Bugün hayata gözlerimi açtığım gün (07.01.1987)  benim doğum günüm acısıyla, tatlısıyla bugünlere kadar gelebilmek çok güzel bir şey, her yıl hayatımdan bir yıl gitti. Geriye dönüp bakıyorum da ne kadar çok şey yaşamışım. Nasıl anlatsam? muhtemelen herkes yaşamıştır, hani böyle bütün yaşadıklarınız gözünüzün önünden bir film şeridi gibi geçer ya, bugün bende bir kaç defa böyle oldum. Gözüm dalıyor, geçmişimi düşünüyorum, geçmişte yaşadıklarımı meğer diyorum ne çok şey yaşamışım.

 Hayat Çok Hızlı Geçiyor

Ömür dediğimiz bu yolculukta yaşam bizlere o kadar çok şey sunuyor ki; zorluklar, mücadele,  hatta bazen bazı olaylara sinirlenip bir anda niye doğdum ki ben, dünyaya neden geldim sanki diye düşündüğümüz anlarda oluyor. Ama çevremizdeki güzellikleri fark ettiğimiz de iyi ki diyoruz iyi ki dünyaya gelmişim ve iyi ki böyle güzel bir ailem var. İnsanın bir ailesinin olması kadar güzel ne olabilir ki? Belki fark etmiyoruz ama hayat o kadar hızlı geçiyor ki bunu fark edebilmeyi bile düşünemiyoruz.
Fakat insanın hayatında önemli insanlar olduğu sürece, zaman hızlı geçmiş yavaş geçmiş çokta önemli değil bence, çünkü insan yapmak istediklerini hızlı geçen zaman içine bile sığdırabilir. Eskiden doğum günüm olmuş, olmamış çokta önemli değildi açıkçası. Blog yazmaya başladıktan sonra doğum günlerimde duygularımı anlatabileceğim yazılar yazmaya çalışıyorum. Hayatımdaki insanların ne kadar değerli olduklarını bugün bir kez daha düşünüyorum. Ailem, kardeşlerim, akrabalarım ve arkadaşlarım benim için çok önemli. Geleceğin, benim için ve tüm insanlık için güzel günler getirmesini dilerken, geçmişte yaşanan kırgınlıkları unutuyorum ve diyorum ki iyi ki varsınız ve iyi ki yolumuz kesişmiş.
Hayatımdan bir yıl daha gitmiş olsa da ben mutluyum çünkü biliyorum ki geçmiş yıllarım da kırgınlıklar yaşadığım insanlar olduysa da geçen yıllar benim iyi geçti diyebilirim. Özellikle de blog yazmaya başladıktan sonra her şey çok daha güzel olmaya başladı. Blog yazmaya başladıktan sonra, her zaman olmasa da kitap okumaya başladım. ( İnşallah bu kitap okuma alışkanlığı 2017’de daha düzenli olacak ) ve blog yazmaya başladıktan sonra çok değerli insanlar tanıdım ve tanımaya devam ediyorum.
Evet bu güzel gün benim  doğum günüm. Bundan sonraki yılların güzel günler getirmesini umut ediyorum. Satırlarıma son verirken, hep birlikte nice mutlu yıllara demek istiyorum. Rabbim herkesin gönlüne göre versin inşallah.

E-POSTA ABONELİĞİ

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresini yazarak her yeni makaleden anında haberdar olabilirsin.

Abone Olduğunuz İçin Teşekkür Ederim.

Bir Şeyler Yanlış Gitti Lütfen Tekrar Deneyin.