardan da söz ediyorsunuz. Affetmek, bağışlamak da büyüklüktür.
  Dileklerinizi gerçekleştireceğiniz nice yaşlara sağlıkla, umutla…

 5. ''Bilakis, ömür çok uzun. Hiç de öyle göz açıp kapayıncaya kadar değil fakat tek bir şartı var. Kaderini, gönlünü ferah tutarak seveceksin.Ancak sahiplenilmemiş hayatlar kısadır. Yaşamayı istediğin bir ömürde hep yeterince vakit vardır. '' (Düğümlere Üfleyen Kadınlar)

  Mutlu yıllar güzel kalpli kardeşim.

 6. Nice yaşlara Gökhan bey :) önünüzde uzun bir maraton var :) hayatınızda yaşadığınız herşeyden beslenin ve uzun bir blog hayatınız olsun.. bizler de sizi izleyelim.. Sevgiler,

 7. Size nice mutlu, sağlıklı yaşlar; bize de nice kutlamalar, sağlıkla, mutlulukla :)

 8. Daha nice güzel yaşlarınız olsun, nice güzel yazılarınız olsun da okuyalım. Keyifli yaşlar diliyorum :)

 9. Dünyada eşsiz bir güzellik varsa o da kalbindedir. Hayatının bundan sonrası; kalbinin güzelliği gibi geçsin. İyi ki varsın ve iyi ki doğdun değerli arkadaşım.Doğum günün kutlu olsun :)

 10. İyiki doğmuşsun; mutlu, kutlu, huzurlu ve umutlu yıllar seninle sen de bizimle ol:DDD

 11. Doğum gününüz kutlu olsun..Önce sağlık sonra da gerçekleşmesini istediğiniz tüm hayalleriniz, dilekleriniz sizinle olsun diliyorum.

 12. Doğum günün kutlu olsun Gökhan abi, nice sağlıklı mutlu yıllara. Umarım her şey istediğin gibi ilerler :)

 13. Kutlamıştım ama buradan da yazayım sağlıkla nice güzel günlere inş. Gökhancım.
  Bu arada benim 14 ay arayla iki oğlum var sen küçük oğlumdan 2 ay büyükmüşsün:)
  sanki içinden matematik sorusu çıkacakmış gibi oldu:)))) sevgiler

  1. Teşekkür ederim Hatice abla, bende rakamları görünce bir anda matematik sorusumu soracaksın diye düşündüm bir an için :))))))

 14. Doğum günün kutlu olsun abi, siteni wmaracında gördüm merak edip girdim :) Benim doğum günümde 14 Ocak

 15. Şükrün hiç bitmesin Gökhan! Nice sağlıklı, mutlu, keyifli, rengarenk yılların olsun!
  :)
  İyi ki doğmuşsun! ☺️

 16. Nice sağlıklı mutlu yaşlara Göhan, google'ın jesti de çok güzelmiş, doğum günüm gelse de bana da görünse o doodle :)

 17. Geç de olsa doğum günün kutlu olsun Gökhan abi :) Nice mutlu yıllara mutlu bloglara :)

 18. Gökhann ablacım biraz geç kalmış olsam da yazını yeni görmüş olmanın mahçubiyetiyle Doğum günün kutlu olsun diyorum 😶. Lütfen kusuruma bakma ama yaklaşık bir haftadır yoktum o yüzden yeni gördüm :(. Ablamm yeni yaşın sana en güzel mutlulukları getirsin inşallah. İsteyipte gerçekleştiremediğin hiçbir dileğin arzun kalmasın :). Sevdiklerinle birlikte bir ömür mutlu, huzurlu ve sağlıklı uzun bir ömür diliyorum sana 😊. Derslerinde ve sınavlarında başarılı olmanı diliyorum. İyi ki doğmuşsun ve seni iyi ki tanımışız 🤗. Sevgilerimle

 19. Ah Gökhan oğlum :(( Şimdi Zehra kızımın bloğuna yorum yaparken gördüm, beni mazur gör ne olur… Yine de gördüm ya sevindim.
  İyi ki doğdun Gökhan. Hayat bazen üzse de bizi dayanıyoruz işte, yapacak tek şey bu. Dilerim yeni yaşın sağlıklı, huzurlu, mutlu ve bol yayınlarla geçer. Sevgiyle gözlerinden öpüyorum oğlum :)

 20. Hayatınız iyi ve sevgi dolu geçmesi dileğimle, doğum gününüz kutlu olsun Gökhan Bey.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu